Минфин - Курсы валют Украины

Установить
VictorS
Зарегистрирован:
14 ноября 2012

Последний раз был на сайте:
10 апреля 2024 в 18:52
Подписчики (482):
squeez
squeez
kingcity
kingcity
53 года, Львів
Secsott
Secsott
044blog
044blog
36 лет, Киев
norma3
norma3
987
987
83897534
Dmitriy Pankov
Odessa/Yuzhny
Pawa13
Pawa13
naf422
naf422
KIA47
KIA47
uliymua
uliymua
meag
meag
50 лет, Вараш
все подписчики
VictorS — Я вернусь
12 февраля 2016, 13:21

В. Пинзеник нагадує

Віктор Пинзеник

20 год ·

Україна не може обійтися без кредитів МВФ. Перш за все це пов’язано із великим зовнішнім боргом у 127 млрд. доларів, із яких 52 млрд. припадає на короткотермінові виплати, протягом найближчих дванадцяти місяців. Погасити цей борг гривнями неможливо. Для цього потрібна тверда валюта.
Експорті надходження в останні два роки лише трохи перевищують виплати по імпорту. Залишається питання джерела виплати 52 млрд. доларів боргів. Резерви перекрити їх не можуть. Бо їх усього 13 млрд. доларів. А тому в нинішніх умовах утримати ситуацію без нових кредитів неможливо.
Другий принциповий момент. Дорога на ринок приватних запозичень зараз для країни закрита. Єдиним каналом отримання валюти залишився МВФ. Варто зазначити, що всі інші канали (Світовий банк, ЄС, уряди інших країн) діють лише тоді, коли працює програма з МВФ. Водночас це позитивний сигнал для майбутніх приватних інвесторів.
Мушу відзначити ще одну важливу обставину. Кошти МВФ потрібні не для того, щоб просто «залатати дірки», як це звикли робити українські політики. Кредит — лише спосіб отримати передишку, час для прийняття непростих, часто неприємних рішень для усунення причин, що зумовили нинішню боргову пастку, і в подальшому ніколи не звертатися до «швидкої допомоги» — МВФ.
Оприлюднену днями заяву МВФ щодо співпраці з Україною не варто сприймати як відмову надати кошти. Це чітка і очевидна ув’язка виділення коштів з реальними реформами, з рішучими діями, на які так і не наважилися в Україні. Без таких дій користі від грошей МВФ немає. Бо в такому випадку вони лише створюють ілюзію руху, заганяючи проблему вглиб.
Дуже хочеться сподіватися, що в нинішній непростій ситуації українські політики проймуться відповідальністю за країну, відмовляться від популізму, приймуть необхідні для економічного відновлення рішення та продовжать співпрацю з МВФ.

Але висновок доведеться робити самому. Очевидно, що 52 млрд. дол. ніхто нам в борг не дасть і навіть близько. То ж питання дефолту корпоративного і банківського секторів нікуди не зникло. Воно на порядку денному.

Просмотров: 810, сегодня — 1
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 5

+
+52
fromOdessa
fromOdessa
12 февраля 2016, 13:34
#
А какие реформы кроме поднятия тарифов от них ждут? Поднять тарифы до европейских и платить гроши — отличные реформы.
+
+52
VictorS
VictorS
12 февраля 2016, 13:58
#
Вообще говоря, В. Пинзенык неоднократно называл их в монетарной области. И это, прежде всего, сбалансированность государственного бюджета. Т.е. отсутствие нездоровых источников финансирования бюджета. Это и эмиссия денег НБУ и печать облигаций ОВГЗ министерством финансов. Но это означало бы серьезный секвестр государственных выплат. Свиньи будут против.
+
0
hannibal
hannibal
12 февраля 2016, 13:50
#
Одне і теж з року в рік, ех бідна Ненька
+
+80
dafxf430
dafxf430
12 февраля 2016, 16:19
#
Я думаю что никакой мвф не выдвигал требований относительно тарифов, все это месная так сказать инициатива…
+
0
tmaslovafinke36
tmaslovafinke36
15 февраля 2016, 11:56
#
Кредит — лише спосіб отримати передишку, час для прийняття непростих, часто неприємних рішень для усунення причин, що зумовили нинішню боргову пастку, і в подальшому ніколи не звертатися до «швидкої допомоги» — МВФ.- це в цивілізованих розумнихї політиків, які думають промайбутньє і наслідки своїх рішень для країни в які будуть жити, а наші збираютьсчя на марс, вочевидь…
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться