Мінфін - Курси валют України

Встановити
Greka
Greka
14 квітня 2013, 21:12
Александр, Киев
Добрый день
Случайно узнал от коллеги, что есть возможность возврата процентов уплаченных по ипотечному кредиту.
Но коллега уже живет в квартире, под покупку которой оформлен кредит.
У меня же кредит под залог квартиры, однако его ипотечную направленность подтверждают квитанции об оплате инвестиции на первичном рынке.
Имею ли я право на компенсацию процентов по кредиту?
Следить за новыми комментариями

Коментарі - 18

+
0
Іван Цебак
Іван Цебак
14 квітня 2013, 22:05
#
Прочитайте ст. 166 та 175 податкового кодексу будуть питання
пишіть
+
0
Greka
Greka
15 квітня 2013, 9:45
#
Добрый день.
Прочитал, но вопросы все равно остались.
Поясню свою ситуацию подробнее.
Мною был взят кредит под залод квартиры жены. Не в Киеве. Полученные средства были потрачены мною на инвестирование квартиры в Киеве.
Сам я зарегистрирован не в Киеве, но живу и работаю тут. Проинвестированный мною объект еще не достроен.
В самой статье говорится о компенсации процентов уплаченных по кредиту за основное место проживание.
А что в моем случае?
+
0
Іван Цебак
Іван Цебак
15 квітня 2013, 18:30
#
На ппишыть детально вашы обставини справи ы я поясню
+
0
Greka
Greka
15 квітня 2013, 22:21
#
Что еще детальнее вам пояснить?
кредит на меня, под залог квартиры жены. не в Киеве
инвестирование первички. она не достроена. в Киеве
живу на съемной квартире, но зарегистрирован опять же не в Киеве
+
0
Іван Цебак
Іван Цебак
16 квітня 2013, 19:12
#
Якщо обставини ваші не підходять під норми прописна у ПКУто права на податкову знижку ви не маєте
+
0
Greka
Greka
16 квітня 2013, 21:12
#
То есть вы не можете мне объяснить, подходят мои условия или нет?
хорош специалист. сильно отвечаете :)
+
0
Іван Цебак
Іван Цебак
17 квітня 2013, 19:58
#
Я вам все пояснив, але ви не можете цього зрозумыти
то у вас проблема
+
+16
Vadim
Vadim
17 квітня 2013, 20:03
#
Доброго вечора. Тема цікава.
Буду вдячний за посилання на Ваш коментар, у якому Ви все пояснили. Бо тут його не видно.
+
+6
Greka
Greka
17 квітня 2013, 21:41
#
Кому и где вы что-то пояснили?
+
0
Іван Цебак
Іван Цебак
17 квітня 2013, 20:39
#
Ок

напишу детально, ст. 166, 175 ПКУ визначає порядок отримання падаткової знижки

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА — це частина коштів яку повртає дпі платнику податків за наявності певних підстав та подання декларації та документів відповідних до дпі. (це своїми словами)

166.2. Документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.

166.2.1. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання);

166.2.2. оригінали зазначених у підпункті 166.2.1 цього пункту документів не надсилаються органу державної податкової служби, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.

(на практиці дпі просить надати копії цих документів, я отримував не додин рік цю знижку і завжди давав документи і завджи отримував знижку)

166.3. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, (у цьому пунткі вказано формулу як вираховувати розмір податковї знижки, її суть така
припустимо що ви отримали за рік 120 000 грн заплати, ви оплатили ПДФО 17 352 грн
присутимо, що ви заплатили на проценти іпотеки 40 000,00 грн, ПДФО із цієї суми 6000 грн, фактично це і єсума податкової знижки, при цьому
розмір податкової знижки не може переваищити розмір оплаченогов ами.ПДФО із зарплати, і ще податкова знижка нараховується лише із зарплати)

такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

166.3.1. частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 цього Кодексу;

податкова знижка на іпотеку житла визначається за 175 ПКУ

175.1. Платник податку — резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

ТОБТО це має бути місце де ви зареєстровані

175.2. У разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку — позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до пункту 175.3 цієї статті.

ТОБТО раельно сплачені проценти по іпотекчному кредиту

У разі якщо будинок (квартиру, кімнату) збудовано за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку — позичальника іпотечного житлового кредиту, нарахована в перший рік погашення такого кредиту, може бути включена до податкової знижки за результатами звітного податкового року, в якому збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання, з послідовним перенесенням права на включення до податкової знижки наступних щорічних фактично сплачених платником податку сум процентів протягом передбаченого пунктом 175.4 цієї статті строку дії права на включення частини таких процентів до податкової знижки. При цьому загальний розмір частини суми процентів, дозволених для включення до податкової знижки, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку — позичальником протягом відповідного звітного податкового року, що враховується в погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до пункту 175.3 цієї статті.

175.3. Коефіцієнт, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки на суму процентів за іпотечним житловим кредитом, обчислюється за такою формулою:

К = МП / ФП,

де К — коефіцієнт;

МП — мінімальна загальна площа житла, що дорівнює 100 квадратним метрам;

ФП — фактична загальна площа житла, що будується (придбавається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту.

У разі якщо цей коефіцієнт більший ніж одиниця, до податкової знижки включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта.

175.4. Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно з цією статтею, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

об'єкт житлової іпотеки придбавається;

збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

ЯК правило ПОДАТКОВА ЗНИЖКА дається в нуступонму році за попередній (за 2012 рфк у 2013 році) але у випадку іоптеки тут строк 10 років

Платник податку може відновити право на включення частини суми процентів, фактично сплачених за новим іпотечним житловим кредитом, до податкової знижки без дотримання зазначених у цій статті строків у разі:

а) примусового продажу або конфіскації об'єкта іпотеки у випадках, передбачених законом;

б) ліквідації об'єкта житлової іпотеки за рішенням місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування у випадках, передбачених законом;

в) зруйнування об'єкта житлової іпотеки або визнання його непридатним для використання з причин непереборної сили (форс-мажорних обставин);

г) продажу об'єкта іпотеки у зв'язку з неплатоспроможністю (банкрутством) платника податку відповідно до закону.

175.5. У разі якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.

надіюсь цього разу все ок, будуть питання пишіть
+
+6
Greka
Greka
17 квітня 2013, 21:41
#
Вы не поверите, но закон я прочитал :)
+
0
Іван Цебак
Іван Цебак
18 квітня 2013, 12:37
#
Так я вам і допоміг йоо зрозуміти
якщо треба більш детально то можна або по телефону або по скайпу або особиста зустріч
ал ці всі консультації надаються на платній основі
+
0
Greka
Greka
18 квітня 2013, 12:37
#
Да уж, спасибо, помогли.
а главное — абсолютно бесплатно :)
+
0
Greka
Greka
18 квітня 2013, 12:40
#
Можно меня переключить на другого на другого специалиста этой службы поддержки? :)
+
0
Letos
Letos
18 квітня 2013, 15:12
#
К сожалению, другие специалисты в настоящее время все заняты. Оставайтесь с уже имеющимся специалистом или перезвоните ПАПІЗЖЕ!
+
0
Letos
Letos
18 квітня 2013, 15:13
#
А если в кратце, то чтобы получить возмещению по новострою, насколько я помню, необходимо быть там прописанным, что само собой подразумевает сдачу жилья в эксплуатацию.
+
0
Greka
Greka
18 квітня 2013, 15:31
#
После сдачи объект перестает быть новостроем
+
0
Letos
Letos
18 квітня 2013, 15:33
#
Налоговой это по барабану, главный критерий — прописка.
Просто % возмещаются только после введения новостроя в эксплуатацию. пока идёт стройка никто никому ничего не возмещает
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися