Мінфін - Курси валют України

Встановити
mumm
mumm
3 квітня 2013, 0:09
Пишется, что новые правила, вступившие в силу, упростили процедуру регистрации, вы так считаете?
Ответ эксперта
OPinchuk
Олександр Пінчук
4 квітня 2013, 16:08
З теоретичної точки зору процедура реєстрації або ж «переєстрації» прав або обтяжень на земельні ділянки в деякій мірі спростилася.
Проте, вже сьогодні на практиці виникають проблеми при здійсненні операцій із земельними ділянками. Згідно з новим законодавством ключовим документом, що підтверджує реєстрацію земельної ділянки (окрім безоплатної приватизації землі фізичними особами), є витяг із кадастру. На даний момент з отриманням даного документа існують проблеми і вони оформляються за формою, що не повністю відповідає вимогам законодавства.
Крім цього, нотаріуси ще не мають доступу до Державного земельного кадастру, як це визначено законодавством, і тому, щоб отримати витяг, наприклад, для відчуження землі, необхідно спочатку все ж таки звертатись до органів земельних ресурсів, які також уповноважені видавати такі документи, а потім вже іти до нотаріуса.
До того ж, в новий Реєстр речових прав на нерухомість та їх обтяжень були перенесені не всі дані з попередньо існуючих реєстрів. В результаті, оформлення нотаріусом угоди з нерухомим майном стало займати набагато більше часу, в середньому — до 5 — 6 годин.
І це лише деякі із існуючих на сьогоднішній день моментів, які потребують доопрацювання.
Следить за новыми комментариями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися