Ситуация с обеспечением продовольствием в Украине остается контролируемой. Об этом рассказал министр аграрной политики и продовольствия Украины Роман Лещенко, сообщает Укринформ.
Пшеницы хватит на 2 года — министр рассказал о запасах продуктов
«С точки зрения обеспечения продовольствием Украины у нас ситуация полностью контролируема», — подчеркнул министр. По словам Лещенко, сейчас в Украине сформирован достаточный запас продовольствия: запасы пшеницы — на 2 года, запасы растительного масла — на 5 лет, запасы кукурузы — на 1,5 года.
Глава Минагрополитики отметил, что украинские торговые сети также обеспечены продуктами социального значения в тех регионах, где можно осуществлять поставки.
Ранее премьер-министр Украины Денис Шмыгаль рассказал, что государство выкупит зерно и другие запасы продовольствия в объемах годового потребления всей страной за счет госбюджета.
Как сообщал «Минфин», цена пшеницы на мировых рынках выросла до рекордного с 2008 года значения. По данным JPMorgan, РФ является крупнейшим экспортером пшеницы, а Украина входит в четверку крупнейших экспортеров.
Комментарии - 7
«Ця посівна є найскладнішою в історії незалежної України. Насправді, нам трохи підігрує погода, адже ґрунти в деяких регіонах країни промерзлі ще настільки, що не можна починати посівні роботи. Це трохи відтерміновує початок активних робіт. Надзвичайно складна ситуація в тих регіонах, де тривають активні бойові дії: Сумська область, Харківщина, Чернігівщині, Південь України. Ми вже повинні розуміти, що деякі посівні площі не можна буде використовувати», — зазначила Трофімцева.
Колишня в. о. міністра аграрної політики запевнила, що навіть в умовах війни з Росією українські аграрії впораються із забезпеченням внутрішніх потреб.
«Що стосується глобального аспекту, варто сказати прямо: весь світ несе велику частину відповідальності, роками заплющуючи очі на поведінку Російської Федерації. Знаючи і визнаючи, що Україна є житницею всього світу, міжнародна спільнота не робила нічого, щоб зупинити Росію. Революції у цьому сезоні можливо й не трапиться. Але вже відчувається, навіть у добре забезпеченій Німеччині, значне зростання цін. Європейські споживачі хаотично скуповують олію та борошно, адже розуміють, що буде нестача і здорожчання цих товарів», — наголосила Ольга Трофімцева.