Евросоюз работает над пятым пакетом санкций против РФ из-за ее вторжения в Украину. Об этом сообщает агентство Reuters со ссылкой на дипломатические источники ЕС.
ЕС разрабатывает пятый пакет санкций против России — Reuters
Новые имена в черном списке и нефтяное эмбарго
«Мы работаем над пятым пакетом санкций, и предлагается много новых имен», — цитирует агентство слова высокопоставленного дипломата ЕС на условиях анонимности, поскольку обсуждения не публичны.
Кроме того, дипломаты ЕС сообщили агентству, что страны Балтии, включая Литву, настаивают на нефтяном эмбарго. Однако, по словам собеседников агентства, Германия не хочет спешить с этим, поскольку цены на энергоносители в Европе остаются очень высокими.
Напомним
Премьер-министр Польши Матеуш Моравецкий в субботу, 19 марта, призвал к ужесточению санкций Европейского Союза против России из-за войны в Украине. Он предлагает полную торговую блокаду, которая должна вступить в силу как можно скорее.
Ранее о намерении ввести полное эмбарго на торговлю с Россией говорили в США. Америка также рассматривает возможность перекрыть стране доступ к международным морским путям.
Читайте также: Путин будет спасать своих олигархов за счет денег российских пенсионеров
Последний пакет санкций ЕС против РФ включает в себя ряд ограничений, касающихся отдельных секторов экономики и российских физических и юридических лиц
Комментарии - 6
Про це у коментарі Guildhall заявив депутат Європарламенту від Німеччини, член Християнсько-демократичного союзу Німеччини Міхаель Галер.
«Я підтримую санкції на постачання товарів подвійного призначення, включно із технологіями до Росії. Зазначу, що, наприклад, компанія Bosch, яка комплектувала безліч моторів, автомобілів та іншого, повністю припинила експорт до Росії. Є й інші такі компанії, такі постачання мають бути повністю під санкціями», — заявив політик.
«Окреме питання, яке вже порушували в Німеччині, полягає в тому, що низка компаній уклали контракти на постачання товарів подвійного призначення до введення санкцій. Тобто відкрите питання не лише повної заборони постачання таких товарів у майбутньому, а й що робити з колишніми контрактами. Наше агентство з ліцензування експорту вже займається цим, щоб законно все це зупинити, адже компанії з контрактами підуть до судів», — зазначив депутат Європарламенту.
«Ми склали такий список товарів підсанкційного подвійного призначення, але він має бути повнішим. Щодо ефекту, візьмемо для прикладу галузь вантажоперевезень та її вплив на економіку. Ми санкціонуємо запчастини, автопарк зазнає збитків і через час вантажоперевезення по цілій країні гальмуються і зриваються, галузь зазнає збитків», — підсумував Міхаель Галлер.
Ще один депутат Європейського парламенту, екс-глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський також підтримав ідею запровадження санкцій проти товарів подвійного призначення, але додав, що вони мають залишатися чинними після закінчення війни.
Поступово росія стає прокаженою. Вже стала. А буде ще гірше. Капут рашистам.
Черговий наслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Британський уряд збирається тимчасово націоналізувати місцевий підрозділ «Газпрому». Він називається Gazprom Marketing & Trading Retail Ltd і обслуговує приблизно 30 тисяч бізнес-клієнтів.
Інформацією поділилося видання Bloomberg з посиланням на власні джерела. За відомостями порталу, підготовка уряду свідчить, що компанія відчуває тиск через війну в Україні. Енергетичні фірми все частіше відвертаються від «Газпрому» і не проводять закупівлі. Лише кілька європейських компаній продовжують співпрацювати з російським постачальником газу на позабіржовому ринку.
Gazprom Marketing & Trading в 2020 році забезпечував п’яту частину газу у Великобританії. Дочірній підрозділ «Газпрому» управляється з офісів в Манчестері і Лондоні, проте ніхто з членів компанії не зміг дати Bloomberg коментарі щодо поточної ситуації.