Чтобы оставить комментарий, нужно
войти или
зарегистрироваться
- 25.12.2024
- 17:29 Курс валют на вечер 25 декабря: доллар и евро продолжают дешеветь на межбанке
- 13:16 «Национальный кешбек»: За ноябрь украинцы получили от государства 232 млн грн
- 12:22 С начала года украинцы потратили на покупку авто более $3,6 млрд
- 12:00 Morgan Stanley: дефицит бюджета и госдолг несут риски для экономики США
- 10:46 Курс валют на 25 декабря: доллар в банках потерял 5 копеек
- 10:21 Зеленский подписал закон о переносе повышения налогов для ФОП на 1 января
- 10:04 Банки сократили ввоз наличных долларов и евро в Украину
- 09:24 Индекс «рождественской корзины»: как изменилась стоимость праздничного стола
- 09:01 Закон о военном сборе для ФОП не подписан. Налоговые штрафы не за горами
- 08:00 Официальный курс: НБУ оставил гривну без изменений
Комментарии
https://www.unian.ua/politics/lideri-krajin-yes-prodovzhili-ekonomichni-sankciji-proti-rosiji-novini-ukrajina-11645305.html
Законопроєкт пропонує внести зміни до законів про військовий обов’язок та військову службу, про адміністративні послуги, про національну гвардію, про правовий режим військового стану:
— урегульовується питання повноважень Кабінету Міністрів України та військового командування з питань виконання правового режиму воєнного стану;
— уточнюються повноваження органів військового управління Збройних Сил України, у тому числі Командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, яке є організатором руху опору;
— урегульовується питання грошової винагороди особам, що проходять військову службу під час особливого періоду;
— урегульовується питання порядку та умови підпорядкування Національної гвардії України під час уведення правового режиму воєнного стану.
Депутати ЄП також вимагають від ЄС вжити кроків з метою скорочення впливу від імпорту енергоносіїв з РФ і продемонструвати сильнішу солідарність з Україною у питанні енергетики. На думку європарламентарів, це має бути зроблене шляхом тіснішого з'єднання енергетичної інфраструктури ЄС та України.
Водночас у резолюції висловлюється наполегливий заклик, аби газопровід «Північний потік-2» не був введений в експлуатацію.
Четвер на валютному ринку пройшов дуже активно та знову невдало для гривні. Як і вчора — попит знову майже весь час перевищував пропозицію.
Курсы от банков: 27.175 / 27.195 грн за доллар.
Торги по доллару завершены.
Компанія ДТЕК 16 грудня поставила в Україну ще 2 кораблі з вугіллям із США та Колумбії в обсязі 131 тис. т.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Перше судно із 55 тис. т вугілля, походженням з Колумбії, причалило в порту «Південний» о 13:30, друге 76 тис. т з вугіллям із США пришвартується в ніч на 17 грудня.
«ДТЕК продовжує активно забезпечувати вугіллям енергосистему України. Загальний обсяг нових суднових поставок — 131 тисяча тон», цитує пре-служба слова генерального директора ДТЕК Енерго Ільдара Салєєва.
Вказане нововведення стосується усіх, хто демонтує стару будівлю, ріже старий вантажний вагон, тобто «видобуває» металобрухт, уточнив експерт.
Верховна Рада, прийнявши у другому читанні «ресурсний» законопроект № 5600, ввела в оподаткування таке поняття як податок на «народження» металобрухту. Таку думку висловив економіст Олексій Кущ.
«В Україні всі операції з металобрухтом здійснюються без ПДВ, ця норма тепер діє до 2027 року. Однак, продовживши її, законодавці прибрали іншу норму (196.6.), що підкріплює її. І тепер кожна юридична особа, яка хоче продати металобрухт і у якої він утворився в результаті демонтажу, будівництва або по інших відходах, тепер зобов’язана нарахувати ПДВ пропорційно і поставити собі в податкові зобов’язання», — сказав він.
«Зрозуміло, що у законодавців були благі наміри збільшити доходи до бюджету. Але ефект буде прямо протилежний: галузь буде йти в тінь. У підсумку, держава ніяких додаткових надходжень не отримає», — констатував він.
«Цікава деталь — Єврокомісія пропонує ліквідувати довготермінові газові контракти. Хоча президент РФ Путін не так давно стверджував, що помірні ціни на російський газ окремі країни ЄС мають саме завдяки довгостроковим угодам.
Європейська комісія в середу запропонувала правила, що дозволяють країнам ЄС спільно купувати газ, а фактично — створювати стратегічний резерв, який буде використано у разі надзвичайної ситуації. Про це повідомляє Reuters.
„Спільні, а не окремі закупівлі можуть допомогти забезпечити кращі умови на світових ринках газу“, — прокоментувала ініціативу віцепрем'єр-міністр Іспанії Тереза Рібера.
Йдеться про систему, за допомогою якої оператори систем передачі (TSO) країн ЄС могли б спільно купувати стратегічні запаси газу, і надалі могли б використовувати ці запаси в надзвичайній ситуації серйозного дефіциту.»
https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/krajini-jes-zmozhut-zakupati-haz-vskladchinu-antikrizove-rishennja-jevrokomisiji.html