22 лютого 2018, 17:50 Читать на русском

Ощадбанк та Visa запустили безконтактну систему оплати проїзду в міському наземному транспорті Тернополя

22 лютого в Тернополі Ощадбанк та Visa запустили систему оплати проїзду в міському наземному транспорті за допомогою безконтактних банківських карток і NFC-пристроїв на стаціонарних валідаторах і на мобільних терміналах кондуктора.

22 лютого в Тернополі Ощадбанк та Visa запустили систему оплати проїзду в міському наземному транспорті за допомогою безконтактних банківських карток і NFC-пристроїв на стаціонарних валідаторах і на мобільних терміналах кондуктораВперше в Україні оплата

Вперше в Україні оплата безконтактними банківськими картками і NFC-пристроями стала можливою не лише в міському комунальному транспорті, але й в приватних маршрутних таксі.

Тернопіль приєднався до числа прогресивних міст, де проїзд у міському наземному транспорті можна оплатити сучасними зручними засобами – безконтактними банківськими картками та NFC-пристроями. Крім того, вперше в Україні таку можливість було реалізовано у приватних маршрутних таксі. Валідатори і термінали одразу приймають безконтактні платіжні картки.

68 одиниць міського комунального транспорту (65 тролейбусів та 3 автобуси) та перші 15 маршрутних таксі, що обладнані мобільними терміналами, були оновлені і отримали можливість приймання оплати проїзду банківськими картками та NFC-пристроями на рівні з міським електронним квитком та Файною карткою. Також у 48 тролейбусах додатково встановлено стаціонарні валідатори з такою ж функціональністю. Обробку платежів забезпечує Ощадбанк, який виступає екваєром проекту.

За ініціативою мерії Тернополя для реалізації цього важливого інфраструктурного проекту, що спрощує оплату проїзду в міському транспорті для мешканців і гостей міста, зусилля об’єднали оператор системи «Електронний квиток» ТОВ «Системний зв'язок», Ощадбанк та компанія Visa. Системним інтегратором проекту виступило ТОВ «Симбол Системз».

Дмитро Крепак, в.о голови регіону СНД і Південно-Східної Європи, Visa: «Наша компанія має глобальну експертизу у впровадженні сучасних транспортних платіжних рішень і ми раді співпраці з містами України в цьому напряму. В даному проекті Visa виступила технологічним партнером із розробки програмного забезпечення та оновлення валідаторів. Електронні платежі безконтактними картками – це зручно, безпечно і швидко. Я вітаю мешканців Тернополя із появою такого інноваційного рішення в місті».

Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку: «Вже кілька років Ощадбанк активно впроваджує «розумні» cashless-рішення в різноманітних сферах у різних містах. Головна цінність таких проектів – комфорт і зручність для людей, адже банківська картка є вже майже у кожного. Транспортна інфраструктура – цікавий стратегічний напрям для популяризації безготівкових розрахунків. По-перше, проект дає місту можливість звільнити громадський транспорт від готівки, а по-друге – спрощує пасажирам оплату проїзду. Сьогодні до передових інноваційних міст долучився Тернопіль. І тут – вперше в Україні! – оплата безконтактними банківськими картками та NFC-пристроями стане можливою не лише в міському транспорті, але й в маршрутних таксі приватних перевізників».

Міський голова Тернополя зазначив, що електронний квиток – це крок до європейської системи перевезень пасажирів у громадському транспорті.

«Тернопіль пішов європейським шляхом розвитку громадського транспорту. Тернопіль одне з перших міст в Україні, де запроваджено електронний квиток – безготівкову оплату за проїзд у всьому громадському транспорті. Звичайно були проблеми та труднощі. Бо українські перевізники та водії не звикли до європейських правил перевезення. Але нам вдалося запровадити електронний квиток. Бо транспорт повинен виконувати основну функцію — вчасно та якісно перевозити тернополян та гостей міста. Транспорт повинен ходити згідно графіку, а кожен пасажир має відчувати, що йому надається якісна послуга», — зазначив тернопільський міський голова Сергій Надал.

Також міський голова підкреслив, що запровадження оплати банківськими картками важливий, але не останній етап у транспортній реформі Тернополя:

«Ми працюємо над тим, щоб зробити життя в місті більш комфортним, і оплата банківськими картками у транспорті зробить користування ним зручнішим. Пишаємось тим, що вперше в Україні таку можливість реалізовано і у приватному транспорті міста. Але, наголошую, що це лише черговий етап масштабної транспортної реформи у Тернополі. На часі закупівля великих низько підлогових автобусів та створення єдиної муніципальної транспортної компанії Тернополя. У нашому місті буде якісний, зручний та доступний громадський транспорт».

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама