Эксперты предостерегают, что благодаря благоприятной внешней конъюнктуре пока цены на эту продукцию находятся в многолетних максимумах, но уже в ближайшее время они могут снизиться. Об этом говорится в сюжете 5 канала.
На мировых рынках возможно снижение цен на товары украинского экспорта (видео)
►Подписывайтесь на страницу «Минфина» на фейсбуке:
главные финансовые новости
Что происходит с экспортом
Украина наращивает поставок своей продукции за границу. Так, по итогам четырех месяцев 2021 года объемы экспорта выросли на 20%, или на $3 млрд. Такие цифры назвал в фейсбуке премьер-министр Украины Денис Шмыгаль
Более того, за последнее время для Украины открылись 8 новых рынков, в частности, страны Африки, Южной Америки.
Львиную долю отечественного экспорта составляют сырьевые товары — пшеница, кукуруза, подсолнечник, готовое подсолнечное масло и др.
Однако эксперты предупреждают, что вскоре следует ожидать снижения цен на мировых рынках, в том числе на украинскую экспортную продукцию.
Читайте также: За первые четыре месяца промышленность выросла на 1,5% — Шмыгаль
«На сегодняшний день кукуруза находится на уровне $665 за тонну, а пшеница на уровне $673. В ближайшее время мы ожидаем сбор урожая на просторах СНГ и Европы и возможное уменьшение цены на 10% от сегодняшних уровней», — отметил управляющий партнер ИК «Атланта Капитал» Юрий Нетесаный.
Кроме того, эксперты ожидают существенного снижения цен и на рынке железной руды, которая также среди главных товаров отечественного экспорта.
Комментарии - 5
https://gazeta.ua/articles/economics/_comu-ukrayinska-oliya-v-ispaniyi-koshtuye-deshevshe-poyasnennya-ekspertiv/1034471
ПДВ на всю групу сільгосптоварів треба знизити до 14%. Це дасть змогу стабілізувати інфляцію.
«Світові ціни ростуть, але в Україні вони ростуть спекулятивно швидко. Тому що в нас є проблеми в системах внутрішньої торгівлі», — розповів в інтерв'ю LB.ua міністр аграрної політики Роман Лещенко.
Міністерство аналізувало інформацію щодо вартості соняшникової олії.
«Торгові мережі підняли ціну на соняшникову олію швидко — водночас є продуктовий запас, етапність постачань. Зараз українська олія в польському супермаркеті коштує на 10% дешевше. Але щоб українську олію доправити в Польщу, її треба розмитнити, сплатити податки, зробити торговельну націнку. Нам терміново треба збалансувати ціноутворення. Антимонопольний комітет має працювати на повну. Для того, щоб запобігати різкому зростанню цін на сільськогосподарську групу товарів, насамперед масло, олію, необхідно знижувати ставку ПДВ. Не ставити квоти, обмеження, закривати ринки, а збалансувати вартість через знижену ставку ПДВ», — говорить міністр.
Найбільше за рік в Україні подорожчали цукор та олія — на 68%. Цукор зараз продають за 25,63 грн/кг, соняшникову олію в середньому за 58,05 грн за 1 л.
Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини (36% оцінюють його як «дуже» або «досить» поганий, 48% ˗ як «не поганий і не добрий», 14% ˗ як «добрий» або «дуже добрий»).
За даними опитування, громадяни не надто вірять у швидкі зміни в економічній сфері: лише 12% вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на краще, 13% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхньої родини. Частіше у найближчі місяці громадяни очікують погіршення ситуації: 22% вважають, що у найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на гірше, 18% ˗ що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхньої родини. Однак найбільш поширена думка, що ситуація за 3 місяці істотно не зміниться (відповідно 56% і 57% не очікують змін у цих сферах).