За січень-жовтень цього року валютні перекази за кордон у рамках е-лімітів провели 22,1 тис. осіб на загальну суму $540,2 млн. Про це «Мінфіну» повідомили у Національному банку.
За січень-жовтень українці вивели за кордон через е-ліміти понад $540 мільйонів
У НБУ вирахували, що в середньому на місяць е-лімітами користувалося 4,1 тис. наших громадян.
За даними регулятора, цього року кількість валютних операцій у рамках е-лімітів українців зросла у півтора рази: з 33,1 тис. трансакцій за весь 2020 рік до 50,6 тис. — за 10 місяців 2021-го.
Читайте також: Усі інвестиції в одному додатку. Що таке Multi Invest і навіщо він інвестору
Чому гроші течуть за кордон
Підвищення інтересу до інвестицій за кордон пов'язане з кількома причинами: Зокрема, це:
- дворазове збільшення Нацбанком е-ліміту для фізосіб із іноземних вкладень у лютому 2021 року — зі 100 тис. євро до 200 тис. євро на рік;
- поява українських банків на цьому ринку — НБУ дозволив їм виступати брокером на міжнародних ринках та купувати цінні папери від імені клієнтів з 29 червня 2021 року (ухвала № 62).
- зниження прибутковостей депозитів у вітчизняних банках: середня ставка за гривневими вкладами зараз тримається на рівні 8,76%, доларовими — 1%, євро — 0,45%.
Фінансова грамотність населення зростає. І чим менше людям платять за класичними вкладами, тим активніше вони думають про альтернативні інвестиції. У тому числі про вкладення в іноземні цінні папери.
Детальніше читайте у статті «Мінфіну»: 20−25% річних у доларі. Чому українці купують акції іноземних компаній
Коментарі - 2