Ovramenko
Елена Овраменко
Зарегистрирован:
11 апреля 2011

Последний раз был на сайте:
11 сентября 2013 в 12:23
Подписчики (19):
VasyutinaMarina
Марина Васютина
23 года, Киев
pab
pab
50 лет, Львов
AllaNovickaya
Алла Новицкая
34 года, Киев
pointOFview
pointOFview
karawan
karawan
Африка !!! :):):)
Ceme4kin
Ceme4kin
Днепропетровск
vitacikl
vitacikl
PSheva
Петр Шевченко
Киев
GTI
GTI
Херсон
Bzzz
Bzzz
liliput
liliput
Kep
Kep
35 лет, Херсон
все подписчики
депутат Киевсовета
15 февраля 2012, 14:51

В питанні оренди землі підприємцями треба навести лад

15 лютого я звернулась з депутатським запитом до Голови КМДА Олександра Попова з приводу  знаходження рішення проблем, які виникають у столичних підприємців по сплаті податку на землю та нарахування земельної орендної плати.

Справа в тім, що по всім аналітичним даним з моменту початку фінансової кризи вартість земельних ділянок по всій Україні значно зменшилась, проте підприємцям надано грошові оцінки земельних ділянок невиправдано високої вартості, які не відповідають економічним реаліям сьогодення. Вочевидь, встановлені Податковим кодексом України відсотки по сплаті податку за земельну оренду при сьогоднішній непростій економічній ситуації занадто високі, та, будучи нарахованими на значно завищену грошову оцінку, вимивають у підприємців чималі обігові кошти, що в подальшому може у кращому випадку відбитися на якості та рівні обслуговування, підвищенні цін на продукти повсякденного вжитку, у гіршому ж випадку унеможливить ведення підприємницької  діяльності взагалі.

Вважаю, що є цілком не незрозумілим, чому наразі податкові органи у київських підприємців вимагають сплачувати орендну плату за землю більше, ніж вказано у договорах оренди. При підписані цих договорів підприємці розраховували на те, що хоча б протягом дії договору вони матимуть можливість сплачувати орендну плату за землю у розмірі, вказаному у договорі. У реальному житті все відбувається далеко не так, як прописано у договорі, навіть не дивлячись на те, що такими діями  порушується  Конституція,  Цивільний Кодекс України та інші державні законодавчі акти, адже умови договору можна змінити тільки за взаємною  згодою сторін.

Також важливо, що при  нарахуванні податку  та орендної плати за землю в місті Києві жодним чином не береться до уваги таке поняття, як сезонність. У Києві, як і по всій території Україні, є багато підприємств, які працюють не цілий рік. Адже в деяких  місцях, через ряд  причин, підприємці можуть працювати не більше 6 місяців — з квітня по вересень. Оскільки цей чинник до уваги не береться, підприємці такої категорії  змушені за земельну ділянку сплачувати  протягом  року. 

Враховуючи  вищенаведене, я звернула увагу Голови КМДА О.Попова на необхідність надати відповідні доручення Київському міському управлінню земельних ресурсів, у межах його компетенції, та звернутися до Верховної Ради України з приводу питань, які можливо вирішити на міському рівні. А саме: по-перше, провести грошову оцінку земельних ділянок у відповідності до ситуації, яка склалася в Україні, та у відповідності до реальної вартості цих ділянок шляхом її значного зменшення.

По-друге, зменшити навантаження по сплаті податку та  орендної плати за землю. Встановити розмір податку і орендної плати на рівні 1,5 % від грошової оцінки земельної ділянки. На даний час це той розмір сплати за землю, який дозволить підприємствам у скрутний час економічної кризи, протриматись «на плаву».

По-третє, дозволити підприємствам сплачувати орендну плату за землю на рівні, вказаному в договорах оренди та розробити коефіцієнт сезонності для грошової оцінки тих земельних ділянок, діяльність  яких носить сезонний характер.

Переконана, якщо не допомогти київським підприємствам вижити зараз, це у майбутньому може призвести до того, що вони вимушені будуть розривати договори оренди на земельні ділянки. При такому розвитку подій і державний, і місцевий бюджети недоотримають набагато більше коштів. Я вже не кажу про соціальну складову цього питання – вимушене звільнення робітників, яке призведе до масового безробіття, і відповідно до посилення соціальної напруги у суспільстві. Про відповідь керівництва КМДА та відповідні дії буду тримати в курсі громадськість.

Просмотров: 1172, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (2)

+
+10
RaSvet
RaSvet
15 февраля 2012, 16:48
#
Щіро бажаю Вам успіхів у Вашій нелегкій боротьбі.
+
0
igork
igork
16 февраля 2012, 13:22
Игорь, Киев
#
Налог на землю сейчас 1%, аренда — от 4%. Поэтому налог нужно установить на уровне хотя бы 0,5%.
И еще законодательно обязать Киевзем выдавать грошову оцінку БЕСПЛАТНО в течение определенного срока на основании минимального пакета документов. Кроме того, невозможно без огромных взяток расторгнуть договор аренды земли при отчуждении недвижимости, находящейся на ней. ( С меня за «решение вопроса» их карманные юристы попросили сумму, равную 3-летней аренде).
Реальная цена земли в промышленных районах Киева сейчас в 3-4 раза ниже денежной оценки. Черновецкий подложил свинью предпринимателям, повысив перед кризисом в 3 раза денежную оценку земли в Киеве.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться