- 29 ноября 2021, 19:00
Чи дійсно Фонд гарантування вкладів демонструє чесність до банків?
За час роботи у ФГВФО Світлана Рекрут та її колеги накопичили непоганий статок та погану репутацію. Так, відразу після призначення на посаду до Фонду у 2014 році, маючи річну зарплату в 827 218 гривень (середньомісячна — 69 тис грн.) плюс 38 500 гривень матеріальної допомоги, вона придбала собі квартиру у Києві майже за мільйон гривень, а потім обзавелася MERCEDES-BENZ C 200 2012 року випуску вартістю 54 гривень.
Є припущення, що за сім років роботи у Фонді Світлана та її чоловік Михайло Загрійчук зібрали значну колекцію активів. Я не перераховуватиму всіх об'єктів статку її сім'ї, але акцентую увагу на деяких.
У декларації за 2017 рік Світлана Рекрут повідомила, що вона зі своїм чоловіком користувалась автомобілем «Mercedes-Benz», модель GLE 250D 4 MATIC, який було придбано 1 березня 2017 року за 1 млн 650 тис. грн. Власником авто було вказано її батька – Валерія Рекрута.
А у 2018 році на її чоловіка Михайла записали ще й заміський будинок під Києвом. Згідно з декларацією чоловік Рекрут придбав дві земельні ділянки загальною площею 11,4 соток та будинок площею 158 квадратів у Вишгороді під Києвом.
Загальна сума купівлі офіційно обійшлася Михайлу Загрійчуку на суму трохи більше 2 млн. грн. Проте в оголошеннях на продаж нерухомості у цьому районі вартість будинку з ділянкою стартує тут від 4 млн. грн.
Звідки ці гроші? Світлана Рекрут до Фонду ніколи не обіймала високих посад. Її чоловік — лікар-хірург, який короткий час працював на посаді заступника голови МОЗ. Батьки в подружжя скромні. То звідки ж гроші?
Банківський ринок чудово обізнаний, що під час банкопаду 2014-2016 року з ринку виводили не лише «кишенькові» та «помийні» банки, а й цілком працюючи, з прозорою структурою власності, зрозумілими клієнтами та гарною репутацією.
Їх виводили «під шумок», щоб продати їхнє майно за кеш. Схема проста. НБУ визнає банк неплатоспроможним та вводить до нього тимчасову адміністрацію. Вона оцінює активи банку, а паралельно каламутні персонаж ходять по ринку, в першу чергу — за кредиторами банку — і пропонують викупити свої борги за меншу суму.
Далі НБУ позбавляє банк ліцензії та відправляє на його ліквідацію до ФГВФО, який зобов'язаний стягнути з банку борги, продавши його майно на відкритому аукціоні за 1-6% вартості. Але насправді аукціонні лоти формуються під конкретним замовником.
Наприклад, ви повинні банку 1 000 000 доларів і віддали йому в заставу свій завод. Банк відправлений на ліквідацію, а до вас приходять каламутні персонажі і пропонують купити свою заставу назад, наприклад, за 500 000 доларів, з яких ви заплатите державі 5-6%, а решту віддасте їм у вигляді кеша.
Або вам просто сподобався актив якогось ліквідованого банку. І ви покупці його точно за такою самою схемою. Беру участь у ній, окрім каламутних персонажів, чиновники з ФГВФО та НБУ, які й виганяють банки з ринку. Наприклад, у 2017 році у Києві спіймали на хабарі тимчасового адміністратора банку «Форум» Юлію Приходько. Сума хабара – 5 000 000 доларів. Операцію з упіймання проводили співробітники СБУ та ГПУ.
5 мільйонів доларів – це ціна невтручання ліквідаторів та інших осіб ФГВФО у порядок погашення банківськими установами зобов'язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів за заниженими цінами.
Спіймати — зловили, але ця історія привселюдно не торкнулася Світлани Рекрут. Усі розуміють, що з одного боку вона підпорядковується командам з МВФ і має американських кураторів, які поставили перед нею завдання допомагати в оздоровленні банківського ринку України.
З іншого боку, це типова корупціонерка на високій посаді, яка покриває описану вище схему, на корупційні гроші купує собі автомобілі, квартири та будинки. А сам Фонд постійно бере в борг у Мінфіну, тобто з наших з вами кишень.
Виплати вкладникам ліквідованих банків — це гроші, які ми віддаємо у вигляді відкритих та прихованих податків. А Рекрут та її компанія їх крадуть. Ось де гроші.
|
0
|
- 14:45 Стратегия портфеля на $1M до лета: Binance Coin, XYZVerse, Ethereum, TRX и Chainlink
- 12:02 В марте денежная база уменьшилась на 2,9% до 1 трлн гривен
- 11:16 Международный рынок: Доллар продолжает дешеветь
- 10:29 Курс валют на 14 апреля: евро в банках подорожал на 40 копеек
- 09:54 Опендатабот: Почти половина крупнейших казино в стране — убыточные
- 08:00 Официальный курс: Нацбанк повысил курс гривны на 1 копейку
- 13.04.2025
- 15:30 Fintech Farm Дубилета запустила необанк Roarbank в Индии
- 14:19 NFT-коллекционер продал редкого CryptoPunk с убытком $10 млн
- 13:30 Украина и Япония подписали грантовое соглашение на $58 миллионов для программы восстановления
- 12:16 МВФ и Всемирный банк согласовали помощь Аргентине более чем на $30 миллиардов
Комментарии