Мінфін - Курси валют України

Встановити
trek
trek
21 лютого 2011, 16:03
Олександр, Рівне
Доброго дня. Ми — компанія по наданню транспортно-експедиційних послуг в сфері міжнародних автомобільних вантажоперевезень. Працюємо по Договорах транспортного експедирування (комісії), згідно з якими «Експедитор від свого імені та за рахунок Замовника забезпечує організацію перевезення вантажів Замовника». Згідно п.195.1.3 ПК України міжнародні автомобільні перевезення потрапляють під 0% ПДВ (по маршруту, вказаному у CMR).
Ми купляємо послуги у перевізника-неплатника ПДВ.
Просимо відповісти, чи можемо ми при цьому виставляти замовнику 0% ПДВ за міжнародні перевезення по CMR куплені у перевізника- неплатника ПДВ і оподатковувати за ставкою 20% ПДВ лише свої послуги (винагороду експедитора)?
Ответ эксперта
Pilkov
Константин Пильков
21 лютого 2011, 17:27
Шановний Олександре!

Ви вдруге задаєте це непросте питання. Отже, маємо відповідати.

На сьогодні ДПА жодних коментарів з цього приводу не давала. Є лише така ситуація, яку прокоментував 21 січня інформаційно-довідковий департамент ДПА. З неї ми робимо свої висновки.

«Який порядок оподаткування ПДВ операції з реалізації квитків з міжнародного перевезення пасажирів і багажу за дорученням перевізника через автостанцію?
Автобусна станція, утримуючи з пасажира ПДВ у складі вартості квитка, зобов'язана внести його до бюджету. У разі продажу автостанцією квитків перевізника на міжнародне перевезення пасажирів і багажу, які здійснюються ним за єдиним міжнародним перевізним документом, такі квитки підлягають оподаткуванню за ставкою 0%. При цьому, винагорода, отримана автостанцією за надані нею послуги з продажу квитків, оподатковується ПДВ в загальному порядку за основною ставкою та на суму такої винагороди, автобусні станції виписують перевізнику податкову накладну.»

Отже, по-перше, на думку ДПА, виокремити оподатковувану за основною ставкою винагороду посередника (автостанції, експедитора) все ж можна; по-друге, автостанція у наданому прикладі, сама не надає послуги з перевезення, однак застосовує нульову ставку. Тобто, якщо провести аналогію, експедитор також не здійснює перевезення, однак мав би можливість застосовувати нульову ставку, відокремивши власну винагороду (яка оподатковується за основною ставкою.

Але… Як видно з поданого прикладу, перевізник (хоча це прямо і не вказано) є платником ПДВ (йому виписують податкову накладну).

Якщо проаналізувати ст. 185 Податкового кодексу, а саме положення про те, що «Об'єктом оподаткування є операції ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ з:

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.», можна припустити з високою часткою вірогідності, що податківці вчепляться за це «платників податків», врахують до оподаткування на загальних підставах все одержане за договором як оплату транспортно-експедиційних послуг, оскільки операції з перевезення здійснюються не Вашим підприємством, а неплатником податку.

До речі, запитання Вашої колеги з галузі на цьому форумі змусило мне звернутися з коментарем. У своєму питанні Ви нічого не вказали про те, хто є Вашими переважними клієнтами. На суть попередньої відповіді це не впливає, однак в операціях з нерезидентами Вам слід враховувати, що місце поставки послуг Вашого підприємства визначатиметься за місцем розташування отримувача (п. 186.3. (ж) Податкового кодексу).

З повагою,

Костянтин Пільков
Следить за новыми комментариями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися