Читати українською

Валюту в Беларуси будут отпускать по паспортам

В Беларуси до октября будет введена электронная система учета покупки валюты, заявил президент страны Александр Лукашенко

Президент поручил Национальному банку не позже октября ввести электронную систему учета покупки валюты по паспорту, по каждому покупателю персонально, как это существует во многих странах мира, в том числе в России.

«После того, как этой валюты нахватаются, образно говоря, все, кому она нужна, курс укрепится до равновесного. Так было во всех государствах. И мы это обеспечим. Ресурсы для этого есть», — уточнил Лукашенко.

По его словам, весь процесс выхода на равновесный курс не займет много времени.

Валютный кризис в Беларуси, развивающийся с начала 2011 года, возник из-за скупки валюты населением, которое опасалось девальвации местной валюты. Чтобы погасить спрос на иностранную валюту, властям Беларуси пришлось потратить существенную часть резервов страны.

Комментарии - 7

+
0
Golld
Golld
30 августа 2011, 22:49
Ахах) концерт)
+
+7
okiller
okiller
30 августа 2011, 23:11
Ось лінк на цікавий білоруський ресурс — «Нет валюты даже на лечение» prokopovi.ch/content/net-valyuty-dazhe-na-lechenie
Даний ресурс містить багато інформації про поточний стан сусідів білорусів, в тому числі курс по якому купують/продають реально валюту і курс нацбанка. Лінком поділився новий колега по роботі який приїхав до Києва з Мінська працювати… так сказати втік від Бацьки і того безладу. Проте заради справедливості відмічу факт що продукти в них в рази дешевші я вже не говорю про якість їх, яка на відміну від наших контролюється жорстко, для прикладу 1 кг свинини там коштує в доларах 2,5-3 $, це хорошої якості, порівняйте з ціною в наших магазинах по 8 баксів :)
+
0
gsv
gsv
31 августа 2011, 8:18
Продукти дешевше, але їх немає. Займають черги вночі, щоб придбати за дешевими цінами. На базар білоруси бояться ходити, бо ціни не для бюджетників.
+
+14
AlexKorn
AlexKorn
31 августа 2011, 11:10
Я цим сайтом користуюся від початку валютної кризи — так, як є велика потреба.:) Живу на кордоні і часто там буваю. Кілька слів за продукти та й інші товари: нині ми з ними помінялися місцями — раніше вони все скуповували у нас, тепер за рахунок знецінення ми у них. Для нас виходить дешевше, а для білорусів все стало дуже дорого. Хоча останнім часом в переводі на долар м'ясо і всілякі вироби з нього починають доганяти наші ціни. Молочні продукти у них поки що несильно подорожчали, так, як дотуються державою. Реальний курс продажі зеленого у них на сьогодні 9000 рублів, хоча тиждень назад був 8000. Буквально за 3 тижні з 6000 піднялося до 9000 (банківський 5000, але нема і невідомо, коли буде, хоча завіряють, що проясниться в середині вересня). Починаючи з весни рівень життя наших сусідів впав в мінімум в 3 рази. Ще на початку весни середня зарплата у багатьох була до 500 уо, нині від 100 до 200 із кожним новим днем гроші знецінюються. Ось такі реалії сьогодення у наших сусідів.
+
+7
okiller
okiller
30 августа 2011, 23:15
Ще один цікавий факт від колеги білоруса дізнався, нерухомість в Мінську не дивлячись на девальвацію їх зайчика в 3 рази з 3000 до 8800 за долар на сьогоднішній день… продавці ціну не спустили ні на копійку, і що саме цікаве орендодавці підняли ціну на оренду квартир відповідно до рівню росту курсу долара. Як на мене парадокс, якого в Києві в 2008 не було, коли з рівнем грн опустилися і оренда і ціна продажу нерухомості майже моментально(сам тоді орендував на оболоні).
+
0
dimchik84buh
dimchik84buh
31 августа 2011, 9:33
Не помню, чтоб аренда падала в 2008 году. Сам снимаю на Оболоне! Максимум изменялась цена 250-300 грн! И тем более, кто снимал квартиры в долларах (а раньше многие сдавали в долларах), тот как платил 500 баксов так и платит! На счет цены покупки квартиры, ничего не скажу, так как не интересовался на то время!
+
+7
okiller
okiller
31 августа 2011, 11:16
Я знімав за 600$, коли курс грн опустився з 4,65 до майже 8ми я став платити 3500 грн, що відповідно в баксах було вже не 600 а 440. У багатьох колег ситуація була дуже схожа, всю оренду тоді конвертнули в грн без привязки до бакса.
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться