Сумний фінал

2/5
Юрий2023-12-15 11:28:30
По трем полісам Компанії я являюсь особою, яка страхує членів своєї родини. Один поліс (Перший) вже закінчився (він був одноразовий, не накопичувальний. Ще один поліс (Другий) ще дійсний, але у зв’язку з тим, що трапилося з полісом, який закінчується 31.12.2023 (Третій), цей поліс (Другий) я оплачувати в майбутньому не буду!
Тепер я про розповім про Третій поліс. Так вот., з 01.01.2011 року по 01.01.2023 року (включно) я проводив внески за поліс (страховка накопичувальна) для свого сина, якому 18.12.2023 року буде 18 років та після цього, він (особу, яку страхують) отримує кошти, які я своєчасно та в повному обсязі вносив на протязі 12 років. За цей період був один «страховий випадок», по якому виплати були здійсненні.
Коли підписував договір про відкриття страхування сину, консультант мене запевнила, що кошти, які вносяться до компанії накопичуються та множаться на кожнорічну офіційну інфляцію в Україні, та що кошти за перший рік страхування компанія не повертає.
В листопаді 2023 року Компанія надіслала мені лист, в якому вказана сума для поверненню сину коштів у сумі близько 40 000 грн. (1000 доларів США).
Сума оплати на протязі 12 років були от 3 000 до 3 488 грн., тоб-то накопичувальної програми взагалі не було. Я провів розрахунок цієї суми с урахуванням інфляції в Україні за 12 останніх років (від 0,5 % до 43,3 % за рік) у мене вийшла сума близько 68 000 грн. (1700 доларів США).
Ще такий момент. У 2013 році я вніс на рахунок Компанії 3 488 грн. (460 доларів США), а у 2023 році за 12 років накопичувальної програми страхування син отримує 1000 доларів США. Тоб-то, 70 відсотків моєму сину не додали!

Коментарі до відгуку - 3

KwellentinaKwellentina2024-01-21 10:38:53
Ну тут багато факторів чому така незначна сума. Консультант, який підбирав програму, швидше всього не дуже переймався підбором самої програми або не до пояснив як все буде виглядати. Якщо 3000грн це накопичення і ризики, то не дивуйтесь. За таку суму нічого нормального не вийде. Тим більше програма лиш 12 років. За цей час не великі відсотки будуть. Я так розумію платежі індексувалися, це добре загалом. Метлайф перші три роки не повертає кошти, бо вони закладаються в інвестиційні процеси, тобто якщо людина захоче розірвати договір, то компанія не зможе з проекту вже і негайно забрати гроші. Для клієнта плюс в такій ситуації, бо зазвичай люди не вміють на довгий час зберігати гроші, тут виробляється така звичка. Компанія ніякі гроші клієнта не забирає. Також по закінченню договору клієнт сплачує податок державі за ті гроші, які зароблені %-ми, наприклад пенсіонери не сплачують податків. За ті гроші, які клієнт сам зберіг (у вашому випадку 3000 (при умові якщо вся сума йшла в накопичення)*12років = 36000грн). Загалом Ваш консультант оформив Вам договір аби рахувався.
SagirovSagirov2024-01-22 15:57:28
Погоджуюсь з вищє викладеним!!! І трохи добавлю свого, мене завжди дивує фінансова обізнаність людей які хочуть забрати свої виплати в (доларах) і рівняють до нього те що оплачували в гривні😁
KyalmezKyalmez2024-04-08 17:17:49
Це є так, але виникає питання - навіщо ці страхові? Купляв бы він $ і тримав під "матрацом", за 12 років всяк більше накопичив бы 🤷‍♂️
Відгук успішно відредаговано