Qualcomm, один из мировых лидеров по производству мобильных процессоров, подтвердил, что не ведет бизнес-деятельности в РФ. Об этом сообщил старший вице президент компании Нейт Тиббитс в твиттере в ответ на критику министра цифровой трансформации Михаила Федорова.
Qualcomm прекратил продажи российским компаниям
16 марта Федоров обратился к Qualcomm с призывом прекратить продажи в РФ: «пока продукцию можно приобрести в России, это косвенно позволяет стране убивать тысячи украинцев». Министр призвал старшего вице президента компании Нейта Тиббитса приостановить все операции и поставки в РФ.
Нейт Тиббитс подчеркнул, что компания остановила продажи своей продукции российским компаниям, пожертвовала деньги в поддержку Украине, удвоила благотворительные взносы своих сотрудников и «выступает за мирное решение российской агрессии против Украины».
В ответ министр поблагодарил компанию за это и добавил, что если компания хочет помочь еще больше, то может предоставить свои спутниковые телефоны украинским спасателям, что поможет ускорить их работу.
Комментарии - 4
Найближчим часом санкції посилять, що може загрожувати обвалом російської економіки і фінансової системи.
На росії різко знецінився рубль через введені проти неї санкції після вторгнення в Україну.
Зараз за один долар дають 300 рублів, але долари на російському ринку перестали продавати. Їх просто немає в обмінниках. Про це свідчать дані моніторингу banki.ru.
Експерти прогнозують, що слабшати рубль буде і тому, що російські енергоносії поступово будуть відтісняти з ринку провідних країн, у тому числі з європейського.
Нагадаємо, Центральний банк Росії заборонив банкам продавати валюту населенню в найближчі півроку. Також росіянам, які мають валютні рахунки, можна знімати не більше 10 тисяч дол. Решту суми отримають тільки в рублях. Продати валюту можна без обмежень.
Банк Росії погодив законопроєкт від Мінекономрозвитку РФ щодо зовнішнього управління та націоналізації компаній та банків, які виходять з РФ через розпочату агресором війну проти України.
Про це стало відомо російському агентству Інтерфакс.
Центробанк Р Ф погодив документ, який дозволяє встановлювати зовнішнє управління у великих компаніях із іноземною участю, які після 24 лютого 2022 року заявили про припинення діяльності.
За проєктом, зовнішнє управління можна встановлювати в організаціях, де власником 25% акцій або контролюючою особою є нерезидент, пов’язаний з недружньою державою.
У таких компаніях суд зможе призначати зовнішню адміністрацію від імені держкорпорації «ВЕБ.РФ» або Агентства зі страхування вкладів (АСВ).
Після цього за 3−6 місяців на базі активів колишньої структури має бути створена нова організація та продана з торгів під зобов’язання зберегти 2/3 штату та продовжувати діяльність не менше року. Якщо інвесторів не знайдеться, то покупцем виступить держава РФ.
Проте в ЦБ РФ наполягають на розширенні поняття зовнішнього управління до можливості тимчасово обмежувати участь іноземців в управлінні. Мати справи з росією собі дорожче.