Мінфін - Курси валют України

Встановити
11 червня 2024, 16:03

Перші гроші від росактивів Україна отримає у липні — фон дер Ляєн

Євросоюз надасть Україні у липні 1,5 млрд євро доходів від заморожених російських активів, 90% цієї суми піде на зброю. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини

На відкритті Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні вона нагадала, що заклик передати Україні активи російської федерації пролунав на торішній конференції з відновлення.

«І зараз ми робимо це можливим — відповідно до міжнародного законодавства і зберігаючи стабільність фінансових ринків. Близько 1,5 млрд євро від цих доходів будуть уже в липні доступні Україні», — сказала фон дер Ляєн.

10% із цих грошей скерують на реконструкцію та відновлення, решту — на захист України.

«Цього тижня на саміті Великої сімки ми будемо обговорювати те, як Україна ще швидше може отримати ще більшу користь від заморожених російських активів», — додала президентка Єврокомісії.

Лідери ЄС 21 березня погодилися конфіскувати більшу частину прибутку, отриманого від заморожених російських активів, і передати його Україні. За оцінками Єврокомісії, це принесе до 3 млрд євро на рік, або 15 млрд євро до 2027 року.

Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених російських активів на закупівлю зброї для української армії.

Коментарі - 3

+
+30
paulball
paulball
11 червня 2024, 17:24
#
Добре що на зброю, не вкрадут
+
+15
user mf
user mf
11 червня 2024, 22:38
#
І щось замовчали ті, хто розповідав- такого ніколи не станеться, бо інвестори відвернуться (це ж які інвестори — з глобального півдня та сходу — чхати на них, їх експансіоністську політику давлять що в US, що в EU). Але серед тих є особлива група — ці руськаміровські *** на цьому сайті прямим текстом «топчуть» аби нічого нам не давали, в них аж підгорає коли колесо повертає в наш бік (звісно мова не йде про те, щоби допускати до цих потоків нашу сопливо-ділетанську владу — що-що, а красти ця соплота навчилась).
+
0
gucci
gucci
12 червня 2024, 12:14
#
Спершу посіяти хаос у болєзнеєнно-опасних рускіх, а потім можна почати потроху відрізати яй*і окремим представникам укр влади, а ще краще відловлювати їхніх уб?юдків діточок. А також тим пад*ам командирам, які відсиджуються по тилах і медалькі собі вішають, а хлопців ямки копати під обстрілами. І не забудемо того, хто помилок наробив, а сам у 50 років проміняв придатність на крісло посла в the UK.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися