1 грудня 2020, 16:19 Читать на русском

НБУ розширив можливості банків кредитувати місцеву владу

НБУ переглянув окремі вимоги до оцінки фінансового стану боржників – органів місцевого самоврядування під час розрахунку розміру кредитного ризику. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

НБУ розширив можливості банків кредитувати місцеву владу
Фото: crimeapress.info

Що відтепер можуть банки

Банки можуть визначати клас позичальника муніципалітету – емітента цінних паперів на підставі його кредитного рейтингу. У разі відсутності такого рейтингу за гривневими цінними паперами банки мають право визначати клас позичальника на підставі кредитного рейтингу України за міжнародною шкалою, зниженого на один рівень.

Водночас нижню межу діапазону компоненту розрахунку кредитного ризику, що відображає рівень втрат унаслідок дефолту позичальника (LGD), для державних та муніципальних цінних паперів було знижено до 0,6.

Також регулятор підвищив значення коефіцієнтів, з якими муніципальні облігації приймаються як застава під час розрахунку кредитного ризику.

«Такі зміни сприятимуть активнішій кредитній підтримці банками органів місцевої влади, розвитку регіональних інфраструктурних проєктів та ринку цінних паперів загалом. Це – продовження кроків Національного банку, які він здійснює для відновлення кредитування та підтримки економіки», – підкреслюється в інформації НБУ.

Терміново потрібні гроші? Вибирай кредит в зручному каталозі на «Мінфін»

Стисло

До 1 січня 2022 року банкам подовжено дозвіл не застосовувати під час визначення прийнятності забезпечення вимогу щодо наявності договору страхування предмета застави.

Відповідні зміни ухвалені постановою правління НБУ від 30 листопада 2020 року №150 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Постанова набуває чинності з 2 грудня 2020 року.

Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама