Четверг пройдет достаточно интересно на валютном рынке и с некоторым элементом интриги.
Валюта в четверг: что будет с курсом и в чем интрига
► Подписывайтесь на телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Активность участников торгов сегодня вырастет и по прогнозам «Минфина» статистика торгов составит не менее 480−630 сделок при общей сумме операций в пределах до $170−250 млн.
Основная интрига состоит в поведении Нацбанка. Вчера на межбанке присутствовал небольшой переизбыток предложения и у регулятора была возможность провести интервенцию и пополнить ЗВР. Более того — часть продавцов даже ждала его выхода, надеясь, что это поддержит курс доллара во время сессии.
Но НБУ не вышел и котировки просели до 27,925/27,945 гривен за доллар к концу дня. От того, как сегодня себя поведет регулятор и крупные игроки — практически полностью и будет зависеть курсовой тренд на межбанке.
Поскольку компании сейчас озабочены больше текущими задачами финансирования своих хозяйственных операций, а не игрой на скачках котировок доллара и евро (что было характерно для января этого года) — особых проблем по дню на валютном рынке «Минфин» не прогнозирует. Клиенты будут активно закрывать свои сделки в преддверии уже скорого окончания рабочей недели.
И тут главное, чтобы Нацбанк в случае выхода с выкупом валюты — «случайно не перестарался» и не развернул тренд своими действиями. Такое бывало уже не раз, и в казалось бы относительно спокойные дни — порядком трясло валютный рынок на ровном месте.
Нерезиденты по нашим данным сегодня продолжат постепенно покупать валюту небольшими лотами и выходить из украинских ОВГЗ, но уже без всякой спешки. Для них ключевым становится не сумма покупки валюты, которой сейчас на межбанке достаточно, а курс их операций. И они не заинтересованы «взрывать» рынок своими объемами и вздергивать котировки своими действиями. Этот фактор стал дополнительной страховкой для курса нацвалюты на этой неделе.
Курсы межбанка, по прогнозу «Минфина» 10 февраля будут в пределах: доллар — коридор 27,80 — 28,05 грн, евро — коридор 31,70- 32,05 грн.
На наличном рынке ценники в обменниках финкомпаний и банков будут находиться в пределах:
Доллар: коридор покупок и продаж 27,70 — 28,15 грн при спреде в обменниках финкомпаний до 15−20 коп, а в кассах банков до 20−25 коп.
Евро: в банках коридор от 31,60 до 32,30 грн при спреде до 25 коп, а в обменниках финкомпаний — более узкий коридор от 31,75 до 32,10 грн при спреде в пределах 20−22 копеек.
Котировки наличного валютного рынка на 10 утра:
Курс доллара в банках: прием 27,70 — 27,90 грн и продажа 27,99 — 28,10 грн.
В обменниках финкомпаний: покупка 27,88 — 27,95 грн и продажа 27,97 — 28,00 грн.
Комментарии - 30
Вчера был малообъемный рынок, 2-й день подряд НБУ не вмешивался, рынок сам переварил, а в конце дня когда все купили что хотели, рынок пошел вниз и спекулям НБУ не мешал. Сегодня утром за час рынок с 27,93 упал ниже 27,90, пока так и торгуется немного ниже, возможно НБУ откупает по 27,86 и не дает курсу резко проседать. Сегодня с самого утра благоприятная ситуация для откупов, не смотря на начало учений РБ и РФ — пусть Гривны укрепляется. Почему бы и нет, когда вчера сразу 2 самолета военной помощи с США прилетели, такая частота полетов от настоящего партнера — вызывает уважение, США как никто дает нам бесплатно вооружение, даже многие страны Балтии готовы передать 1/3 часть своего оружия ранее полученного от США или купленного в США.
СПАСИБО ИМ.
Путин будет бояться напасть, когда мы будем готовы и вооружены, это будет провал. Наши начали учения с новыми видами оружия в ответ на учения РБ и РФ.
Пока в новостях только политики и искривление правды, требования и т. д., это сейчас контролируемо и не пугает Гривну. Нерезы как и ранее на выход, да пусть идут, МинФин их не держит. Рынок справится и без них. НафтоГаз раз засветился и все, пока его нету, похоже погода показывает им что запасов хватит и нужно подождать когда курс просядет и Газ дешевле весной будет.
Перевалки во многих портах бьют рекорды, кстати цены на метал рекз пошли вверх, а это в вместо с рекордов в ИТ индустрии и тем ростом — не слабый заход валюты в страну. А да, еще Заробитчане 15 млрд. дол. завезли.
Доллар 27,85 +/- 5 коп
Евро 31, 85 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
Офиц.МИД РФ по этому поводу сделал заявление, потому Ваше «скорее» не нужно транслировать, можно открыть оф.источники и посмотреть что там привезли.
П’ятий президент також зауважив, що Путін досяг зворотного ефекту від нарощування військ поблизу кордонів України. Порошенко констатував — ця загроза призвела до зміцнення проукраїнської коаліції. І завдання влади — не руйнувати її безвідповідальною риторикою.
«Концентрацією військ Путін досяг зворотного. Він хотів налякати світ і налякати нас, а замість цього загроза повномасштабного вторгнення московських орд в Україну мобілізувала наших друзів і весь світ на безпрецедентне збільшення допомоги Україні. В тому числі і допомоги військової. Але я наголошую — що це сталося не завдяки, а всупереч українській владі», — констатує Порошенко.
«Наші західні партнери поки що через ЗМІ дедалі частіше задаються питанням: а для чого поставляти Україні зброю, якщо її керівництво публічно заперечує агресивні наміри Путіна і не докладає зусиль щодо посилення армії», — констатує п’ятий президент.
«Європейська Солідарність» ще з листопада вимагала від Зеленського скликати Раду безпеки ООН. Вчора це засідання відбулося, але не на вимогу Києва, а на вимогу наших партнерів Сполучених Штатів. І от момент ганьби, коли представник Росії козирі наших союзників криє цитатами Зеленського та його міністрів, нібито жодної посиленої небезпеки і загрози з боку Росії немає", — зазначає лідер партії.
«Весь світ був у шоці від пресконференції Зеленського закордонним ЗМІ, крім Патрушева, який його похвалив. Зеленському не дано зрозуміти, що потужна підтримка міжнародних партнерів — запорука перемоги над агресором. Маємо виступати єдиним фронтом з заходом, всередині України, і самі посилювати армію України», — наголошую Петро Порошенко.
Про це повідомляє ZN.UA.
Закликаючи партнерів «підставляти Україні плече, а не ногу», сам Зеленський підклав свиню — і Україні, і її головному стратегічному партнерові, пише журналістка Тетяна Силіна.
Його гучні визнання, що він «не бачить більшої ескалації, ніж вона була раніше», вже широко, на всіх міжнародних майданчиках, включно з РБ ООН, цитують російські представники. Вони не марнують нагоди отримати задоволення й підкусити «західників», цитуючи Зеленського, коли ті обвинувачують Росію в ескалації навколо українських кордонів.
Одкровення Зеленського, які суперечать заявам Вашингтона, поставили в абсолютно дурнувате становище самого Байдена — і перед росіянами, і перед європейцями, і перед його ж народом.
Надмірна публічна нестриманість Зеленського у висловлюваннях, крім того, може посилити у Штатах позиції тих, хто не бажав великого залучення Вашингтона у «кризу навколо України» і пропонував зосередитися на Китаї, йдеться в публікації.
Поведінка Банкової й раніше дратувала Держдеп і Білий дім, тепер же дратує на порядок більше. Сьогодні, коли Україна в центрі великої геополітичної гри, це не матиме великого значення.
Однак, як сказано в публікації, США навряд чи зменшить допомогу і підтримку України.
Драма, що розгортається сьогодні «в і навколо» України, — це вже не тільки й не так українська драма. Це, швидше, «війна світів» — демократичного й авторитарного. Як зазначив на круглому столі посол Гербст, «мета Путіна сягає далеко за межі України». Його колега з американського «десанту підтримки», що висадився в Києві, генерал Брідлав визнав: «У 2008-му ми провалили тест, не давши належної відповіді на вторгнення Росії в Грузію. Сьогодні цю помилку повторити не можна».
А посол Марі Йованович так пояснила, чому для Сполучених Штатів важливо підтримувати Україну: «Це в інтересах національної безпеки США. Якщо ми не будемо цього робити, Росія продовжить свою агресію, а за нею підуть й інші країни. І світ стане ще менш безпечним», пише Тетяна Силіна.
Той шоколадний популіст взагалі колись обіцяв закінчити війну за тиждень після того як стане президентом
https://www.unian.ua/economics/finance/rosiyskiy-fondoviy-rinok-shtormit-akciji-gazpromu-vpevneno-ydut-donizu-novini-ukrajina-11699569.html
https://www.youtube.com/watch?v=9ps5i--ZTz8
Фамилия Putin в английском языке созвучна с причастием настоящего времени pooting (пердящий, от жаргонного глагола to poot — *** , в благозвучном варианте — to fart (пукать)).
Колишній президент Польщі (1990−1995), нобелівський лауреат Лех Валенса розповів, як світ повинен реагувати на можливе вторгнення російських військ в Україну.
Про це йдеться в його інтерв'ю газеті Rzeczpospolita.
Політик визнав, що раніше поважав президента Р Ф Володимира Путіна, проте «цього разу він зайшов занадто далеко».
«Не можна відступати, адже кожна наступна його атака буде ще гіршою. Весь світ повинен мобілізуватися і запобігти нападу на Україну. Якщо Путін атакує Київ, має бути негайна реакція — атака на Москву. Ви повинні підготуватися, на кожен рух повинна бути реакція», — заявив він.
Валенса також додав, що «інтереси Німеччини і Франції з Росією» будуть знищені в разі нападу РФ на Україну. «Путін з тих, хто буде продовжувати це робити. Тому я більше не підтримуватиму Путіна», — сказав екс-президент Польщі.
Британське видання констатує, що за врядування Зеленського Україна виглядає дуже погано підготовленою до війни. Попри щотижневі зростання чисельності російських військ на півночі та сході України — нині на місцях зосереджені близько 70 батальйонних тактичних груп загальною чисельністю понад 127 000 солдат — та формування російських військово-морських сил на півдні, є мізерні свідчення широкомасштабної цивільної підготовки до конфлікту.
Незважаючи на нещодавні поставки легкої протитанкової зброї та протитанкових ракетних комплексів «Джавелін», які Великобританія та США передали Україні, Порошенко відзначив значні прогалини у військовій та цивільній підготовці своєї країни. За його словами, армія, як і раніше, отримує низьку заробітну плату, сили територіальної оборони не підготовлені, а стратегічний резерв збройних сил небоєздатний.
«Солдати на лінії фронту одержують менше, ніж охоронець у супермаркеті. І ми маємо збільшити витрати на організацію сил територіальної оборони, щоб збільшити ціну, яку Путін платитиме за вторгнення. Кожен дім має бути проблемою для російських солдатів», — говорить експрезидент.
«Маючи унікальний досвід з 2014 року, я можу сказати, що українські солдати можуть творити дива», — сказав він. «Їх краще забезпечити негайно, аніж потім. У 2022 році всі розуміють, що в цій ситуації вони інвестують у свою власну безпеку, а не лише безпеку України. Ніхто не знає де далі можуть з’явитися російські війська. Гельсінкі, Швеція, Норвегія, Балтика, Україна, Польща, Румунія. Так Путін перевіряє слабкість Заходу. Найкраща відповідь — показати, що Захід сильний і єдиний», — резюмує Порошенко.
Україна вибрала шлях до цивілізованої Європи, а не нищенської, агресивної росії. А тепер вже є і бойовий досвід і можливості протистояти. Кіборгів пригадай. Рашагудбай!