27 декабря 2015
Последний раз был на сайте:
17 ноября 2024 в 22:09
-
Патріот України
48 лет, Львів
-
kiraks
Киев
-
Бедный папа
124 года, Крыжополь
-
Алексей Валко
42 года, Киев
-
Valent
Киев
-
viktory2001
18 лет
- 27 декабря 2023, 14:56
Що не так з законопроектом про мобілізацію ?
В останні дні в зоні посиленої уваги ЗМІ і на слуху у суспільства є новий законопроект щодо змін у мобілізації.Спробую висловити свою думку щодо нього.
Від початку війни і дотепер багато що змінилось.Після відбиття перших атак ворога та здобуття певних успіхів українською армією, якщо не всі ми, то більшість нашого суспільства жила в настрої, що «от-от», ще кілька тижнів, ну може місяць-два і у росіян закінчаться ракети, навпаки, нам поставлять новітню зброю, ми сформуємо нові підрозділи, зберемось з силами і як вдаримо — так, що орки враз відлетять від Дніпра до Ростова, від Чонгара і за Керченську протоку, а ми знову будемо їсти мелітопольську черешню та насолоджуватись краєвидом моря з тераси «Ластівчиного гнізда».ТЦК ледь справлялись з напливом резервістів та добровольців, а бригади ТрО формувались одна за одною.Та час ішов, тижні перетворились у місяці, місяці у роки… Стало зрозуміло, що це війна надовго і що враз вигнати ворога не вдасться.В суспільстві з`явились ознаки розчарування.Велика частина людей всілякими правдами і неправдами виїхала за кордон і не збирається повертатись, як мінімум, до завершення війни, а то й повертатись взагалі.Інша частина до війська не спішить.ТЦК спорожніли і тепер їхні працівники просто виловлюють потенційних вояків.Причому часто працівники ТЦК у своїй роботі вдаються до методів, схожих з методами злочинних угруповувань 90-х — викрадення людей з вулиці, примусове утримання по кілька днів у ТЦК, побиття та відбирання особистих речей давно стали звичним явищем.Про такі «дрібниці», як виписування повісток «на коліні», хамство у спілкуванні та погрози, я навіть не згадую.ВЛК працюють формально — просто штампують відмітки про придатність.Разом з тим, корупція нікуди не поділась — відома не одна історія, як воєнкоми за час війни ставали доларовими мільйонерами.Тому зміни у процесах мобілізації необхідні.Але чи розв`яже поданий законопроект існуючі проблеми мобілізації? Чи навпаки — посилить існуючі і додасть нових? Особисто у мене склалось враження, що він, якщо коротко, направлений на наступне: збільшити кількість людей, які підлягають мобілізації, шляхом додавання нових категорій та скасування прав на відстрочку у деяких існуючих, далі репресивними методами «додавити» тих, хто не спішить до ТЦК, а далі — будь що буде, про наслідки таких «реформ» для економіки та суспільства ніхто не думає.
Пропоную ознайомитись зі статтею політолога Олега Саакяна з цього приводу, з думкою якого я практично повністю погоджуюсь:
«Новий законопроєкт про мобілізацію показує, що система не проаналізувала ключові проблеми й дала на них відповідь, а навпаки — проігнорувала їх і вирішила додавлювати ситуацію не змінюючись. Я чекав тексту законопроекту, брифінгів, перед тим, як щось казати щодо мобілізаційних пропозицій. Оскільки це лише проект, ще має бути обговорення, то це мій внесок у нього без претензії на всеохопність.
Як на мене, запропоноване не вирішує ключових проблем мобілізації, а лише створює додаткові репресивні можливості неефективній, несправедливій та дефолтній в очах суспільства системі, що створює ситуацію близьку до „ідеального шторму“.Система не проаналізувала ключові проблеми й дала на них відповідь, а навпаки — проігнорувала їх і вирішила додавлювати ситуацію не змінюючись.Найочевиднішим, що відлякує населення, дискредитує процес, а отже й саботує мобілізацію є сама система і її вади:
• Медкомісія, яка почасту є профанацією. За декілька хвилин, а інколи й секунд в кабінеті лікаря вирішується придатний, чи ні, чи є хвороби, чи ні. Таким чином на фронт потрапляють астматики, епілептики, інсулінозалежні діабетики й т.д. Певен, що за 2 неповних роки у кожного є така історія з прізвищем.
• Ігнорування реальних здібностей, фаху та фактору ККД при мобілізації. Умовно, танкістами стають ті, хто бульдозер в житті не бачив, не те що танк. В армії опиняються ті, хто в тилу міг приносити в десятки разів більше користі для обороноздатності, але це ігнорується.
• Навчання часто для проформи. Історій про те, що ненавченим потрапляють в бої непоодинокі, що в учебках реально не навчають, а просто тримають — теж.
• Відсутність своєчасного забезпечення необхідного для виконання бойових задач деморалізує й викликає зневіру в оргздатностях тих, кому віддаєш життя в розпорядження. Волонтери з дронами, машинами, медициною й т.д. все це частина нашого буття кожного дня.
• Повістки, „як покарання“ при будь-якій нагоді та/або як зведення рахунків не додають престижності та популярності мобілізації серед молоді й в цілому. Коли розхожим стає: „а тебе чому, (чи ще гірше) за що мобілізували?“, то складно потім казати про чесноти захисту батьківщини.
• Корумпованість ТЦК, системи забезпечення мобілізації та її репресивність. Від хабарів до приниження, побиття та інших форм здійснення (або свідомого нездійснення) діяльності по мобілізації та її підриву.
• Відсутність розуміння „правил гри“ й простору належності собі — відпустки, ротації, демобілізація… Людина втрачає контроль за своїм життям й має розуміти, коли вона може його повернути повністю й де простір „належності собі“ під час.
• Ситуація з пораненими, МСЕком, ветеранами без визначеності майбутнього та сам на сам зі своїми проблемами, тут навіть не буду заглиблюватися.
Це не стільки про страхи, скільки про проблеми організації процесів, наслідком яких є втрата життів одних та деморалізація всіх інших.
Це не вичерпний список й є виключення, але це частина нашої соціальної реальності, а отже. Які з цих проблем вирішують надані пропозиції по змінах у процес мобілізації? Навіть в частині відпусток, демобілізації.., як стало відомо з брифінгу Залужного, на разі не факт, що будуть разючі зміни.Мобілізація торкається широких верств населення, має множинні та комплексні впливи в різних сферах держави: економіка, соціалка, політика — врахування чого не видно від слова зовсім.На вскидку, найбільш очевидні навіть від самої публікації цих пропозиції, ще до їх прийняття:
• відтік грошей з банків, щоб не заблокували, люди ринуться їх знімати. Фінансова система та гривня отримають під дих, питання лише масштабу та критичності цього, але тут до економістів.
• працюючі підуть в тінь, позвільняються офіційно працевлаштовані та закриються ФОПи. Бо пропонують, в кращих радянських традиціях, дотягнутися до тих, до кого найпростіше — законослухняних платників, зареєстрованих власників й т.д. Хто не працює, не платить податки, не реєструється — може спати спокійно, його й не чіпатимуть, бо не шукатимуть. Це менші податкові надходження та ще більша тінізація й недовіра до держави.
• соціальне напруження й відчуття соціальної несправедливості злетить через вище зазначені проблеми й загострить їх.
• згуртованість та солідарність підважиться через посилення конфлікту інтересів між державою та суспільством по вертикалі. Між цивільними, військовими, родинами військових й т.д. по горизонталі. Ці норми ставлять всіх у різні команди конкурувати за обмежений ресурс, який несправедливо розподіляється.
• ще більше ламануться за кордон за будь-які гроші. Кількість таких зросте, а ті хто там вже цілими сім’ями й ще вагалися, то приймуть рішення таки пускати коріння. Соціальні, демографічні, податкові та інші наслідки цього в коротку та довгу — очевидні.
• просто нагадаю, що демократія не можлива, коли значна частина суспільства буде потенційно злочинцями — це основа диктатури „була би людина, стаття знайдеться“, це явно не про Україну привабливу для життя, захисту та підтримку власними громадянами та закордоном.
Розширення механізмів вручення повісток, блокування рахунків, штрафи і т.д. це початок не з того краю рішення реально важливої для виживання країни проблеми, бо оборона це перший пріоритет й для неї необхідні, якщо й не обов'язково мотивовані, то хоча би не демонтовані захисники та захисниці, не озлоблені й в розбраті тили, а стійкі та надійні.В пропозиціях, ні зміни принципів з опорою на ККД, ні зміни системи та кадрів, ні створення трудового резерву чи якихось інших принципових новел, а лише ригідність системи, яка хоче більше репресивних повноважень.
Якщо й існує ідеальний спосіб зараз підірвати ситуацію із середини, то ця ініціатива максимально наблизилася до нього. „
Кінець статті
Тим часом, видання Forbes опублікувало інформацію, що законопроект імовірно відправлять на доопрацювання — нардепи сумніваються у доцільності жорстких норм.По даних видання, навіть у “Слузі народу» бачать ряд спірних моментів, наприклад — обмеження прав військовозобов`язаних, які уникають призову, електронні повістки і мобілізація осіб з інвалідністю 3-ї групи. Прийняття законопроекта тягне економічні ризики для країни.
|
60
|
- 13:45 Чистый отток из спотовых ETF на базе биткоина и Ethereum составил $430 млн
- 11:18 30 финучреждений в октябре покинули рынок — НБУ
- 10:24 Последний крупный российский госбанк отрежут от финансовой системы США
- 09:16 Нацбанк за неделю продал более $553 миллионов
- 16.11.2024
- 14:21 Украина впервые стала главным торговым партнером Германии среди постсоветских стран
- 13:31 С начала большой войны финпомощь от партнеров превысила $100 миллиардов.Кто самый крупный донор
- 11:30 Госдолг США впервые превысил $36 триллионов
- 10:15 Goldman Sachs держит $710 млн в биткоин-ETF
- 15.11.2024
- 20:01 Грант от США, новая вершина биткоина, доходы банков: главное за неделю
- 17:24 Курс валют на вечер 15 ноября: доллар на межбанке вырос на 10 копеек
Комментарии - 19
Повний текст статті Forbes, згаданої у дописі:
https://forbes.ua/war-in-ukraine/nemae-khoroshogo-finalu-uryad-khoche-motivuvati-sotni-tisyach-ukraintsiv-mobilizuvatisya-do-zsu-posilenim-kontrolem-i-zbilshenimi-shtrafami-chi-pidtrimae-tse-verkhovna-rada-26122023−18136
Полный текст закона.
Если интересно можете ознакомиться…
К сведению, за 2023 год в Тисе утонуло минимум 20 мужчин призывного возраста при попытке сбежать из Украины от мобилизации в ВСУ.
Люди готовы рисковать жизнью и даже утонуть в Тисе, лишь бы не попасть на фронт…
Ваши суждения логичны, никого не защищая —
1 Вся страна живет в правовом поле законов 2014 — 2018. Вариантов что-то изменить сейчас просто нет.
2 Информационное давление на 100% организованное в рф и расчитанное на массы граждан маргинального настроения, как говорил гебельс — нам не нужна правда, нам нужен эффект.
3 Отсутствие реальных рычвгов экономического характера
4 Проблема кадров на любом уровне
5 Полная зависимость от настроений партнеров.
Но при этом нет факта ухода от ответственности, пока такой «пример» показал гр наем уходя с поста начальника бывшего .укравтодора… написав письмо с фразами о …палках в колесах… при этом згая о должностных инструкциях и регламентированных действиях при наличии …палок…
Так что личное мое мнение, все что можно сделать они делают, пускай и «коряво» но нет уверенности, что кто-то сделал бы лучше.
Так, ви праві, тільки дійсно, щось вже дуже «корявими» є їхні дії. Плюс фактор тотальної корупції - у владі, у ТЦК і т.д. теж якось «бойовому настрою» не сприяє.
А чи хтось зробив би краще — я теж на сьогодні таких людей не бачу.
(смотрим ниже) сколько у нас было созжано анкикоррупционных контор, сколько это стоило денег? И вот, ни НАЗК ни Счетнпя Палата, ни НАБУ не видят фактов, а вт журналист без ясного прошлого и с очень мутным будущем находит «источник», который ему по секрету рассказывает о фактах коррупции.
В «остатке» гос конторы занимаются круговой порукой (не смотря на подводные политические камни) а вот молодой журналист с районной газеты рассказал на какой лавочке в Мариинском парке кто и кому передал «хулион» долларов Не смешно?
Ну и о ТЦК — личное мнение это историческая проблема куцего закона о службе и воинском учете времен кравчука — кучмы, от решение этой проблемы все!!! прятали головы в … вот и как следствие, нашлось решение проблем в лучших традициях совка.
Какой смысл публиковать критику чужих текстов, если ничего не предлагать взамен…
Критика ради критики — достаточно
неконструктивная позиция…
Извини, что потревожил твой блог своими комментариями.
…К сведению, за 2023 год в Тисе утонуло минимум 20 мужчин…
Сообщаю вам интересную новость, которую (в общем) знал любой человек проживающий в ссср. тем более в высшим образованием —
На протяжении многих лет границы ссср. охронялись очень серьезно, по всему периметру были установленны системы оповещения, такие как «Скала», «Гардина», «Хобби» и самая «продвинутая» «Тюльпан». Все они срабатывали на движение в радиусе 50 — 100 метров. И поэтому к самой полосе. при наличии (в одельных районах минных полей) предупреждающих табличек подойти было просто невозможно, не говоря. что последние модификации давали оповещение на группы огневой поддержки.
Ну и «плюшка» — западная граница усср была «отдельной» историей из-за ландшафта и размеров, поэтому отдельные участи были не просто в «колючке» а в нескольих рядах колючей проволки, ну и после 2008 года, в связи с борьбой с контрабандой, участки были усилены отдельными системами. Ну и река Тиса. можете поверить на слово -ни один человек. без разрешения дежурного по «участку «и близко не подойдет. не говворя о трех!!! рядах колючки, на одном я лично видел круглую бирку 1971 год и номер какой то ИТК. Так что хочется вам верить в .20 утонувших. это ваше дело. Но вопрос открытый, человек который жил в ссср в это не поверит.
«человек который жил в ссср в это не поверит»
Предполагаю, что ты безусловно веришь публикациям в судебно-юридической газете, ведь часто-густо её цитируешь на форуме, ну тогда изучай очередную цитату:
Спикер ГПСУ Андрей Демченко сообщил, что с начала полномасштабного вторжения рф украинские пограничники зафиксировали гибель 24 человек при попытке незаконно пересечь границу.
У него спросили, сколько мужчин погибло при попытке незаконно пересечь границу Украины в сторону других стран на всех участках с момента полномасштабного вторжения россии.
«В общей сложности пограничными нарядами зафиксировано 24 случая гибели лиц с 24 февраля 2022 года», — сказал Демченко.
Напомним, ранее ГПСУ сообщила, что за 2023 год только в реке Тиса в Закарпатье утонули около 20 мужчин (около 83% от общего числа погибших).
https://bit.ly/45LRb3d
Кстати, на июнь 2024 года статистика ещё более печальная…
По меньшей мере 45 украинских уклонистов погибли, пытаясь покинуть страну через горы и реки на западной границе, сообщило западное региональное управление госпогранслужбы Украины.
«Пограничники насчитали уже почти 45 человек, которые погибли во время попыток преодолеть природные препятствия…
Только в течение мая в Тисе обнаружены 10 тонущих»
https://bit.ly/4cGM4ne
вывод — вы как были ХАМОМ так и остались.
2 Где и кем сказанно что граждане были задержаны около «запретки»
3 Где сказанно что утопленики пытались перейти границу?(это они сами рассказали)
вывод — вы, как и ранее манипулируете иныормацией…
и соответственно даже не имеете представления о сути вопроса.
1. Удивительно, что на своё тыканье и хамство ты не обращаешь внимание — сказываются годы работы на госслужбе…
2. на сайте госпогранслужбы…
3. на сайте госпогранслужбы…
Свои отфонарные выводы держи
при себе — мне они не интересны…