Национальный банк прогнозирует увеличение денежной массы в 2019 году на 8%, тогда как в апрельском прогнозе он оценивал его в 8,5%. Об этом говорится в июльском инфляционном отчете регулятора.
27 июля 2019, 10:06
Читати українською
НБУ понизил прогноз роста денежной массы до конца года
Нацбанк ожидает, что в третьем и четвертом кварталах этого года денежная масса увеличится соответственно на 3% и 8%, и напоминает, что в первом квартале она сократилась на 1,9%, во втором квартале увеличилась на 0,8%.
Кроме того, регулятор понизил прогноз роста денежной базы на 2019 год – до 8,2% с 9,4%, которые он ожидал в апреле.
Читайте также: Нацбанк будет продавать разменные и оборотные монеты
По его оценкам, в третьем квартале этот денежный агрегат прибавит 1,6%, в четвертом – сразу 8,2%, тогда как в первом квартале он уменьшился на 2,8%, во втором увеличился на 2,1%.
Прогноз на 2020 год Нацбанк оставил неизменным: рост денежной массы ожидается на 6,5%, денежной базы – на 8,6%.
Источник:
Минфин
Комментарии - 3
Причина — у зменшенні капіталу, який обертається у нашій економіці.
Таке зменшення відбувається внаслідок декапіталізації — зменшення вартості національного капіталу — і фізичної втечі грошей з України та з внутрішнього господарського і фінансового обороту у готівкові споживчі платежі й заощадження. Зменшення капіталу і падіння обсягів виробництва — паралельні процеси, а для росту економіки потрібне збільшення капіталу, це аксіома.
Усі розвинуті країни піклуються про нарощування його обсягу. Приплив капіталу — важлива тема у США, Китаї, Англії, Німеччині. У нас же вона — поза увагою. Хоча балаканина про створення інвестиційного клімату вже набила оскому. Більше того, йде зворотній процес, економіка деградує через реальне виснаження капіталу. Таким чином, фізичне зменшення припливу фінансового капіталу в українську економіку у 2014 році становило близько 42 млрд дол, у 2015 році — близько 33 млрд дол. Ці суми перевищують в абсолютному вимірі офіційний обсяг інвестицій у 2014 році у 2,5 разу, у 2015 році — у 3,3 разу. (Лановой)
А курс вторичный.