27 лютого 2021, 16:17 Читать на русском

На Кіпрі хочуть створити «поганий банк» для прострочених кредитів

Кіпр розглядає ідею створення державного «поганого банку», який допоможе банківській системі позбутися токсичних кредитів. За рахунок цього фінансові інститути зможуть зосередитися на підтримці постраждалої від пандемії економіки. Про це пише Prian.ru з посиланням на Cyprus Property News.

Кіпр розглядає ідею створення державного «поганого банку», який допоможе банківській системі позбутися токсичних кредитів.
Фото:icg-seminar.com.ua

Навіщо це потрібно

Директор Банку Кіпру з фінансових досліджень Іоанніс Тіркідес вважає, що зараз найкращий час для обговорення такої ідеї, так як криза неминуче призведе до збільшення необслуговуваного боргу.

«Кіпрська економіка вже перебувала в перехідному періоді, коли банки намагалися позбутися від проблемних кредитів, накопичених за попередній рік, коли вона була вражена covid, — заявив Тіркідес. — Ця комбінація факторів стане великим ударом, ніж будь-яка інша рецесія».

Читайте також: Скільки принесе будиночок на Кіпрі

Експерт додав, що безнадійні борги — частина звичайного ведення бізнесу, але обставини, створені пандемією, не дозволяють банкам справлятися з ними так, як вони б зробили це в нормальний перехідний період. Тому, на думку Тіркідеса, уряду необхідно втрутитися.

«Ми почали новий рік з новими обмеженнями і блокуваннями, які ще позначаться, оскільки підприємствам і домашнім господарствам буде складно виплачувати позики».

Яким повинен бути банк

Економіст підкреслив, що втручання не означає порятунок всіх підприємств і позичальників, які потрапили в біду. Це повинен бути повільний і органічний процес реструктуризації банківської системи відповідно до директив ЄС.

Також він вважає, що метою має бути порятунок економіки, а не заробіток грошей. «Однак для того, щоб така спроба була успішною, активи, куплені поганим банком, повинні йти за низькою ціною, щоб зберігати життєздатність».

Професор економіки Кіпрського університету Софроніс Клірідіс впевнений, що ключові фактори успіху «поганого» банку — хороше управління і прозорість. Він зазначив, що економістів турбує його структура. «Влада повинна бути дуже обережною при розробці структури поганого банку, щоб не плутати його роль з роллю держави».

Читайте також: Кіпр припинив видачу «золотих паспортів»

Клірідіс додав, що уряд повинен вирішити проблему проблемних кредитів, але також вона повинна гарантувати, що ризик не буде перекладений на плечі платників податків.

Радикальний план

Економіст і член парламенту від Незалежної руху Анна Теологу вважає, що Кіпру було б краще націоналізувати банки. «Ми намагаємося вирішити стару проблему, що виникла після кризи 2013 року, без будь-яких інноваційних рішень. Ідея поганого банку була висунута ще в 2013 році, але влада відмовилася від неї. Навіщо це потрібно зараз?». На думку Теологу, було б розумніше націоналізувати банки з великими безнадійними боргами, ніж ще раз рятувати їх.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».

Коментарі - 2

+
0
mary27
mary27
27 лютого 2021, 17:52
#
В Австрии есть такой «Hypo Bank», который с 2008 года безуспешно пытались довести до ума.
И в конце-концев сделали такую помойку.
+
0
marcher145
marcher145
27 лютого 2021, 23:59
#
Практика не нова, работает очень плохо и не решает вообще никаких проблем, а зачастую только усугубляет…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися