Банк Розрахунковий центр

Реквізити

Юридична назва
Публічне акціонерне товариство «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках»
МФО
344443
ЄДРПОУ
35917889
SWIFT
IRSUUAUK
Головний офіс
04107, м. Київ вул. Тропініна, 7-Г
Email
info@settlement.com.ua
×

Введіть ваш E-mail
для оформлення передплати:

Підписатися

Підписку оформлено успішно

На вказану вами електронну пошту відправлено
лист з підтвердженням передплати.

Ми раді, що ви з нами!


Уважаемый Андрей!

У додатку до оформення підписки
ви можете також отримувати:

Підписатися

Підписку оформлено успішно

На вказану вами електронну пошту відправлено
лист з підтвердженням передплати.

Ми раді, що ви з нами!Повернутися на сайт
×

Отримуйте по E-mail найголовніші
фінансові новини України і світу:

Підписку оформлено успішно

На вказану вами електронну пошту відправлено
лист з підтвердженням передплати.

Ми раді, що ви з нами!Повернутися на сайт
Підписатися

Відомості про банк

Ліцензія НБУ № 271 від 06.09.2013 р.

Банк Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках — особливий інфраструктурний елемент фінансового ринку України, створення якого передбачено нормами Закону України «Про депозитарну систему України», що був прийнятий Верховною Радою України 6 липня 2012 року.

Публічне акціонерне товариство «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках» (далі — Розрахунковий центр) створений на базі Приватного акціонерного товариства «Всеукраїнський депозитарій цінних паперів» (далі — ВДЦП). Рішення про зміну типу та назви товариства було прийнято акціонерами ВДЦП 28 березня 2013 року.

2 серпня 2013 вступив в силу Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу та умов функціонування Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках», який встановив статус і умови функціонування Розрахункового центру як банку.

Банк Розрахунковий центр відноситься до групи банків з державною часткою. Основний акціонер банку — НБУ (84,55% акцій). Також акціонерами банку є інші банківські установи: Укргазбанк (3,22%), Укрексімбанк (3,21%), Ощадбанк (3,21%), ПУМБ (2,78%).

З 12 вересня 2013 року Банк «Розрахунковий центр» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (свідоцтво № 224).

Банк має з 12 жовтня 2013 року безстрокову ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на здійснення клірингової діяльності. Даний напрямок є одним з ключових послуг, що надаються Розрахунковим центром.

Розрахунковий центр надає такі банківські послуги:

  • відкриття поточних рахунків,

  • відкриття кореспондентських рахунків,

  • відкриття рахунків для здійснення розрахунків,

  • підключення і обслуговування в системі інтернет-банкінг,

  • виплата доходів за цінними паперами

Крім того, виключною компетенцією Розрахункового центру є проведення грошових розрахунків за угодами з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, вчинених на фондовій біржі та поза фондовою біржею, якщо проводяться розрахунки за принципом «поставка цінних паперів проти оплати».

Розрахунковий центр надає такі клірингові послуги:

  • відкриття клірингових рахунків і субрахунків,

  • Облік прав і зобов'язань учасників клірингу, їх клієнтів та контрагентів за договорами щодо цінних паперів;

  • Визначення взаємних зобов'язань, які підлягають виконанню за договорами по цінних паперах (неттинг) через Центрального контрагента;

  • Управління рахунками в цінних паперах учасників клірингу в Центральному депозитарії і депозитарії НБУ для забезпечення розрахунків за принципом «поставка цінних паперів проти оплати».

Голова Правління — Юрій Іванович Шаповал.

Призначено на посаду 03 серпня 2016 року.

Протягом п'яти років до призначення Главою Правління був Першим заступником Голови Правління, а також в.о. Голови Правління Банку «Розрахунковий центр».

Термін контракту Юрія Івановича закінчується в серпні 2019 року, тому відповідно до рішення Наглядової ради від 22 травня 2019 року оголошено відбір на посаду Голови Правління банку.

Головна / Банки України 🏦 / Банк Розрахунковий центр 💰
На нашому сайті можна порівняти умови і відсотки по депозитах в Банк Розрахунковий центр з депозитами інших банків України. Також ви можете розрахувати курс валют  Банку Розрахунковий центр в конвертері валют, і визначити, в якому банку кращий курс для купівлі чи продажу валюти. Якщо банк відмовив вам у видачі кредиту, спробуйте отримати мікрокредит на карту в мікрофінансових організаціях України.