Минфин США с 4 апреля запретил России проводить долларовые платежи со счетов российских госучреждений в американских банках. Страна-агрессор не сможет платить по своим обязательствам. Об этом сообщает Reuters со ссылкой на источники в ведомстве.
В шаге от дефолта: США запретили России платить по суверенному долгу с американских счетов
►Подписывайтесь на страницу «Минфина» в фейсбуке: главные финансовые новости
«Россия должна выбрать между истощением оставшихся долларовых резервов, новыми поступлениями или дефолтом», — подчеркнул представитель Минфина США.
Что это значит: Россия не сможет выплатить деньги инвесторам, купившим гособлигации РФ.
Ранее Минфин США не разрешил обработку банком-корреспондентом JPMorgan последних купонных выплат по суверенным облигациям. Речь идет об облигациях со сроком погашения в 2022 и 2042 годах. Собеседник агентства утверждает, что у России было 30 дней для проведения платежа.
Читайте также: На Западе арестовали $415 миллиардов золотовалютных резервов России. Деньги передадут Украине
России раньше удавалось избежать дефолта, ведь Минфин США разрешал использовать замороженные резервы для осуществления купонных выплат по суверенному долгу, номинированному в долларах. После введения санкций Москва потеряла доступ к примерно половине своих резервов — около $300 млрд.
Комментарии - 11
У понеділок також мав бути сплачений купонний платіж на суму 84 мільйони доларів США за суверенними доларовими облігаціями 2042 року.
За словами представника Мінфіну США, що цей крок мав змусити Москву прийняти важке рішення щодо того, чи використовуватиме вона долари, до яких має доступ, для виплат за боргом чи для інших цілей, включаючи підтримку своїх військових дій.
Росію загрожує історичний дефолт, якщо вона вирішить цього не робити.
«Росія повинна вибирати між вичерпанням цінних доларових резервів, що залишилися, або надходженням нових доходів, або дефолтом», — сказав представник Мінфіну.
Американський банк JPMorgan Chase, яка до цього часу обробляв платежі як банк-кореспондент, був зупинений Міністерством фінансів, повідомило джерело, знайоме з цим питанням. Зазначається, що банк-кореспондент обробляє купонні виплати з Росії, направляючи їх платіжному агенту для розподілу серед закордонних власників облігацій.
У Росії є 30-денний пільговий період для здійснення платежу, повідомило джерело.
Як зазначає Reuters, Росія дійсно має кошти, щоб платити з резервів, оскільки санкції заморозили приблизно половину з близько 640 мільярдів доларів у золотовалютних резервах Росії.
Раніше Росія, яка має в обігу 15 міжнародних облігацій номінальною вартістю близько 40 мільярдів доларів, змогла уникнути дефолту за своїм міжнародним боргом, попри безпрецедентні санкції Заходу. Але завдання стає важчим, зазначає Reuters.
«Взагалі вони намагаються чинити ще більший тиск на РФ, щоб вичерпати внутрішні валютні резерви. Якщо їм доведеться це зробити, очевидно, це позбавляє Росію можливості використовувати ці долари для інших видів діяльності, по суті, для фінансування війни», — говорить юрист із санкцій компанії Gibson Dunn в Гонконзі Девід Волбер.
Востаннє Росії дозволили здійснити купонну виплату в розмірі 447 мільйонів доларів за суверенними доларовими облігаціями 2030 року минулого четверга, що стало принаймні п’ятим таким платежем з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого.
Якщо Росія не здійснить жодної з майбутніх виплат по облігаціях у заздалегідь визначені терміни, або заплатить у рублях, де мають бути долари, євро чи інша валюта, це буде означатиме дефолт.
Хоча Росія наразі не може отримати доступ до міжнародних ринків запозичень через санкції, дефолт не дозволить їй отримати доступ до цих ринків до тих пір, поки заборгованість перед кредиторами не буде повністю погашена, а будь-які судові справи, пов’язані з дефолтом, не будуть вирішені.
Тут відразу зачіпаеться питання курс рубля по 85, і для чого це зроблено.
Для експортерів скалася ситуація, коли вони віддають державі 100% валютних надходжень, отримають різаний папір по курсу 85. Не готівковий курс в банках 130−140руб., готівковий на ринку 160−200руб.
Неважко порахувати, що експортера фактично кидають на 60−65%, ось так і збирають на виплати. Зрозуміло, що с кожним новим циклом, обороти бізнесу падають, а значить, що і валютні надходження теж летять…
***
Продукти бартером: на росії обмінюють одяг на цукор. Росіяни почали здавати одяг в обмін на цукор. Про це пише РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ. Жителі Єкатеринбурга готові розлучитися з дитячими сандалями за один кілограм цукру, з жіночими туфлями й сукнею — за два. Жителі Тюменської області віддають нові журнали за чотири кілограми цукру, люстру — за п’ять. Жителі Челябінська міняють на цукор кімнатні квіти, товари для дітей, пластикові каністри та одяг. В Уфі міняють 50 кг цукру на комп’ютер, у Солонцях — зерно на цукор. У Воронезькій області РФ пенсіонери побилися за цукор у магазині «Магніт». Справжнє «цукрове» життя в Росії лише починається. У традиційному форматі. Незабаром буде дефіцит, талони, магазинний мордобій, «більш як 100 грамів в одні руки не давати» і промовисті «намиста» на шиї з рулонів туалетного паперу. Усе те, що є обов’язковим елементом життя в будь-якому таборі.
хоча сьогодні заборонили, але ще є 30 днів, то на 29-ий день можуть дати доступ до бабла і провести платіж. Америкоси такі…