18 жовтня 2019, 19:17 Читать на русском

До яких наслідків призведуть закони про РРО та кешбек — юрист

Подорожчання товарів, нові форми боротьби з конкурентами і зростання корупції, — все це стане результатом прийняття законів про обов'язковість касових апаратів і «кешбек». Про це повідомив у Facebook керівник податкової практики, партнер ЮК «ADA Group» Андрій Тамошюнас.

Нагадаємо, Верховна Рада нещодавно прийняла в цілому, а президент Володимир Зеленський підписав зміни до законів «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг». Ціль цих документів — детенізація економіки. Але вірогідно, що вони матимуть і негативні наслідки. 

На думку Андрія Тамошюнаса, зміни призведуть до ряду негативних чинників.

 • Подорожчання товарів і послуг

«Обслуговування РРО так чи інакше спричинить певні витрати, в тому числі, на послуги бухгалтера. В інтернеті вже з'явилася окрема опція «ведення ФОП з РРО». І очевидно, що за свій рахунок підприємці витрачатися не будуть», — підкреслив юрист.

 • Збільшення «тіні»

На думку Тамошюнаса, далеко не всі підприємці будуть готові грати за новими правилами. Причини для цього у них можуть бути різні.

 • Зросте кількість податкових перевірок

Президент ініціював введення мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців всіх категорій, крім «ризикових». Однак, переконаний Тамошюнас, мораторій на перевірки — це правило, з якого завжди є винятки.

 • «Кешбек»

Партнер ЮК «ADA Group» вважає, що це буде інструмент для створення проблем конкурентами і тиску на бізнес податківцями. До того ж, реальної відповідальності за такі дії немає ні для перших, ні для других.

 • Збільшення корупційної складової

«Є висока ймовірність, що ФОПи зі слабкими нервами оберуть інший шлях вирішення проблеми», — вважає Тамошюнас.

 • Зросте кількість судових спорів

Юрист очікує, що підприємців часто будуть штрафувати, і ФОПи будуть оскаржувати штрафи в судах. На його думку, це стане причиною додаткових витрат і для підприємців, і для держави.

Читайте також: 11 болючих питань про РРО для ФОПів

Що відомо

 • Закон передбачає обов'язкове використання РРО з 1 жовтня 2020 року деякими категоріями платників податків II і IV групи. Зокрема, це вимога стосуватиметься тих, хто займається реалізацією ювелірних виробів, уживаного товару, ресторанної, туристичною діяльністю і т. д.

 • Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку II-IV груп починають діяти з 1 січня 2021 року

 • Вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізичних осіб (не суб'єктів підприємницької діяльності) та платників єдиного податку І групи.

 • Закон передбачає можливість використання як класичного, так і програмного РРО.

 • Норма про «кешбеке» встановлює, що споживач, який здійснив покупку на суму понад 850 грн. і отримав чек, може перевірити його на достовірність. Якщо виявиться, що чек в електронній формі не переданий контролюючим органам, покупець зможе написати скаргу, на підставі якої може бути призначена перевірка.

 • Якщо перевірка підтвердить, що продавець порушив порядок проведення розрахункових операцій, його оштрафують, а покупцеві повернуть 100% вартості придбаних товарів.

Коментарі - 6

+
0
bonv
bonv
18 жовтня 2019, 20:15
#
Подорожчання товарів, нові форми боротьби з конкурентами і зростання корупції, — все це стане результатом прийняття законів про обов'язковість касових апаратів і «кешбек» - все для народу Слуги олігарха?
+
+15
Bitcoin
Bitcoin
18 жовтня 2019, 22:55
#
Либертарианство, только наоборот
+
+45
urpeta
urpeta
19 жовтня 2019, 15:14
#
Готовьтесь за всё платить ещё больше...
+
0
bonv
bonv
19 жовтня 2019, 15:20
#
З чим боролись на те і напоролись..  На популізмі ВВП чомусь не хоче рости..
73% в очікуваннях «халяви». Ось прийде кіношний Голобородько і виконає всі обіцянки-цяцянки. А прийшов не Голобородько, а Голохвастов, «собственной персоной». Частина «голосувальників» вже прозріла, частина - ще ні...
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
20 жовтня 2019, 22:29
#
Не буде подорожчання, не треба лякати народ. У тих підприємців, які не платять податків ледь писок не трісне, не треба плутати з реальними підприємцями, Нова Пошта і Розетка не підприємці. Якщо ціни піднімуть, то поляки привезуть чи китайці... ніколи наші підприємці не віддадуть такого пирога. Казали, картопля цього року буде по 5 баксів, але що? По 50 центів хоч на роги греби, і кажуть, що дорогше не буде. Нас цінами лякають не вперше, казали що робітникам більше платити не зможуть, а робітники звалили і що? Постав вибір заробити гривню, але працівникам відати 20 коп, чи працівникам 5 коп, а собі зрін, бо за копійки нема дурнів горбатитися. І що? Вже стогнуть, що нема людей, повертайтеся, зарплати майже майже... ще трохи і поляки поїдуть
+
+1
TatianaIg
TatianaIg
9 лютого 2020, 20:02
#
Подорожание — это еще не самый большой огрех неразумных законов. Хороший способ для любого украинца заработать. Купил товар, проверил чек, «правильный» чек — на следующий день вернул товар, имею право до истечения 14 дней, купил другой товар — проверил чек — О! Фортуна, моя фортуна! — чек «неправильный» — снял денег + получил товар бесплатно, (а затем товар вернул или уже не вернул) — заработал и далее по накатанной — пошел искать другой магазин. Вывод: активируется новый вид рабочей деятельности — «УЛИЧНЫЙ РЕВИЗОР». Вопрос — кому налоги платить? (ведь вид деятельности не налогооблагаемый). НО зато какой прибыльный!
Так что зачем: Консультировать? Продавать? Соблюдать гарантийные сроки? Платить налоги? ЕСВ? Если открывается новая вакансия .
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама