Шахрайські дії з курсом валют

Andriyatata 3 березня 2022, 16:47
Зняв в Польщі в банкоматі гроші зі своєї картки. Оскільки банкомат видає тільки злоті то була конвертація з гривні, про що був попереджений, плата за конвертацію 200 грн і за зняття готівки 150 грн з кожної тисячі злотих. Не мало але вже як є. Зняв 4000, знімало по курсу 7,54 грн/злотий. На наступний день ще 2000, там крос конвертація через долари, вийшла більша сума за конвертацію, більша сума за зняття і ще й злотий по курсу 11,42 грн. Неочікувано і неприємно, бо курс не був вказаний але це не все. Через 4 дні з мене знімають ще більше 12тис грн тому що поміняли постфактум крос-курс долара з ~28 грн на 40 грн, а потім знову на ~29 грн. В результаті попри свої немалі комісії нагріли ще більш ніж на 17тис грн
Південний
4 березня 2022, 11:08
Доброго дня, дякуємо за звернення!

Якщо валюта суми авторизації не збігається з валютою карткового рахунку, Банк здійснює конвертацію суми авторизації у валюту згідно курс встановленого Міжнародною платіжною системою.
Така ситуація виникає, коли дата здійснення операції відрізняється від дати списання Банком коштів з карткового рахунку. Тобто, при здійснені операції курс може відрізнятися від курсу на день списання коштів Банком. Комісія за конвертацію списується у день списання суми операції за курсом на день списання

4 березня 2022, 11:30
Дуже зручно, тримати курс 28−29, потім поміняти на 40, списати гроші і вернути на попередній. Ви берете гроші за конвертацію валюти, з 6000 злотих взяли 1250 грн за те щоб що? Помножити 1000 на свій курс? Потім ще 1000 грн щоб зняти готівку, тут нехай, готівка не ваша, можна зрозуміти. А потім постфактум поміняти курс і зняти ще 17400?
4 березня 2022, 16:57
Я спочатку зняв 50 злотих щоб побачити курс. Хоча курс НБУ і VISA були ~7,3 грн за злотий ви зняли по 7,54 а потім зі своїми перерахунками вийшло по 10,03 плюс ваші комісії, хоча злотий після 24.02 не дорожчав. Якщо це не шахрайство то що?
банк "Пивденный"
банк "Пивденный"
11 березня 2022, 8:49
Доброго дня!
Внаслідок того, що дата здійснення транзакції та дата фактичного списання коштів з рахунку відрізняються (списання може проходити в строк до 30 днів), при зміні курсу валют у цей період можливе виникнення різниці між заблокованою та фактично списаною сумою з рахунку.
В день зняття коштів , 24.02.2022, у банкоматі польського банку , курс валют Долл США відносно гривні складав 29,50 за 1 долл США (курс покупки)
А на день списання коштів з рахунку, 28.02.2022, курс валют Долл США відносно гривні складав 40.00 гривень за 1 долл США (курс покупки)
На дату списання , 28.02.2022 , сума конвертується в Долар США за курсом МПС, отримана сума в Доларах США конвертується за крос-курсом Банку для операцій з ПК у Гривню (курс покупки)
Таким чином, конвертація виконана коректно.
11 березня 2022, 10:38
Так в тому то і суть, що такого курсу не було ні в банку де я знімав валюту, ні в платіжній системі VISA, ні в НБУ. Такий курс був тільки у вас, вірніше СТАВ таким коли я зняв гроші і як тільки гроші «списало з рахунку» ваш курс знову вертається до ~29грн за долар. Це навіть не махінація, а просто обман

Курс валют в Банк Південний

Курс валют в Банк Південний