На прошлой неделе количество вкладчиков в военные облигации среди граждан и бизнеса увеличилось с 11,8 до 43,3 тысячи. Об этом сообщает НБУ.
За неделю количество вкладчиков в военные облигации увеличилось до 43 тысяч
► Подписывайтесь на телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Рекордный рост
По состоянию на 9 мая 2022 года, объем вложений украинских граждан и бизнеса в военные облигации превышает 4,6 млрд грн, $45,7 млн и 25,6 млн евро, а нерезидентов — 66,7 млн грн.
«Рекордный рост связан с введением участниками рынка капитала новых цифровых сервисов в координации с депозитарием НБУ, биржами и центральным контрагентом», — пояснили в регуляторе.
Также там это связывают с введением новых модернизированных сервисов API-взаимодействия системы «Депозитарий НБУ».
Читайте также: Как купить военные облигации и помочь стране. Инструкция
О военных облигациях
Военные облигации — это инвестиционный инструмент поддержки государственного бюджета, доступный для граждан, бизнеса и иностранных инвесторов.
Средства от облигаций, привлеченные в государственный бюджет Украины, используются на бесперебойное обеспечение финансовых потребностей государства в условиях военного положения — социальные и оборонные.
Каждый вторник Минфин проводит аукционы по продаже военных ОВГЗ.
Комментарии - 4
агрессии тоже не видно…
Про це в інтерв'ю «24 каналу» розповів голова громадської ліги «Україна — НАТО» Сергій Джердж.
«Я думаю, це буде максимально швидкий темп. Компанії, які залучені у виробництві та виділенні цієї зброї, нам зацікавлені в її якнайшвидшій реалізації. Вони швидко виконуватимуть замовлення. Поки не змінилися обставини чи хтось раптом не передумав. Тим більше за неї є гарантія оплати від американського уряду», — зазначив Джердж.
За словами експерта, всі потреби України у зброї будуть покриватися за рахунок європейських американських баз: від боєкомплекту до їжі для військових та пального для техніки.
«На додачу до використання складських запасів на євроконтиненті американці будуть, за потреби, закуповувати зброю та техніку для нас у третіх країн. Серед них також будуть і окремі країни члени НАТО. Усе це передбачено даним законом», — заявив Джердж.
Крім того, Джердж розказав, що поставки по ленд-лізу розповсюджуються на стратегічні матеріали, які дозволять Україні у найближчому майбутньому самим виробляти всю необхідну для армії продукцію.
За словами експерта, українці можуть у рамках закону отримати американські літаки.
«Якщо наші військові скажуть, що їм треба дати „Абрамси“ та американські літаки, то вони будуть надані в рамках цього закону», — переконаний Джердж.
«Вона автоматично надходитиме нам в тій кількості, яка потрібна. Це також перевага цього закону, бо вона суттєво спрощує отримання нами всього необхідного для нарощування наших збройних потужностей під час війни. Серед іншого в тілі закону передбачено постійні контакти американських зброярів із українською стороною для обміну запитами щодо необхідного нам військового обладнання», — наголосив Джердж.