Минфин - Курсы валют Украины

Установить
bonv
bonv
Зарегистрирован:
12 марта 2015

Последний раз был на сайте:
17 апреля 2024 в 00:10
Подписчики (234):
Natycia
Natycia
sacha2222
sacha2222
KozakUkraine
Kозак UA
43 года, Львів
Wladwest
Wladwest
AlexCliff
AlexCliff
mafiozi
mafiozi
93 года
zazazazazazazaz
zaNOza :)
24 года
burcun
burcun
Weka
Weka
Amalea
Amalea
Lerys
Lerys
535322
535322
все подписчики
не бідую:)
1 октября 2022, 12:33

Правила декларування.

Без декларування, згідно з українським законодавством, одна особа може вивезти з України за кордон валюти на суму до €10 тис. в еквіваленті. Усе, що дорівнює або перевищує €10 тис., потрібно декларувати.

Про це пише Сhas News.

У зворотньому напрямку, тобто з-за кордону в Україну, обмежень на ввіз валюти немає. Можна ввозити будь-яку суму доларів або євро без жодних підтверджувальних документів.

Чи можна вивозити за кордон додаткові €10 тис. на дитину.

Якщо людина або сім’я виїжджає за кордон з дитиною, на неї так само можна вивезти без декларування еквівалент €10 тис.

Наприклад, якщо кордон перетинає сім’я з чоловіка, жінки та трьох маленьких дітей, вони загалом можуть вивезти з собою до €50 тис.

Якщо сума, яку вивозять на дитину, перевищує €10 тис., декларацію за неповнолітніх заповнює один з батьків чи опікун.

Чи можна вивезти валюти більше €10 тис., якщо все задекларувати.

Можна, але при декларуванні валюти на суму понад €10 тис. митникам треба надати підтверджувальні документи, що доводять законність походження грошей.

Такими документами є лише виписки з банку про зняття готівки з власних рахунків у банках або придбання особою банківських металів у банках.

Жодні інші документи митники не беруть до уваги.

Тобто, якщо особа отримала валюту, наприклад, у подарунок від родичів чи після продажу квартири або автівки, без виписки з банку підтвердити походження коштів на митниці не вдасться.

Також треба пам’ятати, що банківська довідка про зняття коштів з власного рахунку дійсна лише 90 днів.

Як підтвердити походження готівкової валюти.

Як виходить із закону, готівку можна покласти на рахунок у банку, потім зняти і отримати про це відповідну виписку. Просто, але є кілька нюансів.

Зараз Нацбанк обмежує суму, яку фізособа може зняти з рахунків на добу, — це еквівалент 100 тис. грн. Валюту треба отримувати в касі банку.

Виходить, щоб зняти, скажімо, $50 тис. за нинішнім курсом, потрібен 21 робочий день, тобто фактично календарний місяць.

Крім того, банки на вимогу закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» так само можуть вимагати довідку про підтвердження джерела походження коштів.

В різних комерційних банках сума, яку треба підтверджувати документально, може бути різною — 400 тис. грн або навіть 150 тис. грн.

Також в банку може існувати обмеження на внесення готівкової валюти на добу, наприклад, не більше 5 тис. доларів або євро.

Яке буде покарання, якщо вивозити більше €10 тис. без декларування.

Якщо митники знайдуть незадекларовану валюту на більше ніж €10 тис., покарання не уникнути.

Усі гроші на митниці конфіскувати не мають права. Але штраф може бути чималим.

У червні 2022 року до Митного кодексу України внесли зміни щодо адміністративної відповідальності громадян за порушення митних правил.

Тепер штраф за «недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування», складає 20% суми, що перевищує дозволену.

Як вивезти валюту з України без декларації.

Якщо треба вивезти суму більше €10 тис., а підтвердити її банківською довідкою можливості немає, залишається покласти кошти на картку і взяти цю картку з собою.

Відкрити рахунок в доларах чи євро і замовити до нього картку можна в будь-якому банку України. Для цього потрібно завітати у відділення із паспортом та ІНН.

Поповнення картки готівкою через касу зазвичай виконується без комісії. Але можуть бути інші обмеження, про які йшлося вище.

За кордоном можна без обмежень розраховуватись як валютною, так і гривневою карткою українських банків.

Щодо зняття готівки за кордоном, то треба бути готовим до банківської комісії у 2-3% від суми. Також для карт українських банків за кордоном діє обмеження НБУ на зняття коштів — не більше еквівалента 100 тис. грн на добу.

Просмотров: 7232, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 7

+
+15
Svitanka
Svitanka
1 октября 2022, 16:56
#
Раніше був ліміт на ввіз і вивіз валюти в еквіваленті 10 тис евро .
Хіба є зміни що зараз можна ввозити любу суму ?
+
+82
bonv
bonv
1 октября 2022, 18:03
#
Законодавством України ввезення готівкової іноземної валюти в Україну, не обмежено.
Жоден нормативний акт НБУ не вимагає подання підтверджувальних документів про зняття/придбання/обміну валютних цінностей для їхнього ввезення в Україну.
Мова про те що жодних підтверджувальних документів не потрібно.
Але декларацію митну заповнювати потрібно (бланк декларації транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей). Проста і питань у митників що до суми ввезення в Україну не виникають.
+
0
zaNOza :)
zaNOza :)
28 октября 2022, 4:56
#
Тобто, якщо особа отримала валюту, наприклад, у подарунок від родичів чи після продажу квартири або автівки, без виписки з банку підтвердити походження коштів на митниці не вдасться. — неправда. Показали договор купли-продажи и хватило
+
+15
bonv
bonv
28 октября 2022, 10:24
#
І знову заскалка… Договір купівлі-продажу на подарунок від родичів? Бо ти з цього починала. Абсурд.
Купляла не через банк? Абсурд. І виписку 100% мала. А те що на митниці подивилися на дату купівлі-продажу (менше 90 днів) і не запитали за виписку з банку то виняток із правил. Через таких «вумних» заскалок, хтось може втратити кошти, попавши на штраф.
+
0
zaNOza :)
zaNOza :)
30 октября 2022, 23:19
#
Квитанція банку є. Ми її забули але в батьків і не питали, достатньо було договору.
взагалі то краще мати все. Ніколи не знаєш до чого причепляться
+
+15
bonv
bonv
19 ноября 2022, 16:16
#
В Україні через нові правила для обмінників частина невеликих фінкомпаній може закритися. Вони також скоротять кількість своїх відділень.
«Закриється маса маленьких обміночок, тому що їхня ефективність одразу зведеться до нуля. Або для того, щоб сплатити таку комісію, вони мають показати відмінний результат своєї роботи, інакше навіщо таке тримати», — вважає керівник аналітичного відділу Міжнародної академії біржової торгівлі Андрій Шевчишин.
Згідно з новими правилами, кожен обмінний пункт, що перебуває в населеному пункті з населенням понад 50 тис., має сплачувати внесок у розмірі 3 мінімальних зарплат (МЗП) — лише 20,1 тис. грн на місяць.
Сплата внеску не звільнятиме від сплати інших авансових внесків та сума внеску не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань за іншими податками та зборами, тобто вважатиметься узгодженою сумою грошових зобов’язань.
Всі експерти одностайні, що в результаті дії закону багато обмінників залишать ринок, оскільки для багатьох дрібних небанківських обмінників, яких на кінець минулого року було близько 4 тис., сплата таких сум непідйомна.
+
+15
gsv
gsv
28 января 2024, 16:55
#
Наскільки мені відомо, то за кордоном діють обмеження навіть на пластикову валюту. Я не можу переказати валюту з Українського банку на свій рахунок в іноземному банку. Тим більше обмеження стосуються зняття готівки. Як я не поміляюсь, там діє норма не 100 тис на добу, а на місяць
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться