Мінфін - Курси валют України

Встановити
pvb
pvb
30 листопада 2012, 15:28
Петр, Київ
Добрий день, пане Олександр.

На днях закінчується валютний депозит.
Ще не встигли влягтись «страсти» по хомутинниковській спробі ввести 15% податок на продаж валюти + 1% у пенсійний фонд,
тому в зв'язку з цим хотів би запитати Вас про таке:

1. ЩО порадите робити далі із валютним депозитом? — взяти, продовжити, конвертувати, віддати бідному хомутиннику і т.д.
(слово «хомутинник» — свідомо пишу з маленької букви, тому що такі законодавчі «крючкотвори» із ТАКИМИ бредовими ідеями — це вже діагноз, який не виліковується. Не дав Бог розуму — то вже і не купиш, а от такі як він — все ще надіються...)

2. на Ваш погляд: чи вистачить все-таки нашим кнопкодавам волі та розуму НЕ ПРИЙНЯТИ ТАКЕ (і такого типу) рішення, чи бажання наповнити бюджет «любой кровью» все-таки візьме верх? Адже всі чудово розуміють, в тому числі і самі депутати, що НІХТО із них, маючи свої збереження у валюті, НІКОЛИ податок платити НЕ БУДУТЬ, тим паче — такий, в 16%!
Дякую.
Ответ эксперта
okhrimenko
Александр Охрименко
30 листопада 2012, 16:29
1. Якщо ведуть податок, Ви будете у виграші. Валютні депозиті на термін більше 30 днів, будуть звільнені від податку на валюту. Тому,, якщо будете тримати гроші в «тумбочкі» будете платить податок, а якщо на депозиті, то «ні»…
2. Приймуть обовязково. Але ставку зроблять на 15, а 12%… Пройде лише 2-3 роки і люди будуть самі вдячні, що цей закон прийняли. Це, майже, так коли боїшся йти до стоматолога. Але потім думає «І чого я боявся»
Следить за новыми комментариями

Коментарі - 4

+
0
pvb
pvb
30 листопада 2012, 16:48
#
Дякую за відповідь.
Але тоді виникають такі запитання:

1. Ви пишете: «Валютні депозиті на термін більше 30 днів, будуть звільнені від податку на валюту „
Запитання: більше 30 днів від ЯКОЇ ДАТИ? Якщо я завтра покладу валюту на депозит на термін, наприклад, на ТРИ місяці, тобто до кінця лютого 2013 року, а закон приймуть в лютому — тоді ЯК бути: знову продовжувати депозит і так до нескінченості?

2. “Пройде лише 2-3 роки і люди будуть самі вдячні, що цей закон прийняли».
Але колись все-таки наступить день, коли депозит (чи його частину) прийдеться зняти. Значить, понесу я його в обмінник здавати — і тут мене візьмуть «за вимя» — давай 12% податку! Так?
Тоді за ЩО ж я маю бути їм вдячний, коли ТАКИЙ податок введуть?
На мій погляд — аналогія із стоматологом тут неумісна…
Дякую.
+
0
Александр  Охрименко
Александр Охрименко
30 листопада 2012, 18:34
#
1. Депозит строковий з терміном 30 днів і більше. Тобто, якщо депозит на 1 місяць, або 2 місяці підпадає. Податку не буде. Сам податок введуть з 1 лютого. У Вас буде час, або обміняти, або розмістити на депозит
2. Навіщо в обміник. Ви просто, коли будете знімати одночасно маєте право конвертувати його в гривню без податку… Які проблеми.

Чому вдячний. Ви самі бачите, що ставки по кредитам зараз дуже великі. Чому? Тому, щоб дуже багато валюті на руках у населення. Якщо хоча б 30% повернетеся в банки не депозити в гривні, то ставки по кредитам в гривні упадуть до 12-15%. Що, тут поганого…
+
0
bill852
bill852
30 листопада 2012, 17:30
#
Если всё так правильно, то почему-же тогда мировая практика не знает таких «правильных» решений? Мы что такие умные, нас так «поважають » в Европе. Почитайте польскую прессу. У поляков глаза на лоб полезли от нашего «правильного ришення». Где это видано, чтобы при минимальной инфляции, % по депозитам стартовали от 25% годовых. О каком развитии экономики страны и кредитовании бизнеса можно говорить. Это тупиковый путь « а-ля батько Лукашенко». И Вы расчитываете что «пересични громадяне» потом за это спасибо скажут. Вы, Александр, неисправимый оптимист.
+
0
Александр  Охрименко
Александр Охрименко
30 листопада 2012, 18:37
#
Читал. Это просто журналисты и эксперты перекрутили факты. В Польше любые операции с валютой облагаются налогом уже давно. Если поляк легально покупает валюту и легально ее продает, разница (доход) добавляет к общей сумме его годового дохода и облагается на общих основаниях, как любой другой доход (акции, продажа золота или бизнес). В Чехии и Венгрии аналогично. Поэтому, там никто не скупает доллары, когда злотый девальвирует. А он у них очень сильно изменяется. Все поняли. А то напутали. Только Вас запугали…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися