Національний банк оприлюднив для обговорення проєкт змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, які були затверджені постановою правління НБУ у липні 2006 року. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
НБУ оприлюднив для обговорення проєкт змін до правил зберігання банківської таємниці

► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Закон передбачає доповнення частини першої статті 62 закону «Про банки і банківську діяльність» новим пунктом 111. Відповідно до нього, встановлено право нотаріусів на отримання інформації, яка містить банківську таємницю, для вжиття заходів з метою встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин, та визначений обсяг такої інформації.
У проєкті Нацбанку передбачено врегулювання порядку розкриття інформації, яка становить банківську таємницю, на запити нотаріусів, посадових осіб органів місцевого самоврядування, уповноважених на вчинення нотаріальних дій, консульських установ до банків.
Регулятор прийматиме зауваження та пропозиції до проєкту до 18 березня 2025 року.
Передісторія
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що співробітники Державної податкової служби мають отримати доступ до фінансових даних українців, які наразі є банківською таємницею. «Я як міністр фінансів вважаю, що максимальна прозорість і відкритість у сплаті податків — це наше майбутнє. І ми не маємо боятися розкривати банківську таємницю, яка, як ми вважаємо, від чогось нас захищає. Банківська таємниця захищає злодіїв і злочинців», — додав Марченко.
Він висловив переконання, що банківська таємниця для податківців все ж буде скасована в рамках євроінтеграції. Водночас очільник Мінфіну визнав, що цьому може перешкоджати недовіра українців до державних інституцій.
Своєю чергою голова правління НБУ Андрій Пишний раніше наголошував, що збереження банківської таємниці залишається одним із принципових завдань Національного банку, яке набуває особливої актуальності у світлі інтеграції України до ЄС.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 34
Закон передбачає доповнення частини першої статті 62 закону
Так закон чи правила затвердженні постановою НБУ?
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив
Яким боком до цієї новини маячня від Марченко?
Слава Трумпу!
Да и все политики, мировые лидеры держат в своих портфелях битки, альткоины и конечно же стайблы. Тут никто вас в рандомный момент не заблокирует, нет лимитов и т. д. На повседневную жизнь можно завести несколько карт разных сервисов и тратить в месяц несколько десятков $, либо получать нал в любой цив. стране. В отдельных же странах по типу Тайланда, Бали, ОАЕ ты можешь купить и недвижку за крипту. А где нет — есть куча обменов крипта — налл в любом кол-ве (и при сильном желании есть способы подтверждения этих средств), и даже крипта — счет, за тебя закинут на счет фирмы застройщика либо продавца. (знакомый так и виллу построил в тае и яхту купил)
Щоб зрозуміти це треба хоч раз скористатись криптою.
На этих горках как раз и делают деньги,
А також втрачають, при чому набагато більше ніж наприклад на інфляції гривні, яка не має відношення до українських банків.
За 6 лет USDC падал раз до 0,967 usd и USDT до 0,92 за 10 лет, и еще несколько раз до 0,97.
Ти по факту кажеш про бакс, а не крипту.
Відмінність лише в тому що реальним баксом ти можеш скористатись будь де, а також в будь який момент. А з криптою так не вийде, а крім того ти ще й комісію заплатиш за користування.
Подобаются мені ці криптоєвангелісти, які в якості успіху приводять щось що зав'язано НА ФІАТ
:D
Можу, чувак, фінмон лише в банках, а не на кордоні. Та і куди ти зі своєї сизрані їхати зібрався?
Ти пишеш так нібито декларування це конфіскація.
Чувак, ти за кордон їздив хоч раз? Купляв там щось коштовне чи понад норму провезення без декларування? Схоже що ні, нікуди ти не їздив. Сизрань, одне слово.
взагалі заблокувати не можуть тільки біткоін, все інше централізоване, воно все блокується, від юсдт до ефіру.
тому біток і обожнюють, в тому і є його перевага, хоча здавалося б морально біток вже застарів і є швидші альткоіни, смарт контракти і все інше, але через цю децентралізовану особливість біток і приваблює інвесторів)
ну от нащо ти їм очі відкриваєш?
хай далі дрррр на свой криптобакс
Щоб зрозуміти це треба хоч раз скористатись криптою.
Я криптой пользуюсь ежедневно, и благодаря ей вывез с Украины больше чем 10к на человека) И в любой стране могу позволить себе любые покупки, свободно передвигаться с n-ой суммой в телефоне. Конечно кроме покупки недвижки, не во всех странах, пока еще. Но я не думаю что ты каждый день покупаешь недвижимость, а при желании куплю где угодно, документ сделать не проблема. И куча примеров, моряк украинец получает зп на руки, во время войны закинул нал в юсдт, вывез в Анталью, там обналичил и купил квартиру. Знакомый построил виллу в Тае за крипту и купил катер, обменники уже могут закинуть валюту на счет компании в любой стране, но для далеких людей это все сказки для бахатых)
А з криптою так не вийде, а крім того ти ще й комісію заплатиш за користування.
Это вообще смешно. Я пользуюсь для расчета зеном, трасти, картами крипт
робив перші кроки коли ти ще в школу ходив.
Чувак, ну ти знов тупо палишся. Те що в тебе гроші в крипті не означає що закон дозволяє тобі не платити податки. Нафіга ти в цю тему поліз, експерт сизранський?
Не з депозиту, а з процентів по депозиту.
Можеш не класти на депозит і тримати гроші на поточному рахунку — тоді ніхто, і ти сам також, не отримає прибутку від твоїх грошей.
Але яким боком це до теми декларування яку ти спочатку переплутав з фінмониторингом? Ти теж заробляєш продажем того що вартує 2000₴ за кіло?
Я прямо зараз купую девайс, який відсутній в українських магазинах (крім посередників які самі купують його через віслючків) на британському сайті Амазона. Роблю це за допомогою банківського рахунку.
А ти так не зможеш зробити ані з звичайною криптою, ані з фіатними сурогатами типу USD* чи *USD — тобі все одно треба буде хоч якийсь рахунок в банку та ще погодувати посередників своїми грошима.
Ти мені трампа нагадуєш.
Спочатку пишеш про фінмон на кордоні «Реальный бакс ты сможешь перевести/перевезти в другую страну без финмона и вопросов?«
А потім з серьозним виглядом що нічого такого не казав починаєш мені щось пояснювати що це окремо від декларування типу я не розумію.
Ти щоб хвилюватись про вивіз 10к спочатку закордонний паспорт собі зроби, а потім почни заробляти ці 10к. Хоча скоріше паспорт треба вже коли заробиш бо це займе більш ніж 10 років.
спочатку ти рвеш тельняшку що банки тобі не потрібні, потім виявляєтся що ти раб банків
який крінж
Разжевал детально, а тебя видать жаба душит что люди более свободно могут обращаться с деньгами, с другими суммами и не имеют головняка никакого. Ну что ж наблюдай на «американські гірки» и не лезь в крипту) через год-два и в Украине придут к этому.
нiкуди не щезнуть, а банкiвська
таемниця продовжить iснування…
Коли в людей рівень «довіри» до влади — ну, наче непогана ініціатива, може знадобитися дійсно, але це ж Україна, будуть якісь свої тємки схємки мутити знову…
в плену или российских тюрьмах граждане Украины и нужны
законодательные нормы для защиты их имущества от разграбления.
Мутные схемы проворачивают не все поголовно,
а небольшое количество конкретных людей.