Общий дефицит государственного бюджета в 2019 году был меньше планового и составил 81,2 миллиарда гривен — около 2% ВВП. Об этом свидетельствуют данные Госказначейства, передает Экономическая правда.
8 января 2020, 11:10
Читати українською
Дефицит госбюджета-2019 оказался меньше планового — Госказначейство
Итоговые показатели бюджета
Дефицит общего фонда госбюджета был в пределах планового показателя в 69 млрд грн.
Как сообщат в Минфине, дефицит госбюджета был профинансирован за счет заимствований на 405 млрд грн (104% от плана), поскольку поступления от приватизации составили всего 0,5 млрд грн (3,1% от плана).
Читайте также: Впервые за 8 лет: Налоговая выполнила бюджет-2019 на 100,8% — Верланов
По итогам года доходы общего фонда бюджета выросли на 5,5% до 879,8 млрд грн. Доходы составили 96,9% от росписи.
По оперативным данным Госказначейства, по общему фонду доходы бюджета составили 950,7 млрд грн, что на 3,2% меньше плановых показателей.
Ранее сообщалось
- В начале декабря сообщалось о «провале» планов по большой приватизации на этот год, из-за чего правительство было вынуждено взять в долг 16,4 миллиарда.
- В 2019 году Национальный банк перечислил в госбюджет 64,9 млрд грн – всю сумму части прибыли к распределению.
- Бюджет на 2020 год базируется курсе 27 гривен/$. Доходы бюджета должны составить 1,09 триллиона гривен, а расходы — 1,19 триллиона гривен.
Источник:
Минфин
Комментарии - 12
І це дані на листопад. А приватизацію взагалі з тріском провалили.
Про це в коментарі журналістам заявив Співголова Опозиційної платформи– За життя" Юрій Бойко, повідомляє прес-служба ОПЗЖ.
Зі слів опозиційного політика, у бюджеті не вистачає коштів з двох причин - через недобір коштів на митниці і спекуляції з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Саме тому й відбулися затримки з виплатою заробітних плат.
«Завели спекулятивний капітал через облігації під 9% річних. А це кабала для країни! Покажіть мені, яка ще держава у світі виплачує такі відсотки. Зайшовши в країну, цей спекулятивний капітал так »зміцнив« гривню, що впали доходи бюджету. І довелося урізати життєво важливі для країни платежі. Це стосується розвитку, інфраструктурних проєктів, програм, пов'язаних з ліками і т.д. - почали різати все», - сказав він.
«В результаті політики уряду та НБУ за останні 3 місяці борг України збільшився на 17 млрд гривень. Тому бюджет країни на 2020 рік доведеться серйозно корегувати», – зазначив Юрій Бойко.
Зе-влада їхала на досягненнях колишньої влади. А самі нічого доброго для економіки не зробили - тільки шкоду. Як приклад війна через недолугі законопроекти з іноземними інвесторами в Україні призвела до значних втрат..
Влада сама не розуміє, для чого більше випускає ОВДП і звісно не може цього пояснити народу..