Чтобы оставить комментарий, нужно
войти или
зарегистрироваться
- 23.12.2024
- 09:44 Северокорейские хакеры похитили в 2024 году криптоактивы на $1,34 млрд
- 08:41 Общий объем оказанной помощи Австралией составляет более одного миллиарда долларов — Шмыгаль
- 08:00 Официальный курс: НБУ повысил гривну на пять копеек
- 22.12.2024
- 16:01 Комиссия по ценным бумагам и биржам США одобрила первые гибридные ETF на базе биткоина и Ethereum
- 11:09 В Украине рассматривают изменение регулятора крипторынка
- 21.12.2024
- 16:00 Около 80 000 жителей Финляндии получили тепло от биткоин-майнинга
- 14:03 Пенсионное страхование: С начала года украинцы добровольно уплатили более 44 миллионов (инфографика)
- 11:11 ЕС может потерять криптоинвесторов из-за исключения USDT Tether из листинга
- 10:04 НБУ за неделю продал наибольший объем валюты на межбанке с 2022 года
- 20.12.2024
- 17:27 Курс валют на вечер 20 декабря: на межбанке доллар и евро подорожали
Комментарии - 4
Вночі проти 18 серпня українські Сили оборони завдали ударів по російському комбінату «Кавказ» в Ростовській області РФ. Тут зберігалися нафта та нафтопродукти, які постачали для потреб окупаційної армії.
Про це повідомили в Генштабі ЗСУ.
Часто доводиться чути, що «з цим справляться найняті лобісти».
Не зовсім так. У США, наприклад, лобісти мають декларувати своїх замовників і гонорари. Як думаєте, яке буде враження від відомостей про те, що Україна випрошує допомогу й тут-таки витрачає мільйони на лобістів?
2. У розробці й прийнятті рішень в Україні треба повернути консенсусний принцип, який існував у лютому-березні минулого року.
Тодішня єдність і стала основою як ефективності рішень, так і безпрецедентної довіри до них.
А якщо Банкова тягне ковдру на себе — хай не дивується, що і проблеми висьорбувати дедалі частіше доведеться їй.
Маніфестацією єдності мав би стати Уряд національної єдності — але на Банковій тікають від самої ідеї. «Все самі». Результат відповідний…
3. Прозорість і включення опозиції та суспільства не лише в контроль, а і визначення діяльності у критичних оборонних сферах дасть змогу ухвалювати найбільш ефективні рішення.
Все це — пропозиції з погляду ефективності. Якщо цікавить результат для країни.
Бо якщо влада відмовляється дорослішати — за результат спитають із неї.
В Україні вже були періоди монополії і на силу, і на медіа. Недовго.
Ростислав Павленко, український політик, політолог, політтехнолог, викладач.
Тим більше якщо захоплення ґрунтувалося на припущеннях, з яких далеко не всі витримують перевірку реальністю.
Українці бʼються — і це чи не єдине позитивне повідомлення, яке лишається чинним. І воно точно вимагає адекватного забезпечення іншими діями.
А от тут є дедалі більше питань.
1. Світ був переконаний, що Україна — демократія, яка бʼється з тиранією.
Нападки на опозицію, ущемлення свободи слова, не обумовлені воєнною необхідністю, зрештою, корупційні скандали не вʼяжуться з цією картиною.
Ворожа пропаганда, а то й просто політики, які хотіли б спрямувати ресурси куди-інде, — спекулюють на цьому.
Намагатися ховати це марно — в Україні та навколо море журналістів, експертів, оглядачів. Соцмережі — бурхливі й емоційні. Шила в мішку не сховаєш.
2. Всі були вражені українською єдністю. Але заголовки західних газет про те, що опозицію не допускають до міжнародних форумів — це не тому, що «опозиція скаржиться».
Це тому, що в демократичних суспільствах прийнято, щоб важливі для нації питання озвучували всі мейнстримні політики від різних сил. І вони дуже дивуються, коли в делегаціях бачать лише «слуг» і їхніх сателітів.
Щоб виснажилася Росія, Україні потрібна постійна й наростальна підтримка союзників. Інакше — біда.
На жаль, загальним твердженням стає й те, що підтримка перестає бути безумовною.
Нам може це не подобатися, це може справді бути несправедливим — але нам ніхто нічого не винен.
Колективний Захід почувається цілком безпечно за ядерною парасолькою і з опорою на військову та економічну міць США.
Безсилля Росії якось протидіяти розширенню НАТО тепер уже і на Фінляндію та Швецію показує реальну спроможність Кремля здійснити погрози «дійти до Ла Маншу».
У світі це знають.
Позитивний шок від того, як українці зірвали бліцкриг путлера, від вправності Збройних Сил і єднання народу — уже спрацював. Нам у терміновому, пожежному порядку дали те, що можна було «взяти й дати».
І цього вистачило, щоб зупинити просування ворога на Донбасі та відкинути його на Харківщині й Херсонщині. І стримувати російський бульдозер. Проте — повільно відступаючи.
Тривала війна має свої закономірності. Чи не найголовніша — вона змінюється.
До того ж не лише ситуація на полі бою. Не лише номенклатура зразків озброєнь, тактичні прийоми та стратегічні знахідки.
Змінюється весь комплекс відносин навколо війни. Зокрема, змінюються ставлення і відчуття людей, які беруть участь у війні, або спостерігають за нею, або вважають, що цікавляться нею чи щось про неї знають.
Вони затиснуті на території, яку оточює річка.
Військовий оглядач Василь Пехньо пояснив, як Збройні сили України заганяють солдат противника у котел в Курській області.
В ефірі Radio NV він зазначив, що ключовий момент полягає у мостах. Першою з’явилася інформація про Глушкове і міст через річку Сейм, який знищили українська авіація. Залишались ще два — у Званному та Карижі. За останніми даними, перший з них вже наполовину розбитий.
«Це тільки погіршення ситуації для росіян. Я не міряв лінійкою, але десь до 400 квадратних кілометрів території, можливо навіть більше, які розташовуються південніше річки Сейм до українського кордону, з такими населеними пунктами, як Глушкове, як відомий прикордонний населений пункт Тьоткіне. Чим він відомий? Тим, що РДК свого часу заходили туди зі своїми рейдами разів три, напевно. Відповідно, там, у Тьотікому, були розташовані російські ВДВ-шники, до 700−800 осіб особового складу, і про це пишуть російські Z-пабліки», — зазначає Пехньо.
За його словами, ця територія оточена річкою та ще з одного боку приперта державним кордоном. Таким чином, якщо знищити всі мости, то російські військові не зможуть втекти.
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5️⃣-7️⃣-9️⃣%» підприємці отримали від уповноважених банків 412 пільгових кредитів на загальну суму 1 млрд 800 млн грн, з яких 330 кредитів — від державних банків на близько 1 млрд 200 млн грн.
Думаю, така активність пов’язана з розширенням дії програми для малого і середнього бізнесу (кредит до 150 млн.грн. на строк до 10 років для встановлення газової електрогенерації).
🔎З початку 2024 року за Програмою підприємці отримали 14 645 кредитів на 55 млрд 200 млн грн, з яких від державних банків — 11 101 кредит на 28,8 млрд грн.
Актив викликав неабияку зацікавленість інвесторів — за нього змагалися 34 учасники.
Троє з них запропонували за лот зі стартовою ціною 839 000 грн по 60 млн грн.
Переможною виявилася ставка приватної фірми «Гамма-55» — 60 млн 55 грн,
тобто у 71,51 раза більше за стартову ціну. Разом із ПДВ компанія має сплатити 72 млн грн.
Фірма-переможець зареєстрована у Харкові та володіє мережею аптек 911 по всій Україні.
За словами очільника виправного закладу, 80% із них — призовники.
Після роботи з полоненими їх відправляють на захід, далі від бойових дій, також росіян
утримують у підвальних камерах, щоб захистити від можливих авіаударів, зазначили
вони із посиланням на слова українських військових.
https://news.liga.net/ua/politics/news/viaznytsia-u-sumakh-pryiniala-ponad-300-viiskovopolonenykh-iz-kurskoi-oblasti-nyt
https://enovosty.com/uk/news-ukr/news_society-ukr/full/1708-na-prikarpatti-voyenkomiv-oshtrafuvali-na-17-tisyach-griven-za-nasillya-ta-vikradennya-ukraincya
Нікого не влаштовує Закон про мову та його мляве впровадження
І ми знаємо, що навіть урізаний він приймався зі страшенним лементом, а ще на нього впливає московсько-українська війна, що дратує найбільше, бо нам усім вистачає стресів, пов’язаних із нею.
Не знаю, чи це можна назвати повзучою русифікацією українців, бо вона вже доповзла до краю і відклала свої гадючі яйця в покоління, яке ходить в українські школи, чи це провал мовної політики після 2022 року, що скидається рівно як на саботаж, так і на диверсію. Варто тільки ЗСУ десь відступити з чергового клаптика спаленої землі, як русифікація бере реванш, захоплюючи нові мізки. Ота хисткість, непевність, відкладання на потім викликають відчуття, наче б'єшся головою об стіну. Бо розумієш, що суспільство повинно консолідуватися довкола захисту державної мови не менш завзято, ніж довкола захисту Батьківщини, але не може цього зробити.
Парадоксально, що активно зросійщується наймолодше покоління, ментально відчужене від обох імперій, тоді як старші свідомо переходять на суто український контент. Минуло прецінь уже понад 30 років Незалежності, а все одно з кожної праски лізе московщина разом із совєтською ностальгією. І потрібно вигнати цього демона з приватного простору, як би це не ранило ліберально-толерантні серця.
Тому зараз я хочу наголосити на одному, як виявилось, украй важливому моменті: спілкуванні росмовою в побуті та родині.
В рейтингу імпорту товарів перше місце посідають США — 2614 млрд доларів з часткою у світовому імпорті 13,2%. На другому місці Китай — 2136 млрд доларів (10,8%), на третьому Німеччина — 1286 млрд доларів (6,5%).
В США імпорт майже на 1000млрд доларів більше експорту. Війни в них немає, а ситуація така собі. Все якось на волосині висить. Європа і євро виглядає надійніше.
За даними Держстату, за перші півроку Україна експортувала товари агропромислового комплексу на $6,63 млрд. Це становить 33,8% від всього експорту. Імпортувала Україна більше всього машини та обладнання — на $6,28 млрд (18,9% від всього імпорту).
Найбільше товарів експортували до Польщі (на $2 млрд), а імпортували — з Китаю (на $6,4 млрд).
Всього за перші півроку Україна експортувала на 19.6 млрд$, а імпортувала на 32.8 млрд$.
Alexkid
17 августа 2024, 21:42
#
Там сейчас на производствах дронов бешеные зп платят, китай уже не нужен
как думаете откуда возможно это знать? Думаю 99,99% юзеров минфина этого не знают. Но рабочие на производстве руснявых дронах нам раскрываю правду, ну или пудряд мозги, как и вся неадекватная русня
Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський.
Після вчорашньої атаки ворог зробив невелику паузу, але згодом розпочав знову. Водночас всі сервіси Monobank продовжують працювати справно.
«Другу добу на нас йде DDoS практично без зупинки. Під атакою Банки. Наближаємось до 3 мільярдів запитів на сервіс за два дні», — написав Гороховський.
Попередня атака на сервіси стихла приблизно о 22:30 16 серпня. Проте вже о 03:15 17 серпня вона розпочалася наново.
«Ми тримаємось, щоб ви могли допомагати нашим та закривати збори. Підіть і задонатьте на ЗСУ, на зло цієї нечисті», — закликав співзасновник.
Днем раніше Олег Гороховський розповідав, що банк отримав близько «мільярда запитів на послуги за 3 години», але запевнив, що ситуація під контролем. Він зазначав, що фахівці Monobank відбивають атаку, «попиваючи каву з пончиками».
Прожитковий мінімум можуть замінити спеціальною соціальною виплатою, розповіла міністр соцполітики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону. «Ми хочемо відійти від прожиткового мінімуму. До цього прив’язані штрафи, посадові оклади тощо. Для нас дуже важливо це роз'єднати», — сказала чиновниця.
Член Кабміну підкреслила, що нинішній розмір прожиткового мінімуму замалий. Також вона поділилася, що спеціальна соцвиплата, яка може його замінити, буде визначатися індивідуально, зокрема, залежатиме від складу родини.
Міністр додала, що таку соцвиплату можуть надавати, у тому числі у разі бідності та для догляду через втрату працездатності.
Зроблю підведення підсумків по погашеним в серпні облігаціям (облігація 227045).
Маємо облігації 100 шт — куплені в районі 1 серпня 2023 по середній ціні 1106.81 грн.
Ціна купівлі 100шт = 110'681 грн.
Розмір купону 96.25грн, виплата 09.08.2023, 07.02.2024 та 07.08.2024 (при погашені).
Термін перебування облігації в моєму портфелі 1рік + 6 днів — для простоти обрахунків округлюю до одного року.
(хоча по правильному потрібно рахуати по кількості днів — але я заокруглюю)
Маємо виплати 3х купонів і погашення тіла облігації:
96,25*100*3 + 1000*100 = 9625*3 + 100'000 = 128'875 грн
Дохідність в грн: 128'875 — 110'681 = 18'194 грн
Дохідність у %: 18'194 / 110'681 = 16.43 %
Для себе я робив 2 розрахунки з порівнянням з курсом долара
Курс долара брав по валютних депозитах Радабанку — я використовував цей спосіб для купівлі валюти минулого року:
https://mustbe.pp.ua/tables/club200k/?log=%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B0&cur=usd
1) Перерахунок у валюту при погашені
Курс $ при купівлі облігацій 37.04 грн/$
На момент купівлі 110'681 грн = 2988.15 $
На момент погашення облігації - курс 41.05 грн/$
всі виплати 128'875 грн = 3139.46 $
Дохідність в $: 3139.46 — 2988.15 = 151.31 $
Дохідність в $ у %: 151.31 / 2988.15 = 5.06 %