14 апреля цена на золото растет, достигнув максимума с 2012 года, на фоне сохраняющихся опасений влияния коронавируса на экономику. Об этом сообщает Bloomberg.
Цены на золото подскочили до 8-летнего максимума
Торги на бирже
Фьючерсы на Comex подорожали на 1,3% до $1785 за унцию, достигнув самого высокого уровня с октября 2012 года, и торговались на уровне $1768,70 в 7:27 утра в Лондоне.
Cпотовое золото подешевело почти на $60 по цене $1 712,63 за унцию. Майский фьючерс на серебро дорожает на 3,15%, до 16,02 доллара за унцию.
Почему растет золото
Котировки драгоценного металла выросли из-за опасений резкого замедления экономического роста в мире, вызванного введением карантинных мер. Инвесторы традиционно используют золото в качестве защитного актива в периоды высокой волатильности на финансовых рынках.
Читайте также: Цены на золото рекордно выросли
Спрос на золото также остается высоким из-за опасений инфляции, которая будет наблюдаться после принятия масштабных денежных программ крупнейшими центробанками мира.
ФРС объявила о пакете стимулирования экономики в объеме $2,3 трлн, а министры финансов Европейского союза договорились об экономической поддержке в размере 0,54 трлн евро.
Читайте также: Цена на золото достигла максимума за последние восемь лет
В то время как рост мировой экономики замедляется, а неопределенность на финансовых рынках остается высокой, можно ожидать скорее дальнейшего роста цен на золото, чем снижения, считает руководитель направления перспективных исследований Next Generation Julius Baer Карстен Менке.
Мифы и реальность: Инвестиции в золото в 2020 году
Тем не менее, котировки золота могут достичь исторического максимума лишь в случае, если ситуация выйдет из-под контроля и ожидаемая короткая, но непродолжительная, рецессия мировой экономики перерастет в более длительную депрессию.
Ранее сообщалось
- В условиях нестабильности на валютном рынке и кризисов в экономике многие инвесторы направляют свои инвестиции в золото. С начала века стоимость золота выросла в 5 раз, то есть до 2000 года золото стоило около $300.
Читайте также: Золото 2019: Сколько заработали инвесторы
Следите за интересными и эксклюзивными материалами о влиянии пандемии на экономику в телеграмм-канале «Экономика и коронавирус»
Комментарии - 47
Для начала, очень немногие отделения выкупают.
Второе — разница между покупкой и продажей.
Третье — не выкупают металл, купленный в др.банке.
Б/н занимаются очень немногие, и там феерические условия+вне гарантий ФГВФЛ.
По сути — токсичный актив без вторичного рынка.
Контракты на бирже решали б многие вопросы, но у на с этим сами знаете как.
Щодо фізичного золота:
З 1-м пунктом згідний повністю
З 2-м — частково (у різних місцях по-різному)
З 3-м — не згідний, у всякому разі я ще з таким не стикався. Може у Вашому регіоні свої порядки.
Актив якраз непоганий, та й з вторинним ринком не так погано.
Якщо є потреба, продати банківський злиток — не є проблемою. Якщо цікавить — пишіть в особисті повідомлення, поділюсь інформацією.
Принаймі потрібна експертиза, щоб підтвердити. А це додаткові витрати.
Навіть, якщо купити в одному банку і винести злиток за поріг (а не зберігати в цьому ж банку), то теж потрібна буде додаткова експертиза.
Щодо додаткових витрат - переважно це разові витрати, які банк здійснює, коли запроваджує у себе цю послугу - відкуп злитків.
— але ж це зовсім різний рівень — переконатись в справжності злитка, що був проданий банком і лежав у власному банківському сейфі і в злитку, що «принесли з вулиці».
В першому випадку це проста безкоштовна процедура. В другому — це серйозна складна процедура, що має свою ненульову вартість.
Це мої припущення, я не маю такого досвіду. Але мені цікаво, розкажіть, якщо знаєте, як воно на практиці.
Запилили бы, как в РФ, ОМС.
А биржевые контракты — с не менее геморройным выходом на иностранные биржи.
А є ж ще електронне золото, яке теоретично можна переказати на рахунок в іншому банку.
Тепер щодо експертизи і самого експерта. Експертом може бути як працівник банку, так і стороння людина, з якою укладено трудовий договір.Обов`яковою умовою є наявність у цієї людини свідоцтва експерта-оцінщика. Копія цього свідоцтва повинна зберігатися у банку. Отримати його не особливо складно - потрібно пройти курси у Пробірній палаті або її регіональному відділенні, по закінченні їх скласти іспит. Тривалість таких курсів всього 2-3 тижні, яка їхня вартість на сьогоднішній день - не знаю. Продовження у наступному коментарі.
Тоді я вирішив не заморочуватись і обрав електронне золото.
Цікаво, скільки Вам коштувала експетиза, чи був це той самий банк де купували і наскільки відрізнялась у % ціна викупу від поточної ціни продажу?
Але не зрозумів щодо вартості цієї послуги і чи застосовується інша ціна викупу для «не своїх» злитків?
І взагалі, є приклад банку, який зараз викупає «чужі» злитки?
До речі, продати злиток Правексу досить складно, якщо Ви не у Києві. Експертизу злитків вони роблять лише у Головному офісі банку. Коли клієнт у регіоні приносить злиток у відділення, його відправляють у Головний офіс (клієнту видається документ, що прийнято злиток для експертизи), там робиться оцінка і клієнту повідомляють ціну, по якій банк може його взяти.Якщо клієнт погоджується - йде у відділення і отримує кошти. Якщо ні - злиток пересилається назад у відділення і повертається клієнту. Наскільки мені відомо, транспортні витрати оплачує клієнт (але не поручусь за це точно).
" Представник банку мене попередив, що якщо я заберу злитки на зберігання вдома, то для викупу назад потрібно буде пройти експертизу, яка буде щось коштувати.. .Якщо ж зберігати злитки в банку, то експертиза не потрібна« - що він мав на увазі ? Хотів, щоб Ви фізично не отримували злитки, а зберігали їх на »металевому" депозиті чи поточному рахунку ? Тоді зрозуміло, навіщо експертиза, якщо Ви ці злитки навіть у руки брати не будете. У іншому випадку - потрібна експертиза, навіть якщо Ви зберігали ці злитки у скриньці у банку. Подумайте самі: клієнт працює зі скринькою наодинці, у спеціальному приміщенні . Як працівник банку може бути впевнений, що Ви дійсно поклали злитки у скриньку і потім ті самі злитки взяли і принесли у касу ? З Ваших слів ?
« І можуть бути проблеми з викупом, якщо наприклад упаковка буде пошкоджена» - проблем не повинно бути, просто можуть оцінити злиток дешевше та й все.
Вартість експертизи - деякі банки не беруть за це окремої плати (переважно), деякі можуть брати якусь символічну плату (сотню-другу гривень). Це вже залежить від політики банку, в т.ч. цінової, а також від того чи експертом є працівник банку (який отримує фіксовану зарплату незалежно від того, були якісь експертизи, чи ні) чи стороння людина, якій платять додатково. Можливо є і ще якісь фактори.
Повертаючись до працівника банку, про якого Ви говорили: скоріш за все, він просто хотів «натягнути» Вас на металевий депозит чи рахунок, тому й почав Вам «лапшу на вуха вішати».
- напевно так, деталі процедури я не уточнював.
Але була різниця між безготівковим золотом і фізичним, який зберігався у банку.
«проблем не повинно бути, просто можуть оцінити злиток дешевше та й все»
- так це ж і є проблема - втрата частини вартості :)
«Вартість експертизи - деякі банки не беруть за це окремої плати»
- ось тут цікаво, чи є в Україні банк, який викупить злиток, куплений в іншому банку без додаткових комісій?
Ключове слово "можуть". Можуть за це знизити ціну, а можуть цього і не робити. Знову таки залежить від політики банку ну і від ступеню та характеру пошкоджень.
«чи є в Україні банк, який викупить злиток, куплений в іншому банку без додаткових комісій?» — є. Напишу у приватні повідомлення.
https://minfin.com.ua/ua/2020/04/15/43567407/
Определить пробу золота на пробирном камне — там максимум на полчаса объяснений+покупка пробирного камня, рективов и пробничков.
Все очень легко и просто.
Хоча був такий проект: e-gold (electronic gold).
Успіху, наскільки я пам`ятаю, не досяг.
А детекторы…
Помню, где-то на юге, кажется в Одессе, был казус, когда кто-то умный заменил слитки в сейфовых ячейках на муляжи.
Интересно, ультразвуковой детектор установил бы разницу?
Там вроде свинец был.
Как колбаса в вакууме.
А вот ''Argor Heraeus'' — там все солидно.
Они есть в банке, про который я вам писала в л.с.
Один мій знайомий, власник ломбарду, коли йому попадається банківський злиток, особливо якщо без упаковки, то перекусує його пополам ножицями (не канцелярськими, звичайно, а для металу) і на зламі перевіряє реактивом.
Но тут важно вложиться так чтобы в случае чего можно было вывезти .
но и всегда, старались менять