Методика розрахунку максимальних ставок за депозитами фізосіб

"Мінфін" готує два види оглядів. У перший потрапляють банки з депозитним портфелем фізосіб понад 1 млрд грн. У другий - з об'ємом депозитів від 250 млн грн до 999 млн грн.

Депозити відбираємо для порівняння за двома критеріями — термін та валюта. Дивимось тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участі «соціальні» вклади — пенсійні, студентські, дитячі й т.д.

Для порівняння не мають значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору й т.д.

Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу (до 200 000 грн), а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони показані в огляді.

Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один — дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох — вклади з виплатою відсотків в кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один — дає клієнтові право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видам вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму до 200 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка — 18% — виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.

Фінустанови розміщенні по максимальній прибутковості річних вкладів у різних валютах.

У огляді наведеног ставки за депозитами на наступні терміни:  

Термін, місяців Термін, днів включно
до 3 мес. до 91 дня
до 6 мес. до 183 днів
до 9мес. до 272 днів
до 12 мес. до 366 днів
 


У деяких банках депозитні договори укладаються на нестандартні терміни. Наприклад, тримісячний депозит - на 92 або 93 дні. Інформація про це може повідомлятися в примітках до таблиць додатково.

«Мінфін» нагадує, що максимально висока ставка не гарантує таку ж прибутковість в кінцевому підсумку, адже з доходів за банківськими вкладами сплачується податок. У цьому році він становить 18%. Додатково до цього держава вимагатиме сплатити 1,5% військового збору.

Срок, мес. Срок, дней включительно
до 3 мес. до 91 дня
до 6 мес. до 183 дней
до 9мес. до 272 дней
до 12 мес. до 366 дней
 

 

Реклама