Аналитики агентства J.P. Morgan в связи с отставкой главы НБУ Якова Смолия пересмотрели прогноз о снижении учетной ставки НБУ в 3 квартале 2020 года. Ранее аналитики прогнозировали снижение до 5%, теперь предполагают, что она сохранится на уровне 6%. Об этом говорится в прогнозе J.P. Morgan, передает Интерфакс-Украина.
J.P. Morgan изменил прогноз по учетной ставке. Причина — отставка Смолия
Что говорят аналитики
«Эти события (заявление Смолия о давлении — ред.) привносят риски в наш прогноз дальнейшего снижения ставки на 100 б.п. в этом квартале до 5% (в частности, теперь мы ожидаем, что ставки останутся без изменений по результатам июльского заседания правления НБУ) и в более широком смысле повышают неопределенность политики и ставят под сомнение приоритеты политики президента и его команды», — заявили в JP Morgan.
ВИДЕО: Отставка Смолия и доллар по 40: паника или реальность
В прогнозе говорится, что заявление Смолия может нанести ущерб отношениям с ключевыми международными партнерами и доверии инвесторов, особенно в связи с ростом неопределенности политики.
Читайте также: Совет НБУ отказался назначать Чурия заместителем председателя Нацбанка
В J.P. Morgan отмечают, что реакция рынка на эту новость была негативной, но умеренной, в частности гривна ослабла на 1,3% по отношению к доллару.
«С конца 2021 года мы прогнозируем постепенное ужесточение денежно-кредитной политики, поскольку прогнозируем, что экономика восстановится», — добавили в агентстве.
Предыстория
- 1 июля 2020 года Яков Смолий подал президенту заявление об увольнении в связи с отставкой по собственному желанию из-за «систематического политического давления».
- 2 июля президент принял отставку. Поддержал отставку и профильный комитет Рады.
- Позднее президент Владимир Зеленский провел консультации с руководством Национального банка и участниками рынка относительно кандидатуры нового главы НБУ. Зеленский еще раз отметил, что необходимо сохранить независимость центрального банка.
Читайте также: Митинги, доллар по 30 и печатный станок. Смолий назвал причину своего увольнения
Комментарии - 11
Низкая ставка также выгодна нерезам, тем кто привел к власти Зеню и кто греб овгз, они смогут их сбросить с меньшими потерями
Чому це НБУ має вказувати комерційним банкам під яку ставку та кому давати кредитні кошти? Про кредитну ризик-політику щось чули?
Це те ж саме, як комерційному бізнесу податкова буде вказувати відпускну ціну товару та зобов"язувати давати товар під виплату з реалізації!
Ну а видача державними банками таких позик бізнесу - це залізти в карман всіх хто платить податки.
Шкода що співвласник бізнесу не розуміється на таких елементарних питаннях. Бізнесу з такими власниками я б теж 100 разів подумав чи варто позичати кошти:)
А ви тут соплі про планову економіку яка вмерла з совком розмазуєте по клавіатурі!
Якщо будуть дурні що будуть брати під 100% — то це ринок, нехай беруть якщо банк таким ідіотам буде готовий надавати позики.
Ви знаєте що таке NPL та який рівень по ньому втрат при кредитуванні? А що таке операційні розходи від ведення діяльності? А чому тоді банки доволі часто залучають депозити дорожче ніж облікова ставка НБУ?
Зможете відповісти на ці елементарні питання — не будете нести свій «бред сивої кобили».
Ну і тоді відповісте, на скільки відсотків дорожче від собівартості продається товар українських виробників? Лише на декілька відсотків? То може зобов«яжемо вас продавати його з маржою не більше 5% від собівартості? Це те ж саме як і в банків вимагати видавати позики під відсотки, які ви бачите „справделивими“.
диву дивуюсь як такі невігласи в економічних питаннях ще можуть мати якийсь бізнес?.. З такими керівниками я б цей бізнес не кредитував (або надавав би кредити під височенні відсотки з врахуванням ризиковості діяльності та потенційного банкрутства під таким недолугим керівництвом), бо рівень знань ринкових економічних процесів у них на рівні початкової школи…
NPL - це проблеми банку, не мої. Моя проблема - знайти дешевий кредит.
Хоча з українськими банками взагалі краще не співпрацювати - тупість і ненажерливість їх просто зашкалює.
Маржа, яку ми закладаємо у своїх проектах - 20%, і я вважаю, що це дуже мало, нормальний бізнес дуже важко розвивати за умов такої маленької маржі. І тепер питання - як Ви пов'язуєте мою маржу з відсотком кредиту, що мені надає банк - це як рахувати вагу арбузів у літрах. Тобто, це ЗОВСІМ не пов'язані речі, ще раз - ЗОВСІМ.
І не Вам оцінювати рівень моїх економічних знань - бо у Вас їх, швидше за все, зовсім нема.
Далі говорити не бачу сенсу.
Я вашу маржу не пов"язую з вартістю кредиту, я вам приводжу елементарну аналогію, але й вона вам недоступна для розуміння:)
Поясніть чому для вас 20% маржі від собівартості мало, а для банка продаж його товару (послуга в вигляді кредиту) має бути з маржою в декілька відсотків?
Пускайте й далі соплі, стукайте по клавіатурі і мрійте що хтось такому невігласу взагалі позику надасть:)
Стільки води, а відповіді на питання так і немає - пускайте соплі і далі по своїй клавіатурі, і невіглас тут лише один - це Ви.
Всього найкращого.