Минфин - Курсы валют Украины

Установить
17 августа 2020, 9:01 Читати українською

«Двигаемся дальше»: Глава НБУ рассчитывает на второй транш от МВФ в этом году

Свежий макропрогноз НБУ построен на предположении, что Украина получит в этом году второй транш МВФ по программе stand-by. НБУ вместе с правительством сфокусировались на выполнении положений Меморандума. Об этом в интервью РБК-Украина сказал глава НБУ Кирилл Шевченко.

Свежий макропрогноз НБУ построен на предположении, что Украина получит в этом году второй транш МВФ по программе stand-by.
Фото: flickr.com

«В настоящее время мы успешно движемся по выполнению положений Меморандума, в частности структурных маяков. Мы находимся в постоянном диалоге как с МВФ, так и с нашими другими международными партнерами. Считаю, что продолжение позитивной динамики сотрудничества станет залогом для получения следующих траншей в течение текущего года», — сказал Шевченко.

Читайте также: Украина получила $2,1 миллиарда первого транша от МВФ — Смолий

Что же касается сроков пересмотра программы, глава НБУ отметил, что на данный момент еще отпускной сезон и точные даты будут понятны ближе к концу августа.

Но, по его словам, он уже начал встречи с наблюдательными советами государственных банков по поводу выполнения программы по снижению проблемных кредитов в госбанках, как это и предусмотрено Меморандумом с МВФ.

«Этот структурный маяк выполнен и мы двигаемся дальше», — пояснил глава НБУ.

Какие условия МВФ поставил Украине

Как сообщал «Минфин», 12 июня МВФ обнародовал текст Письма о намерениях и Меморандум об экономической и финансовой политике по новой 18-месячной Программе Stand-by для Украины.

В этих документах перечисляются условия, которые должны выполнить правительство Украины и НБУ, чтобы получить остаток средств от МВФ ($2,9 миллиарда).

Читайте также: Красный свет для расширения льгот «упрощенцам» и снижения пенсионного возраста

Ближайшие структурные маяки

  • до конца июня — утверждение планов сокращения проблемных кредитов государственных банков.
  • до конца августа — пересмотр всех тарифов на отопление и принятия упрощенной процедуры изменения домохозяйствами поставщика услуг.
  • до конца сентября — подготовка новых организационных структур и системы для ГНС и ГТС с тем, чтобы с 1 января 2021 года они действовали как два отдельных единых юридических лица.
  • до конца сентября — усилить корпоративное управление на государственных предприятиях, в том числе расширить полномочия наблюдательного совета Нафтогаза.
  • До конца октября этого года Украина должна внести изменения в закон о Фонде гарантирования вкладов физических лиц и в другие законы с целью совершенствования механизма ликвидации банков и возвращения активов.
  • До конца октября также нужно внести изменения в закон о Высшем совете правосудия для улучшения процесса отбора кандидатов.
  • До конца ноября этого года должны быть внесены изменения в закон о банковской деятельности, подготовленные в сотрудничестве с МВФ и Всемирным банком, для того чтобы заполнить пробелы относительно эффективной практики корпоративного управления и расширить полномочия НБУ.
  • До конца марта 2021 года, согласно меморандуму, Государственная аудиторская служба Украины с участием независимых аудиторов должна провести проверку целевого использования бюджетных средств, направленных на борьбу с коронавирусом.​

Напомним

12 июня Украина получила $2,1 млрд первого транша от МВФ.

Комментарии - 16

+
+30
Dodikk
Dodikk
17 августа 2020, 9:16
#
Надо думать глобальней,а вдруг еще и алмазы с нефтью найдут где-то возле Боярки.
+
0
Все буде Україна
Все буде Україна
17 августа 2020, 17:57
#
Глава нацбанку i Бентлi в цьому роцi розраховуе купити,i дачу в *** -Заспi… розраховувати взагалi цiкаво…
+
0
Все буде Україна
Все буде Україна
17 августа 2020, 9:50
#
Непартесь, при цих нелохах будем в долгах по вуха, без Земель, обложенi налогами з усих сторiн, космiчними цiнами,i головне при всьому цьому сильною грвнею… Маразм рулить, дивина, що МВФ мае якусь довiру до всього цього баллоболiзму.
+
+42
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
17 августа 2020, 10:11
#
МВФ рулить цим процесом. Єдине завдання МВФ слідкувати за правами інвесторів, щоб їх поменше кидали. Багаті люди створили МВФ, в який кидають гроші з бюджетів країн, тобто «народні», які стабілізують ринки, десь на довго, десь на скільки вийде, щоб інвестори могли вискочити, а якщо дефолт, то це в основному гроші МВФ, тобто нічиї. А якщо хтось тішиться ілюзіями, що МВФ вам допомагає, то марно, їм на вас начхати, просто деякі їх інтереси, як от полегшений доступ до фінпослуг, співпадають з нашими. Нема в світі альтруїзму, особливо коли йдеться про великі гроші. Жодна країна третього світу не перейшла у вищу лігу за допомогою МВФ. Жодна. Польща та деякі інші вискочили на грантах ЄС, який готовий був платити їм за геополітичну вагу. І то були не кредити, а реальна бєзвоздмєздна допомога. Кредит кабалить людей та цілі країни. Спочатку придумали гроші, які дисциплінували плєбс до пори до часу, але коли знецінити гроші чи відібрати їх, у людини лишалося майно, а потім придумали кредит, який дозволяв забрати те майно легально і ніхто не скаже, що віджали, сам брав кредит під заставу чогось, тепер всьо, до свіданія. Законно. Так що є випадки, коли їсти торт разом не так вигідно, як гризти сухарі самому. Бо після того торту можуть печінку забрати. Якось так.
+
0
Все буде Україна
Все буде Україна
17 августа 2020, 10:21
#
+ 100%.Так у кожного своя вигода от того процессу.
+
+30
Maryan Fedoryshyn
Maryan Fedoryshyn
17 августа 2020, 10:50
#
Замість того, щоб поширювати конспірологічні теорії, пропоную ознайомитися з цілями МВФ, які вони самі декларують: https://www.imf.org/external/about/howwedo.htm#:~:text=The%20IMF's%20main%20goal%20is,promote%20growth%20and%20alleviate%20poverty.
Все просто - стабільність міжнародної монетарної і фінансової системи, забезпечення росту і боротьба з бідністю. Нестабільна Україна - це додаткові ризики для інших держав, тому МВФ допомагає ці ризики зменшити.
+
+15
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
17 августа 2020, 11:36
#
Це не конспірологія, це реальність. А те, що вони декларують і те що реально роблять, то не завжди одне й те саме. Якби вони боролися з бідністю, то не давали б гроші на проїдання. Найбільш ефективним зараз є відмовитися від кредитування реструктуризувати виплати і розрахуватися з боргами. Чому найкраще живуть ті мої знайомі, які не мають кредитів? Я не кажу про кредити їх фірм, але то кредит на виробництво, а не споживчий, там гроші працюють, а держава Україна кредитами не фінансує виробництво, а просто відтягує момент колапсу.
+
+15
Maryan Fedoryshyn
Maryan Fedoryshyn
17 августа 2020, 12:01
#
Стосовно практики: просто прогляньте перелік (небагатьох) успішних реформ, які запустила Україна за останні 5 років. Всі вони були включені в програми МВФ і впроваджувалися переважно під їх тиском.
Розмови про шкідливий МВФ - це продовженя міфу про «суверенну демократію» від нашого північного сусіда. МВФ не пропонує якихось радикальних антинародних кроків, це базові речі для переведення економіки на стійке зростастання: конкуренція, боротьба з корупцією, збалансований державний бюджет.
Будь-яка аналогія має свої обмеження. Ваш приклад про знайомих без кредитів розбивається об статистику найрозвинутіших країн світу: всі вони мають величезні борги (60%-200%). Витрати на базові інститути (освіта, судова система, інфрастуктури) окупаються.
+
0
Oligarh
Oligarh
17 августа 2020, 12:52
#
Перелік (небагатьох) успішних реформ - это например, поднять тарифы?
+
0
Maryan Fedoryshyn
Maryan Fedoryshyn
17 августа 2020, 14:29
#
Саме так, наближення тарифів до економічно-обгрунтованого рівня - це одна з успішних реформ. Попередні 20 років ми були на голці Росії, яка дотувала українську економіку дешевим газом взамін політичної залежності. Зараз ціни (майже) ринкові, а економіка відновилася від початкового шоку і здебільшого
перелаштувалася на інші ринки.
+
+45
bonv
bonv
17 августа 2020, 11:28
#
Свіжий макропрогноз НБУ побудований на припущенні, що Україна отримає в цьому році другий транш МВФ за програмою stand-by. Так і живуть: припущеннями і популізмом.
+
0
sadbuttrue
sadbuttrue
17 августа 2020, 9:51
#
От мені цікаво, після одного «кидка» МВФ тактика стєрпітся-слюбітся спрацює знову? Мабуть вони вирішили що через 6-9 місяців все забувається і ім знову повірять і дадуть грошей. Але вважаю що спочатку аудит куди були витрачені кошти із коронавірусного фонду і аналіз відкату реформ а тільки потім можливі розмови про подальшу співпрацю.
+
+27
Maleficarum
Maleficarum
17 августа 2020, 10:00
#
Мда Реформы  просто  имеют  грандиозный размах...  Одного  придурочного   поменять  на  другого... Мощный    реформаторский  ход..
+
+30
bonv
bonv
17 августа 2020, 11:29
#
Національний банк може підвищити облікову ставку в жовтні 2020 року в зв'язку з ростом інфляції, ослабленням гривні і припиненням програми Міжнародного валютного фонду в Україні.
Про це заявив глава департаменту макроекономічних досліджень інвестиційної групи ICU Сергій Ніколайчук, передає Інтерфакс-Україна.
«Я думаю, навряд чи Нацбанк робитиме це (підвищувати облікову ставку - ред.) у вересні на найближчому засіданні, я думаю, що швидше за ризики підвищення процентної ставки виростуть в жовтні, коли НБУ буде оновлювати свій макроекономічний прогноз», - сказав він в під час круглого столу Київської школи економіки в середу.
За його словами, НБУ при оновленні свого макроекономічного прогнозу буде змушений враховувати в тому числі збільшення мінімальної заробітної плати більш стрімкими темпами, ніж це враховується в поточному прогнозі, а також новий бюджет, ризики в продовженні програми з МВФ і реакцію фінансових ринків.
+
+45
bonv
bonv
17 августа 2020, 11:32
#
Олексій Шабан був призначений заступником голови Національного банку України, в результаті чого новий глава Кирило Шевченко отримав більшість голосів у раді центрального банку. Шабан до цього працював директором департаменту платіжних систем банку.
Тімоті Еш пише з Лондона: «Новий глава Шевченко тепер повністю керує НБУ… МВФ дає зрозуміти, що вони захочуть взяти деяку паузу, щоб оцінити зміни в НБУ і дати Шевченко час, щоб проявити себе… Я навряд чи очікую додаткових виплат за наданими кредитами МВФ цього року».
+
+11
QGS
QGS
17 августа 2020, 17:08
#
Рассчитывать и получить, это Две разных вещи;)
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться