Заседание Совета директоров Международного валютного фонда относительно сотрудничества с Украиной по программе Stand-By Agreement назначено на 18 декабря 2018 года. Об этом говорится на официальном сайте МВФ.
10 декабря 2018, 8:29
Читати українською
МВФ обсудит сотрудничество с Украиною 18 декабря
Национальный банк неоднократно подчеркивал важность дальнейшего сотрудничества Украины с МВФ.
Почему это важно?
- 2019 год критически важен: выборы президентские и парламентские, плюс накладывается график существенных платежей Правительства по внешнему долгу.
- В 2019-2020 годах Украина должна выплатить по внешнему госдолгу около 12 млрд долларов, включая процентные платежи. И без программы МВФ мы не имеем доступа к другим каналам финансирования: средств Европейского Союза, Всемирного банка.
Читайте также: МВФ одобрил ключевые показатели госбюджета-2019
Стенд-бай — это более короткая программа с меньшими требованиями и меньшим объемом финансирования.
Источник:
Минфин
Комментарии - 36
Крайний срок понедельник следующей недели.
upd: Вот тут в комментах https://minfin.com.ua/2018/12/06/35894667/
Знову зрада?:)
Все пропало:):)
Если сравнивать с понятными нам примерами, то МВФ дает как нашим физикам фин компании — в 5 раз дороже чем нормальному заемщику дает банк.
Вот и вывод — готовы ли мы по оценкам межнародных кредиторов без проблем обслуживать свои долги. Для этого и формируются рейтинги, например FITCH
Наведу приклад на клієнту, якого дохід складає 4 тис грн і він хоче отримати кредит.
Наприклад ОТР йому може надати кредит під 4% в місяць на суму до 30 тис грн. Фін компанія Монівео — під 1.5% в день.
Начебто чудові умови йому пропонує ОТР банк?
Але якщо порівняти з позичальником, що має дохід 35 тис грн та бере 500 тис на 5 років під 1.5 % в місяць — то не все так весело.
Наша влада чудово уміє маніпулювати і недоліки своєї роботи видавати за перемоги. Давайте не підігрувати їм в цьому!
Кредити в Україні (банківські) — це просто обдираловка. Тому завжди пишу що боржник раб позичальника… Драконівські умови.
А що у нас були випадки в попередні роки невиконання зобов«язань (читай дефолт) по кредитам МВФ?
На вихідних читав інтерв«ю В Пензеника. Він мабуть кращий фінансист-практик у нашій країні. І в його мові вскрізь „червоною ниткою“ йде мова про те, що борги варто віддавати, і навіть інколи можна брати, але за умови бездифіцитного бюджету. Бо при нових боргах з дефіцитом бюджету це є фактично фінансова піраміда коли навантаження все рівно колись тебе поглине. В крайньому випадку — дефіцит бюджету може бути на рівні зростання ВВП, але якщо більше — то це життя в борг з збільшення боргів. А коли приходить девальвація нац валюти при зовнішніх боргах в валюті — то це відразу додаткове критичне навантаження по боргах на державу, яке рано чи пізно приведе до дефолту.
До чого це я веду — до того що у владі такі ж самі популісти як і були всі попередні періоди. Тільки ці на фоні популізму хочуть більшість проблем вирішувати за рахунок населеннях не трогаючи своїх товаришів-олігархів.
Також цікаво як змінилися загальний валютний держборг (з врахуванням нових боргів по валютним облігаціям населенню під 7-9%, міжнародним держ облігаціям, тощо).
Вже не веду мову про ГРН, бо там після зростання курсу зрозуміло що він виріс в рази, при тому що дохід і ріст ВВП Кабмін вказує як досягнення в грн. Хоча доволі сумнівне досягнення наш ріст ВВП, умовно в 3% щороку, в ГРН при зростанні курса валют в рази, і як наслідок — держборгу…
Це яскравіше покаже чи ми дійсно віддаємо борги, чи і далі їх набираємося «як собака блох»
В цьому році Мінфін залучив 725 млн у.е. під 9% річних. Для більшості країн ЕС такі залучення йдуть під 0.25-0.5% річних.
Звідси і моє порівняння що нас кредитують на умовах, на яких фін компанії кредитують поганого позичальника, проти умов банківського кредитування для гарного позичальника.
Це наші реалії, і це не поразка, бо такі обставини склалися за десятиліття.
Але й верещати «перемога» теж не варто:)
До речі, якщо порахувати держборг на кожного українця (з тими що на оккупованих территоріях та за кордоном), то по оцінці експертів станом на вересень він складав 48 тис грн. Тобто на мою сім«ю з мене, дружини та сина це 144 тис грн. Для нас потрібно 2 місяці працювати тільки на те щоб їх віддати.
А скільки у нас середній дохід населення з врахуванням пенсіонерів, дітей, безробітний, тощо (не путати з середньою ЗП)?
То скільки років віддавати ці борги?
Співпраця з МВФ відкриває покращені можливості в кредитуванні:)
Только ведь это не МВФ и не подтверждает что нам дают под 2%…
Побольше бы таких кредитов, но при условии что не будет расти обьем задолженности а они будут направлены на погашение, в т.ч. и досрочное действующих более дорогих.
А то как то сомнительно радоваться новому кредиту, даже очень дешевому, если и старые дорогие остаются и растет общий гос долг в валюте…
Знайду — скину ссилку.
Возможно что и был какой то транш под эту ставку, но я такой инфо не встречал
6 декабря 2018»-
Очередной Енот )
Но хотелось бы чтобы в промежутке 26-29 декабря 2018 выдали.
А всепропальщики тільки шукають понити:)