Сегодня челендж #залишаюсьвдома поддержал Анатолий Мирошниченко (профессор, доктор юридических наук, преподаватель на кафедре земельного и аграрного права КНУ им. Т. Шевченко, старший партнер в EUCON Legal Group).
Открытый рынок земли: зрада или перемога (видео)
Главные темы
Эксперт ответит на болезненные вопросы относительно рынка земли, а именно:
-
Хорошо ли, что закон принят хотя бы в такой редакции, или лучше было бы вообще не принимать его и надеяться на изменения за несколько лет.
-
Насколько обоснованные оговорки, что в случае открытия рынка земли одновременно и для физических и для юридических лиц мелкие фермеры не смогли бы конкурировать с холдингами и всю землю купили бы большие компании.
-
Ограничения на приобретение 10 тыс. га земли «в одни руки» в украинских реалиях это мало или наоборот слишком много.
-
Какой минимальный объем земли должен быть у фермера для того, чтобы его работа была рентабельной.
-
Закон не разрешает продажу земли, находящейся в государственной и коммунальной собственности. Сколько сейчас в Украине такой земли? Как регулируется ее аренда, сколько на этом зарабатывает государство и местные общины?
Комментарии - 7
А земля для кого? Чому так поспішно приймали цей закон і підкуповували депутатів — якщо все для народу?
Може з законів та судів розпочнемо спочатку а потім — землі? Чи зелебоби прийшли на один термін все розграбувати і чухнути з країни?
Як пише «Європейська правда», про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
«У серці цього є одне питання. Якщо я не помиляюся, $15 млрд з грошей українських платників податків було спрямовано останніми роками на врегулювання банківського сектора для латання дірок у банківському секторі. Хочеться бути впевненим, що ця ситуація не виникне більше ніколи, й буде ухвалено закон про врегулювання банківського сектора», - сказав Маасікас.
«Але також хтось може запитати, якщо таку кількість грошей платників податків було спрямовано в банківський сектор, чи не хоче уряд, Центральний банк вимагати повернення цих зниклих у банках грошей, дипломатично висловлюючись», - додав він.
Маасікас також зазначив, що від ухвалення цього закону залежить передання 500 млн євро для державного бюджету України відповідно до програми макрофінансової допомоги у вигляді позики з низькими відсотками.
«І в цьому плані пов'язаний з МВФ, і навіть більше пов'язаний з Україною, українським суспільством, закон про врегулювання банківського сектора є життєво важливою перевіркою», - пояснив дипломат.