Бывший глава Министерства экономики Тимофей Милованов посоветовал Нацбанку снизить учетную ставку до 5%. Об этом он написал на своей странице в фейсбуке.
Экс-министр экономики советует НБУ снизить учетную ставку до 5%
Совет Милованова
«В мае инфляция замедлилась до 1,7% в годовом измерении. Это подтверждает критику, что НБУ имеет очень высокую учетную ставку. Сейчас она 8%. НБУ должен снизить учетную ставку на несколько процентов, возможно даже на 3%», — написал экс-министр.
Милованов напомнил, что целевой диапазон инфляции, который поставил себе НБУ составляет 4-6%.
Читайте также: Ли Нацбанк готов снизить учетную ставку и кому будет выгодно такое решение
«Сейчас инфляция меньше цели. И значит бизнес страдает больше чем нужно, потому что деньги дороже чем нужно. Также во время кризиса нужно дополнительно снижать учетную ставку для стимулирования экономики», - объяснил он.
Напомним
23 апреля Правление Национального банка приняло решение снизить учетную ставку с 10% до 8% годовых.
Ранее заместитель главы НБУ Дмитрий Сологуб заявил, что Национальный банк может снизить учетную ставку ниже 7%, даже не меняя прогноза, если условия будут побуждать к снижению.
Комментарии - 9
Є ще й фактор ризику, на який ідуть комерційні банки, видаючи позики, кажуть в НБУ. Тож у вартість кредитів в Україні банки закладають такі ризики:
- недостатню реформованість судової системи, що не дозволяє повноцінно захистити права кредиторів,
- складність (а, часом, і неможливість) стягнення та реалізації застави,
- недостатню кількість прозорих та платоспроможних позичальників,
- для ринку іпотеки це ще й недостатня прозорість та врегульованість ринку нерухомості.
Без усунення цих перешкод навіть подальше зниження облікової ставки «не дозволить реалізувати весь потенціал для відновлення кредитування в Україні», кажуть в НБУ. Тому як завжди голий популізм..
Десь так і є. В PL опустили ставку до 0,10%, а в результаті отримали небачений приріст популярності готівки і відтік депозитів. В центробанку розраховували на здешевлення кредитів - а вийшло що в банків просто маржа зросла +додатково банківську систему розхитали. Все добре в міру
Про це в ефірі «Україна 24» заявив колишній міністр фінансів України, екссекретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Данилюк.
«Я думаю, ще зарано радіти. Треба розуміти, що криза глибока. Добре, що перший транш буде надходити зараз, але цього буде недостатньо. Уряд зараз повинен шукати інші джерела надходжень, щоб профінансувати потреби бюджету. 300 млрд гривень дефіциту цим траншем точно не перекрити. Треба долучати гроші Світового банку, Європейської комісії. Щодо Єврокомісії навіть вже є рішення», – заявив ексміністр.
На думку Данилюка, уряд недооцінив ефект кризи, тому владі потрібно буде знову переглядати держбюджет, зменшувати видатки і шукати додаткове фінансування.