22 ноября 2010
Последний раз был на сайте:
16 сентября 2024 в 14:09
-
044blog
37 лет, Киев
-
Сергей Турченко
37 лет, Киев
-
oriolik
Днепр
-
pochemyK
54 года, Киев
- 27 ноября 2018, 15:08
Планування
Однією з найважливіших проблем сучасного українського суспільства (а можливо і не тільки українського) є занадто короткий горизонт планування. Це стосується не тільки планування в масштабах держави, але й планування від бізнесу і до сімейного бюджету. Навкруги як гриби після дощу повиростали ломбарди та кредитні установи. Та і на державному рівні, дискурс крутиться навколо кредитів МВФ. По ящику 24 години на добу рекламують якщо не самі кредити, то покупку товарів в кредит. Моя думка: кредити беруть тільки ті, хто абсолютно не задумується про майбутнє, тобто у кого короткий горизонт планування. Питання чому це відбувається? Чому люди живуть сьогоднішнім днем не задумуючись про майбутнє. Чи тут справа в вихованні, чи в впливові реклами, чи наслідуванні загального тренду суспільства, чи в досвіді виживання в часи скрути, які в багатьох тривають все життя, або навідь не одне покоління, чи в незрілості суспільства. Скоріш за все справа в усих цих факторах разом. Але от як разірвати це порочне коло? Хоча якщо дивитися на оточуючий світ під кутом кармо-детермінізму, то все що відбувається всього лише наслідки минулих вчинків. Правильних чи хибних то вже деталі. Та і вчинки бувають багатопохідні, хибні для розвитку одних подій і одночасно правильні для розвитку інших.
|
44
|
- 16:00 Около 80 000 жителей Финляндии получили тепло от биткоин-майнинга
- 14:03 Пенсионное страхование: С начала года украинцы добровольно уплатили более 44 миллионов (инфографика)
- 11:11 ЕС может потерять криптоинвесторов из-за исключения USDT Tether из листинга
- 10:04 НБУ за неделю продал наибольший объем валюты на межбанке с 2022 года
- 20.12.2024
- 17:27 Курс валют на вечер 20 декабря: на межбанке доллар и евро подорожали
- 15:30 Сможет ли Cardano обойти Solana в бычьем ралли? ChatGPT указывает на XYZ как на скрытого лидера
- 13:42 Нацбанк смягчает ряд валютных ограничений
- 12:06 Падение биткоина и подорожание ASIC для майнинга: что нового на крипторынке
- 11:34 НБУ выпустил памятную монету из серебра «Новогодняя игрушка» (фото)
- 10:37 Курс валют на 20 декабря: евро в банках подешевел на 20 копеек
Комментарии - 9
Тому не дивно, що більшість українців відчувають себе безпорадно в умовах ринкової економіки і вільного суспільства. Більшість не має стратегічного бачення, а чекає, що хтось (держава чи начальник) віддасть наказ куди йти і що робити.
Зміни прийдуть зі зміною поколінь.
На жаль.
Від себе також хочу зазначити що більшості людей так зручно жити — не турбуючись про довгострокову перспективу. Саме в тому парадокс ностальгії за СССР, коли не було багатих (хоча нормально було б щоб орієнтиром була відсутність бідності а ненависть до чужого успіху якщо він чесний). Тоді люди знали що за них хтось все вирішить і спланує — спочатку на кого навчатися, потім де працювати, розподілити квадратні метри та інше.
Ностальгуючи за СССР говорять не про те що нічого реально не можна було придбати, а про те що «заводи працювали», тобто про те, що за роботу не портібно думати тобі — твоє завдання туди ходити та робити вигляд що ти працюєш.
Зараз можна спостерігати різну реакцію українців на таке явище як ОСББ. Є будинки, де мешканці згуртувались, домовились і взяли контроль та управління над своєю спільною власністю. А є будинки, де мешканці категорично проти створення об'єднання співвласників, бо переконані, що тільки ЖЕК може ефективно управляти будинком.
Чому одні українці розуміють переваги самоуправління, а інші — ні?
Вважаю, що Україна повністю вийде з кризи і здихається свого совкового минулого, коли в кожному будинку буде створене ОСББ :)
https://focus.ua/opinions/413577-temnaya-zemlya-pochemu-u-rossii-i-ukrainy-problemy-s-dolgosrochnym-gorizontom-planirovaniya.html
Зачепивши (вже не знаю яким боком) агресію РФ в Керченській протоці, введення ВС та проблему еміграції з України. «начать думать не днем или годом, а хотя бы горизонтом в несколько десятков лет» — самоочевидні банальності.