Мінфін - Курси валют України

Встановити
28 жовтня 2019, 14:23

Суд відмовився закрити справу про зняття арешту з акцій Промінвестбанку

Київський апеляційний суд залишив без змін ухвалу Печерського райсуду Києва, який відкрив справу за позовом ВЕБ РФ  про зняття арешту з акцій Промінвестбанку. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду від 22 жовтня.

Київський апеляційний суд залишив без змін ухвалу Печерського райсуду Києва, який відкрив справу за позовом ВЕБ РФ  про зняття арешту з акцій Промінвестбанку.
Фото: delo.ua

Що значить рішення суду

  • Суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу компанії «ІММЕ» (пов’язана з групою Приват).

  • Апеляційну скаргу ТОВ «ІММЕ» обгрунтувало порушенням правил підсудності: у компаніїї вважають, що спір мав би розглядати Шевченківський райсуд Києва, адже акції Промінвестбанку, за оцінками скаржника, знаходяться у Національному депозитарії України.

Читайте також: Нерухомість Промінвестбанку заарештована (постанова суда)

  • Натомість суд апеляційної інстанції констатував, що акції Промінвестбанку обліковуються на рахунку в депозитарній установі ТОВ «Інвінтум», яке зареєстроване в Печерському районі Києва.

Передісторія

  • У травні 2018 року Третейський суд в Гаазі постановив, що РФ повинна відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму в розмірі $159 млн.

  • Згідно з повідомленням суду, позов подали екс-глава Приватбанку Олександр Дубілет та 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками банку або Приватбанком.

Читайте також: Промінвестбанк знову виставили на продаж

  • 5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва своєю ухвалою заарештував акції українських «дочок» російських банків, включаючи Промінвестбанк.

  • Верховний суд 25 січня 2019 року прийняв рішення накласти арешт на акції Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку, які «належать боржникові — Російській Федерації».

  • У червні 2019 року російський держбанк Внєшекономбанк, якому належало 99,7726% акцій Промінвестбанку, подав позов до арбітражу Торгової палати Стокгольма до України через порушення країною міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися