Президент Владимир Зеленский рассматривает возможность освобождения от налогов представителей IT-индустрии. Об этом он сообщил на встрече с бизнесом, передает LIGA.net.
Зеленский думает освободить IT-шников от налогов
Что это значит
На вопрос о том, как Зеленский видит будущее высокотехнологичного сектора, он ответил: «Решение одно есть. Оно очень простое. Между нами: попробовать на какой-то период полностью освободить IT от налогов».
Читайте также: Зеленский заявил, что налога на выведенный капитал не будет
При этом Зеленский отметил, что у него нет уверенности, что это на 100% удастся внедрить, однако на какое-то налоговое послабление он пойти готов.
«И пусть не обижаются другие бизнес-структуры, но мы понимаем, что это способ вернуть молодежь в Украину», — сказал он.
Президент добавил, что сотрудники IT-индустрии смогут помогать в восстановлении разрушенных районов Донбасса, противостоять паспортизации на оккупированных территориях.
Комментарии - 68
А люди и бизнес с низкими доходами должны платить все налоги - все правильно, все логично.
Неуважаемый президент, а какова доля ИТ в ВВП страны? А сколько доходов получает государственный бюджет от деятельности ИТ, работающих на америку и европу? Ответ что айтишники тратят заработанные деньги - это ответ малограмотных дурачков.
А ИТ-департаменты каждой компании тоже в таком случае будут освобождены от налогов, а если нет, то почему? А ничего страшного, что все низкоквалифицированные рабочие теперь будут в ИТ-департаментах числиться?
Так що, як би не сперечалися - потихеньку ми рухаємося в вірному напрямку і отримувати ЗП в конверті в великих компаніях буде практично не можливо. Ну і дурень, який погоджується на конверт, сам винен.
Тому це не можна порівнювати з зверх лояльним підходом по ІТ виконавцям, бо сьогодні вони в рамках закону і так працюють в режимі «теплої ванни».
Чому б тоді не звільнити від оподатквання всіх фрілансерів та тих хто працює по контракту без прив«язки до сфери діяльності та КВЕДу?
Більшість ІТшників такі ж наймані працівники як і перукар чи пекар, просто вони дистанційно працюють на свого роботодавця з-за кордоном і їх перевага що ЗП прив»язана до курсу валют.
І ці ІТшники мають їздти по дорогам, отримувати первинну мед допомогу, їх діти навчатися в державних садочках та школах, їх батьки отримувати пенсії з відрахувань тих, хто офіційно сплачує податки з своїх доходів та оборотів?
Вони оформляються СПД лише для оптимізації оподаткування, хоча де-факто, більшість з них, звичайні виконавці завдань, і за кордоном вони звичайні наймані працівники.
В Україні у них і так тепличні умови. У нас в Конституції передбачено що всі рівні, може досить?
Битий не битого знову має везти?
Чтобы вернуть молодежь, надо повышать стандарты жизни и улучшать инфраструктуру в стране в принципе, а не создавать айтишные оффшоры в стране. Под эту дудку начнут и не айтишные компании дуть.
Але для якісної медицини, освіти, інфраструктури потрібне бабло, і його хтось має заробити.
Бабло тут первинне.
Головна проблема у таком підході — можливість махінацій, коли всі стануть IT-працівниками. )
Реализация концепции «Украина в смартфоне», в той части, что создав условия, когда чиновник не контактирует с гражданином и поэтому нет условий для коррупции, требует труда сильнейшей команды айтишников.
Да, Зеленскому для реализации предвыборных обещаний нужны айтишники. Им создаются выгодные условия. Что здесь ужасного?
И все не станут айти работниками, не преувеличивайте опасность.
Щодо пекарів - якщо оголошена ініціатива запрацює, це призведе до зростання IT-бізнесу, збільшення кількості вакансій, і пекар зможе перекваліфікуватись у нову сферу.
Щодо податків - впевнений, що місце перукаря приносить до бюджету менше грошей ніж місце програміста. В абсолютних цифрах. Але якщо дуже хочеться «справедливості», то можна вигнати програмістів з країни і відмовитись від ПДВ, який вони платять і грошей, які вони витрачають - в т.ч. користуючись послугами пекарів та перукарів.
Навіщо когось виганяти? Одиниці програмістів виїзжають!
Крім валютної виручки для формування ЗВР, особливих переваг для держави в роботі ІТшників що працюють по іноземним контрактам на сьогодні нема. Чи це у нас офіси Фейсбук, Гугл, Майкрософт за рахунок яких створюються додаткові робочі місця та держава отримує податки?
Наші ІТшніки ж сидять по коворкінгах і працюють на іноземний бізнес оптимізуючи власні податки.
У мене рідний брат ІТшник, його дохід 4-5 тис у.е. в місяць. Податками він сплачує в 10 разів менше ніж я, хоча мій дохід майже в 2 рази нижчий.
Йому були пропозиції працевлаштування за кордоном (Нідерланди, Німеччина, США). Остання пропозиція Амстердам - річний контракт на 65 тис евро. Він відмовився бо:
1. Там потрібно щоранку ходити в офіс на роботу.
2. Система оподаткування рівна для всіх.
3. Високий рівень затрат на проживання (оренда житла, комунальні, харчування).
Так що не потрібно розповідати що всі поїдуть! Святе місце пустим не буде - на місце тих хто поїде прийдуть нові.
Як таке можливо? Він менше витрачає, не тримає гроші на депо?
Чи Ви лише знаєте за непрямі, які ми сплачуємо користуючись послугами та купуючи товар?
Поцікавтесь що таке ЕСВ та солідарна пенсійна система і розкажіть скільком пенсіонерам ІТшник забезпечує отримання пенсії.
Причому не лише податків.
Бо саме сума податків і загальний оборот грошей роблять державу (і в т.ч. пекарів і перукарів) бідною або багатою.
Не путайте ІТ бізнес з звичайними технічними виконавцями. У всьому світі вони такі ж працівники як пекарь, лікар чи економіст в банку.
Когда Порох поблажек начал придумывать для ИТ - я белинился. А тут Зеля на те же грабли прыгает.
Изменим страну в внутри, люди сами вернутся в т.ч. ИТ спец-ты.
Вова ты сначала найди чем заменить те налоги которые уже платяться, а потом отменяй то что есть. Ибо бабулька пенсию платить нужно, и мамке твоей.
А так да давай все налоги отменим, зачем они вообще, пусть платят нищеброды только. Бред, и НЕПРОФЕСИОНАЛИЗМ так и прет
А ви їх батьків-бабусь запитали чи вони згодні?
Запитати їх чи вони згодні на дворазове зменшення пенсії? То навіщо тоді я плачу, якщо моїх батьків обмежать.
Так що, не меліть дурниць.
Правила гри мають бути рівні для всіх. Чи «закон - ворогам, друзям - все»?
Не питання. Таким чином ви витісните спеціалістів до тих держав, де умови кращі. Це ринок - йому плювати на вашу абстрактну «справедливість».
Я Вам приклади з життя вказую і роблю акцент що зараз для них умови більш ніж лояльні. І що я ЗА префернції для ІТ бізнесу структурованого в вигляді Ю.О., де звичайний ІТшник буде тим, ким він є сьогодні насправді - звичайним працівником на офіційній ЗП що виконує тех завдання.
У нас щороку менше стає інженерів, лікарів та інших а кількість виконавців в сфері ІТ лише зростає. То може питання не в оподаткуванні технічних виконавців в сфері ІТ сьогодні?
Це складно. ) Нашому народу приємніше порівнювати програміста з водієм маршрутки.
Якраз поки у нас будуть такі приференції для окремих виконавців в сфері ІТ — не буде сенсу створювати великі ІТ компанії розробники та для супроводження бізнесу ІТ рішеннями. Бо достатньо открити офіс коворкінг, назбирати пучок виконавців — і вуаля, цілий ІТ бізнес проект.
Якби мова йшла по преференції для Юр осіб що займаються ІТ бізнесом, у яких звичайний наш нінішній ІТшник це офіційно працевлаштована особа, яка знаходиться в штаті як найманий працівник з офіційною ЗП, що виконує технічне завдання — я був би тільки ЗА.
А так, у нас кожне сопливе, що тестить прогу сидячи в офісі якоїсь компанії, яке в очі не бачило навіть представника замовника — великий ФОП-бізнесмен сфери ІТ, хоча сам навіть не відрізнить рахунок 2600 від 2620 і без бухгалтера на утсортсингу не знає що таке форми звітності та по яким КВЕДам сам працює. У всьому світі це не ІТшник а звичайний найманий менеджер-виконавець!
Вас давить жабка що чиновник чи силовик-корупціонер бере хабарі і купує собі будинки та авто невідповідні своїм доходам?
Вас давить жабка що власник компанії платить ЗП своїм працівникам в конверті і за рахунок не сплати податків, сам отримує зверх прибуток а його працівникі в перспективі в кращому випадку на мінімальну пенсію по віку вийдуть?
То чи це жабка давить коли для коремого сегменту ВИКОНАВЦІВ технічних завдань не потрібно платити податки, причому благами суспільства вони мають право користуватися нарівні з іншими, їх батьки-бабусі отримувати пенсії з податків, які сплачені тими, хто чесно працює?
Но единственный вопрос - если это введут, какой % граждан уплатит НДФЛ и ЕСВ сам?)
И второе, наша доблестная налоговая не в состоянии проверить неск.сотен тысяч чиновницких деклараций.
Как им, бедным, проконтролировать правильность уплаченного всеми работающими гражданами?)
На выходе будет дефицит бюджета за «-10%», а в ПФУ - вообще «0».
Если найду снова — дам ссылку.
А 10% дефицит бюджета — это мягко скажем, не сахар.
В 2013 было 6,5%.
Притом, что ЗВР были пусты.
Остальное торжественно прячется в матрас)
Там люди працюють в штаті і отримують ЗП сплачуюючи податки, на відміну псевдо ФОПів які є звичайними найманими робітниками сфери ІТ.
Так же государство должно отменить условно бесплатное образование и медицину - все должно стать частным.
Оставить налог на прибыль и на него содержать полицию, природоохранников и армию, что бы анархии не было и норм. На дороги налоги с автовладельцев. На пожарных только приобретение страховки.
Либертианство. как оно есть)
Причём маски шоу были и при Януковиче и при Порошенко.