Послы стран Евросоюза на встрече в среду, 6 апреля, не смогли утвердить решение о 5-ом пакете санкций против России, предложенном Еврокомиссией. Об этом сообщает Ceske Noviny, пишет ЭП.
Решение отложили. ЕС рассмотрит 5 пакет санкций против России сегодня
Что помешало принять решение
Некоторые страны призвали уточнить детали предлагаемого эмбарго на импорт российского угля и запрета на швартовку российских судов в портах ЕС.
По словам дипломатов, Комиссия должна указать, в частности, должен ли запрет распространяться на существующие контракты на уголь или только на новые контракты.
По словам источника, некоторые страны во главе с Германией хотели более четко определить условия, при которых ЕС должен навсегда отрезать себя от поставок российского угля.
Читайте также: В Европе рассматривают альтернативу эмбарго на энергоносители из РФ: не все страны готовы к полному запрету
Встреча послов продолжится в четверг
Еврокомиссия ранее предложила трехмесячный срок для выхода из действующих контрактов, однако дипломаты поручили ей добавить в новое предложение дополнительные детали, которые они должны обсудить в четверг, 7 апреля.
По словам дипломатов, особенно приморские страны также подняли вопросы о запрете швартовки российских кораблей в портах ЕС. Кроме того, шла дискуссия о запрете российским компаниям участвовать в госзакупках в ЕС.
Страны согласовывают остальные части пакета.
Читайте также: Нефтегазовое эмбарго РФ: об этом все больше говорят в ЕС
Как писал «Минфин»,во вторник, 5 апреля, Евросоюз планировал ввести 5-ый пакет санкций против России, включающий эмбарго на российский уголь и ограничение въезда для большинства российских и белорусских грузовиков и кораблей.
Комментарии - 3
Великобританія припинить весь імпорт російського вугілля та нафти до кінця 2022 року та вживе заходів проти олігархів та ключових стратегічних галузей.
Основні оголошені санкції включають:
Заморожування активів щодо Ощадбанку та Московського кредитного банку.
Повна заборона на нові зовнішні інвестиції в Росію. У 2020 році інвестиції Великобританії в росію склали понад 11 мільярдів фунтів стерлінгів.
До кінця 2022 року Великобританія припинить будь-яку залежність від російського вугілля та нафти і якнайшвидше після цього припинить імпорт газу. З наступного тижня також буде заборонено експорт ключового нафтопереробного обладнання та каталізаторів, що знизить можливості росії з видобутку та експорту нафти.
Дії проти ключових російських стратегічних галузей та державних підприємств. Це включає заборону на імпорт продукції із заліза та сталі, основного джерела доходів.
Мета адміністрації США полягає в тому, щоб «вичерпати ресурси, які є у Росії, щоб продовжувати війну проти України».
Про це заявила представник Білого дому Джен Псак, передає «Інтерфакс-Україна».
«Мета — змусити їх зробити вибір. Ресурси Росії не безмежні, особливо зараз, враховуючи нищівні санкції, які ми впроваджуємо. Вони будуть змушені обирати між спустошенням цінних доларових резервів, що залишилися, використанням нової виручки і дефолтом», — сказала вона.
Псакі додала, що мета адміністрації США полягає в тому, щоб «вичерпати ресурси, які є у Росії, щоб продовжувати війну проти України», а також у тому, щоб «створити проблеми для російської фінансової системи».
Як відомо, США ввели нові санкції, які передбачають «заборону на нові інвестиції в Росії, нові заходи проти фінансових інститутів, держкомпаній, держчиновників та членів їхніх сімей».