Следите за интересными и эксклюзивными материалами о влияние пандемии на экономику в телеграм-канале «Экономика и коронавирус».
11 ноября 2020, 15:47
Читати українською
В Украине вводят карантин «выходного дня»
Кабинет Министров принял решение о введении на всей территории страны карантина «выходного дня» c 14 ноября по 30 ноября. Соответствующее решение было принято на заседании правительства 11 ноября.
Что известно о карантине
Жесткий карантин будет действовать с 00:00 субботы до 00:00 понедельника.
Кому разрешат работать
В выходные дни в стране будут работать только объекты критической инфраструктуры, в частности продуктовые магазины, аптеки, и транспорт.
Кому запрещено работать
Запрещена работа торгово-развлекательных центров, спортзалов, фитнес-центров, бассейнов, театров, а также проведение массовых мероприятий.
Также будет введен запрет на прием посетителей в ресторанах, кафе и учреждениях развлекательной сферы.
Источник:
Минфин
Комментарии - 21
Порошенко прокоментував використання владою коштів з так званого ковідного фонду.
«Коли вони більше 60% коронавірусного фонду, який ми з кров'ю відірвали від найбільш необхідних видатків держави, вони пустили на програму, яка називається »Велике крадівництво Зеленського«. Не нажерлися. І це не лише програма Зеленського і його камарильї, його оточення з 95-го, його оточення з »Велюру«. Коли країна була загнана в локдаун, вони по »Велюрах« сиділи і пиячили», - заявив Порошенко.
велюр зелiнського це не якась там ленiнська кузня пiд час вiйни
«Це означає, що дефіцит бюджету потрібно збільшити. Але тільки на 2-4 тижні. На жаль, ситуація така, що бюджетний дефіцит зараз досить високий, подобається це нам чи ні. Ніхто правду не каже. Але в якійсь формі гроші потрібно буде «надрукувати». МВФ швидко не буде, а отже, треба буде шукати канали фінансування», - розмірковує ексміністр економіки.
Він пропонує кілька каналів отримання коштів.
«Це можуть бути резерви Нацбанку або можна збільшити кількість грошей в економіці без того, щоб палити резерви НБУ. Можна по максимуму витиснути грошей із державних підприємств, з податків, зменшувати видатки державного бюджету», - каже Милованов.
З його слів, краще, щоб локдаун був короткий, жорсткий, але з підтримкою для бізнесу на ці 2-3 тижні.
«Насправді йшлося не про друк грошей, а про фінансування цих чотирьох тижнів локдауну. Емісія в якійсь формі відбувається постійно. Звичайно, якщо її взяти за концепцію і сказати, що ми будемо фінансувати дефіцит бюджету в 700 млрд запозичень через друк грошей - все розвалиться, буде криза. Але якщо потрібно знайти гроші для фінансування короткого жорсткого локдауну, на мою думку, це буде виправданим. Такий масштаб друку грошей додасть 0,5% до інфляції», - резюмував ексміністр. Нелох,, але про плачевний стан економіки сказав правду.
Про це йдеться в заяві Європейської бізнес асоціації (ЄБА).
«Жорсткого локдауну країна не витримає, цілком ймовірно, нас очікує кризова і »холодна« зима», – зазначають підприємці.
Рівень економічної активності у вихідні є досить високим. Тому повне закриття на вихідні може боляче вдарити по підприємцях, а для деяких – стати фінальною крапкою в роботі, пояснюють в бізнес-співтоваристві.
І, за даними Держказначейства, на 1 листопада 2020 року борг Пенсійного фонду перед ним сягав 65,27 млрд грн.
Нагадаємо, раніше у профільному комітеті ВР заявляли, що у Пенсійному фонді може не вистачити коштів для виплати пенсій до кінця року.
Понимания - 0.
Шмыгаль - при чем тут бассейны и спорт залы?
Шмыгаль - а ты реально считаешь, что в маршрутке или автобусе сидячие пассажиры это не тоже самое что качки в спортзале или пловцы на дорожке?
Шмыгаль - ты знаешь что работать надо головой а не с понедельника по пятницу!
Это про спорт
А это про бизнес - кто налоги платить будет?
Шантажируют всю страну что в больницах мест не хватит, в то время как нужно не рассуждать куда деньги из ковидного фонда тратить а их нужно тратить на резервные опорные госпитали.
Глядишь и ситуация по другому бы выглядела и без таких карантинов обошлось бы.
Часто обсуждается вопрос аппаратов ИВЛ. Но никто не обсуждает почему-то, что для его работы и обслуживания нужны анестезиологи-реаниматологи. Терапевты и инфекционисты не умеют интубировать и обслуживать ИВЛ, это не их специализация.
Проблема глубже, чем просто потраченные деньги не туда.
управлять этим аппаратом не прям сложная наука, которой 5 лет надо обучаться.
за 3 месяца могли всех научить, было бы лучше чем ничего.
Вопрос не только в управлении аппаратом. Ещё в управлении водным балансом, электролитном, белковом и прочими премудростями, которым анестов учат два года на интернатуре и потом ещё все годы практики. Добавьте сюда катетеризацию сосудов, которой также нужно научить.
Да и мало кто сегодня из младшего и среднего мед.персрнала хочет работать с ковидными за ту ЗП, что платят.
Но то, что всё лето пузо чухали, а не готовились согласна