28 вересня 2017, 11:00 Читать на русском

ДФС повідомила про граничний термін подачі звіту про контрольовані операції за 2016 рік

Останній термін подання звіту про контрольовані операції за 2016 рік припадає на 2 жовтня поточного року.

Останній термін подання звіту про контрольовані операції за 2016 рік припадає на 2 жовтня поточного року.
Фото: dtkt.ua

Про це повідомила начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Ірина Сиволап під час семінару на тему: «Трансфертне ціноутворення: підготовка до подачі Звіту про контрольовані операції».

Граничний термін подання звіту про контрольовані операції – до 1 жовтня року, наступного за звітним. Якщо ж останній термін подачі звіту припадає на вихідний або святковий день, звіт подається наступного робочого дня.

Цього року звіт подається до 2 жовтня 2017 року, оскільки останній день, 30 вересня, припадає на вихідний день, – зазначила Ірина Сиволап.

Як зазаначається, під визначення контрольованої операції підпадають господарські операції суб’єктів господарювання, визначені за вартісним критерієм. За ним, по-перше, загальний обсяг річного доходу платника за 2016 рік, розрахований за даними бухгалтерського обліку, повинен становити понад 50 млн грн.

Другий критерій, для того, щоб операція апріорі була контрольованою – це контрагент суб’єкта господарювання, всі господарські операції з яким повинні сумарно складати понад 5 млн. грн. Якщо ці вартісні два критерії витримуються – такі господарські операції тільки тоді можуть визнаватися контрольованими, – зазначила Ірина Сиволап.

Також, вона розповіла, що необхідно промоніторити контрагента – чи підпадає він під критерії, щоб господарські операції з ним були контрольованими. Це можуть бути пов'язані особи – нерезиденти, або це нерезиденти-контрагенти, які зареєстровані у «низькоподаткових юрисдикціях», або зовнішньоекономічні господарські операції через комісіонерів – нерезидентів.

Якщо спрацьовує хоч один із цих критеріїв – операція може відноситися до контрольованої.

До контрольованих операцій, які визначаються за наведеним вище критеріями, зокрема, відносяться такі види господарських операцій:

  • операції з товарами (сировина, готова продукція тощо);
  • операції з придбання (продажу) послуг;
  • операції з нематеріальними активами (роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо);
  • фінансові операції (лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо);
  • операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.

Коментарі - 1

+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
28 вересня 2017, 13:51
#
До понедельника ещё есть время…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися