13 вересня 2019, 11:05 Читать на русском

«Спліт»: Що НБУ обіцяє небанківським фінустановам

Національний банк планує спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ.

Національний банк планує спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ.
Фото: flickr.com

Національний банк планує спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ. При цьому переліцензування не буде. Про це написала на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, коментуючи ухвалення закону про «спліті».

За її словами, якщо установи не несуть ризику для кредиторів, регулювання таких установ має бути максимально спрощеним.

«Основний закон для них — закон про захист прав споживачів фінпослуг. Ми плануємо суттєво спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ. При цьому переліцензування діючих гравців цього ринку не планується», — написала Рожкова.

За її словами, у НБУ були зауваження щодо відсутності у регулятора необхідної компетенції.

«Тому ми дуже розраховуємо, що фахівці з комісії (Нацкомфінпослуг) приєднаються до нашої команди», — підкреслила Рожкова.

Вона додала, що закон про «спліті» стане каталізатором і дасть додатковий серйозний стимул для подальшого розвитку фінансового ринку.

Що відомо

12 вересня ВР підтримала в цілому законопроект про так званий спліт. Це означає, що контроль над більшістю небанківських фінансових установ тепер перейде до Національного банку.

Що це дасть

Мета законопроекту №1069-2 — дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу і держави:

  • менше регулюючих і контролюючих органів;
  • менше погоджувальних процедур;
  • низькі корупційні ризики;
  • кращі умови ведення бізнесу.

Читайте також: Чому потрібен СПЛІТ

Чому цей законопроект важливий

  • Законопроект приводить регулювання і нагляд у небанківському фінансовому секторі у відповідність з міжнародними стандартами.

  • Прийняття законодавства, важливого для забезпечення розвитку фінансових ринків і, зокрема закону про спліті, є також одним із пунктів Меморандуму співпраці з МВФ в рамках програми stand-by.

  • В рамках закону, до 30 червня 2020 року включно регулюванням ринку буде займатися Нацкомфінпослуг, але вже з 1 липня 2020 року цю функцію буде виконувати Національний банк.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися