19 августа 2011
Последний раз был на сайте:
17 октября 2024 в 04:25
-
buratinko
Украина
-
Александр Чернов
42 года
-
Andrey M
46 лет, Киев
-
elvalery
55 лет, Киев
-
khortiza7777
56 лет
-
Aristarkh
Мироновка
-
Влад Великолепный
Киев
- 31 марта 2016, 16:38
Право на життя, або що дає фінансова реструктуризація підприємств
На цьому тижні має бути проголосований законопроект №3555 «Про фінансову реструктуризацію». Законодавчу ініціативу підтримують Нацбанк та бізнес спільнота. Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради рекомендує парламенту прийняти його за основу.
Закон про реструктуризацію розроблявся за технічної допомоги ЄБРР і Світового банку, а також за участю НБУ та Мінфіну.Подібні закони приймались у країнах, що постраждали від Азійської фінансової кризи кінця 90-х (наприклад, в Індонезії, Малайзії, Південній Кореї і Таїланді), а також у Туреччині після фінансової кризи в цій країні 2001-2003 рр. Подібні закони також були прийняті у Хорватії, Чорногорії, Сербії та ін. Прийняття законів значно сприяли вирішенню питання, пов’язаного з непрацюючими кредитами та відновленням банківського і корпоративного секторів.
Основною метою законопроекту №3555 – є створення ефективного та дієвого механізму добровільної фінансової реструктуризації боргів підприємств України та їх досудової санації.
Прогнозується, що таким чином підприємства зможуть реструктуризувати до 200 млрд грн. проблемної заборгованості, що становить близько чверті загальної заборгованості корпоративного сектору України.
Суть полягає в тому, що компанія-боржник, яка є потенційно життєздатною (це має бути підтверджено звітом незалежного експерта) – має можливість уникнення ризику банкрутства та повернення до стабільної діяльності.
Для банків це додатковий юридичний механізм проведення фінансової реструктуризації кредитів юридичних осіб, в тому числі підвищенні класності кредитів в розумінні НБУ та як наслідок розформування резервів. Законопроект не нав’язує конкретні умови реструктуризації, не визначає термінів та відсоткових ставок. Прийняття законопроекту лише дозволяє банкам та іншим кредиторам (підприємствам) домовитись із боржником про умови виплати боргу на взаємовигідних умовах.
Законопроект №3555 часто плутають із законом про реструктуризацію зобов'язань фізичних осіб за кредитами в іноземній валюті. Насправді законопроекти «Про фінансову реструктуризацію» і «Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)» (№4004) не є альтернативними, та регулюють абсолютно різні сфери. Законопроект №3555 передбачає добровільну реструктуризацію боргів не фізичних осіб, а працюючого бізнесу.
Отже, для підприємств це вирішення проблеми платоспроможності. Вони матимуть шанс повернутись до успішної економічної діяльності, а для громадян – це збереження робочих місць підприємствами, які виграли від реструктуризації.
|
0
|
- 18:30 Топ-5 мемкойнов, которые могут превратить $200 в $2 миллиона
- 17:26 Курс валют на вечер 9 января: доллар и евро подорожали на межбанке
- 17:00 Подготовьтесь к взрыву мемкоинов: пять лучших претендентов
- 16:37 Гривна пятый день подряд обновляет исторический минимум
- 16:29 Фунт упал до 14-месячного минимума
- 15:00 Криптовалютные киты тихо скупают 5 мем-токенов
- 13:30 5 дешевых криптовалют, способных превратится в $1 миллион
- 13:04 «Тысяча Зеленского»: Президент ответил на петицию о пересмотре программы
- 11:07 В Таиланде проведут эксперимент с криптой, власти США разрешили продать биткоины Silk Road: что нового
- 10:29 Курс валют на 9 января: доллар в банках подорожал, евро — подешевел
Комментарии