14 листопада 2019, 14:00 Читать на русском

Андрій Худо: «Придумав ідею, знайшов команду — тисни на газ і лети»

10 правил життя від Андрія Худо — співзасновника унікального холдингу емоцій «!Fest».

Бізнес Андрія Худо, Львівська майстерня шоколаду
фото: inspired.com.ua

«Мінфін» продовжує серію публікацій про успішних українських бізнесменів — «Правила життя підприємців». У цих матеріалах ми збираємо висловлювання бізнесменів про їх принципи ведення бізнесу, погляди на життя та секрети успіху.

Партнер матеріалу

Мережа креативних ресторанів та оригінальних проектів «!Fest» виникла 2007 року в Львові завдяки Андрію Худо, Юрію Назаруку і Дмитру Герасимову. Саме вони стали творцями легендарного формату «Криївки», яку протягом першого місяця роботи відвідало 50 тисяч гостей.

Підприємці заснували емоційні ресторани:

 • «Дім легенд»
 • «Гасова лямпа» 
 • Львівська копальня кави
 • «П’яна вишня»
 •  «Золота роза»
 • Львівська майстерня шоколаду
 • Інші, що входять до мережі Local 

Всього налічується понад 100 закладів у 32 містах України та світу. Серед культурних та соціальних проектів «!Fest» — «Видавництво Старого Лева», «Квітка. Майстерня будинків», «Школа вільних та небайдужих» тощо.

Андрій Худо — прихильник вільної конкуренції, стверджує, що не грає в корупційні ігри. Проекти намагаються фінансувати з власних грошей. На 50% використовують банківський капітал. Це дозволяє відчувати ще одного партнера, який пильнує за ризиками в проекті.

Бізнесмен розповів, що головним принципом інвестування будь-якого проекту є особисті фінанси. Відчуваєш ризик — з’являється цінність і відповідальність. Франшизи створюють на основі довіри до партнера. Формат окуповується протягом одного чи двох років.

У випадку з банківським кредитом ти повинен показати банку, на що ти здатний. Показати результат. Конкретне підтвердження того, що ти — боєць, не провалився на старті. Також важливо регулярно вести статистику фінансів. На фінансові показники будуть дивитися уважно.

Андрій Худо вважає, що важливо любити українську культуру, шукати сучасні культурні тренди, духовно збагачуватися і розвиватися, постійно навчатися сучасному мистецтву та популяризувати українську культуру у світі. Молоді він радить більше подорожувати і вчити англійську мову, щоб підкорити весь світ.

Головне, чого варто навчитися дитині, за словами бізнесмена, — вміння відповісти на питання «Що означає бути людиною». Розуміти, що таке добро і зло, вміти зробити правильний вибір в житті.

«Мінфін» ділиться правилами життя і бізнесу Андрія Худо:

 1. Успіх нашої компанії залежить від трьох компонентів – проривної ідеї, перевіреної команди та оптимального бізнес-плану. Важливими є також вдача та інтуїція. Завдяки цим складовим майже всі наші проекти влучали в «десятку». 
 2. Якщо говорити про нашу бізнес-модель, то з кожним орендодавцем, якого я теж вважаю партнером, ми підписуємо договір оренди на десять років у гривні. У нас гривневий бізнес, і ми не отримуємо дохід в доларах. Орендні ставки індексуємо щорічно на рівень інфляції.
 3. Конкуренція — рушій прогресу, вона змушує рухатися швидше. Швидкість — зараз найкритичніший фактор в конкурентній перевазі. Все бурлить і відкривається. Ти не сиди, а організову себе, шукай фінанси
 4. Насамперед – це креативні ідеї і їхня стратегія розвитку. Ідеї виникають із натхнення. Щоб придумати щось варте уваги, потрібно їздити, дивитися, читати, постійно занурюватися в щось нове. 
 5. Згенеруй креативну ідею, в яку ти будеш вірити. Але пам’ятай: вона повинна бути унікальною. Сформуй команду однодумців. Один в полі – не воїн. Люди – твій газ. Якщо взявся за проект, тисни на газ і швидко його реалізуй. 
 6. Головне, як на мене, – вірити в себе, вірити у свої сили, не втрачати душевної молодості і повністю віддаватись улюбленій справі. Якщо у тебе немає для цього ні сил, ні бажання – відійди в бік, звільни дорогу іншим. 
 7. Безумовно, коли існує багато проектів, то з’являється проблема фокусування. В цьому випадку потрібно просто вміти делегувати ті проекти, з якими інші можуть впоратися краще, ніж ти. 
 8. Бізнес навчив мене тверезо сприймати критику. А критикували нас доволі часто, постійно висловлювали зауваження, звертали увагу на недоліки. Найчастіше критика була недоброзичливою. Не все вдається одразу, тому важливо толерувати помилки. 
 9. Допомагає однозначно харизма, лідерство, драйв. Освіта, точніше п’ять освіт. Ще вміння слухати і чути інших. Команда однодумців. Це взагалі основна інвестиція. Щоб бути успішним, потрібно постійно самовдосконалюватися. Знаходити в житті нові драйви, які тобі будуть допомагати, підтримувати стан ентузіазму.
 10. Я вважаю, що завдання лідера, це створювати в колективі таке середовище, де б хотілося творити, демократичну атмосферу, де розкриваються таланти, і ви разом робите набагато більше. Однієї ринкової зарплати не вистачає. Важливий постійний пошук. 

* В статті використані матеріали Ліга.Бізнес, Економічна правда, НародUA, Твоє місто, Ukrainian Retail Association, MC Today, StartUpUkraine, theUkrainian.

Світлана Тартасюк

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама