Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
24 червня 2026, 11:16

Банківські вклади українців зростають нерівномірно: хто додав, а хто втратив у травні

Загальна сума коштів населення та ФОП у банках продовжує зростати й уже сягнула 1,7 трлн грн. Водночас травнева статистика показує посилення нерівномірності: найбагатші вкладники нарощують залишки на рахунках, тоді як більшість українців із меншими сумами заощаджень, навпаки, скоротила свої банківські накопичення. Про це пише фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

► Читайте сторінку «Мінфіну» у Фейсбуці: головні фінансові новини

Хто наростив статки у травні

Вкладники з рахунками від 600 тис грн (найбагатші 0,67% українців) — додали +12,8 млрд грн до 90,5 млрд грн. Їх частка в загальній масі грошей тримається вище 53,2% і це історичний рекорд (по частці). Кількість таких вкладників майже без змін.

Хто втратив

Вкладники з рахунками до 200 тис грн — а це більшість українців за кількістю (57,5% вкладників) — скоротили залишки на -3,6 млрд грн до 44 млрд грн. Частка цієї групи в загальній сумі повзе вниз.

Сезонний фактор

«Травень традиційно слабкий місяць травень 2025 теж був без приросту в нижніх сегментах. Ймовірно, сезонні витрати + відпускний сезон тиснуть на дрібних вкладників. Фінмон? — не виключаю», — пише аналітик.

Структурний тренд

Концентрація заощаджень продовжується. Розрив між більшістю вкладників і вузькою групою найбагатших не скорочується.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 1

+
+15
svn77
svn77
24 червня 2026, 11:23
#
Росте соціальна нерівність в Україніі! Богаті богатіють, бідні бідніють!!!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
сторінку переглядають 10 незареєстрованих відвідувачів.