Мінфін - Курси валют України

Встановити
25041964
25041964
22 грудня 2011, 14:17
Доброго дня. У мене помер чоловік в травні місяці 2011р. Разом ми будували будинок який до цього часу не був завершений. Земля приватизована. Коли звернулась до державного нотаріуса написала заява, отримала сертифікат на прово спадщини я і дві дочки (13 і 21рр) в рівних долях.(землю ). За будинок мені сказали звертатись в суд, а потім мене відправили в МБТІ щоб оформити технічний паспорт на незавершене будівництво на покійного чоловіка ( я заплатила 791 грн. ) Після цього скільки ще платити ніхто не сказав, сказали потім держ мито, сказали коли отримую техн.паспорт звертатись в суд приймати ще один спадок (незакінчену будову ).І все по новому знову оформляти технічний паспорт і реєструвати на себе і дочок і т.д.. Я нерозумію, чому я повинна два рази робити тех.паспорт на незакінчений будинок, так розумію що і держ мито і всі ці витрати я буду платити теж два рази?? Чи не можна все це зробити простіше.Для мене і дітей це дуже великі витрати. Поясніть як бути. Велике спасибі
Ответ эксперта
OlesyaK
Олеся Клименко
23 грудня 2011, 16:40
Доброго дня!

Так, справді, Ви як законний спадкоємець маєте першочергове право успадкувати об'єкт незавершеного будівництва. Проте, тут існує декілька моментів.
По-перше. Для того, щоб отримати Свідоцтво про право на спадщину на цей будинок, Вам необхідно надати нотаріусу Витяг з державного реєстру, який видає БТІ. Отриманню Витягу передує проведення технічної інвентаризації, тобто оформлення Технічно паспорту. Це імперативна норма, яка передбачена Тимчасовим положенням про порядок держ. реєстрації речових прав на нерухоме майно 3 7/5 від 07.02.2002 року. Проте, для того щоб отримати Витяг з реєстру у Вашому випадку Технічного паспорту буде замало, адже цей об'єкт незавершеного будівництва потрібно зареєструвати в БТІ як такий що існує і внести інформацію про нього в електронний реєстр власників. Цим же положенням передбачається така реєстрація за умови наявності 1) Дозволу на будівництво. Якщо ж такого дозволу немає або він не є обов'язковим, то тоді Ви повинні надати до БТІ 2) проектну документацію на цей об'єкт, копію документу, який підтверджує наявність повідомлення інспекції ДАБК про початок будівельних робіт (це заява та поштове повідомлення про відправлення цієї заяви). Крім цього, ви і в першому і другому випадку повинні надати БТІ оригінал документу на земельну ділянку (державний акт про право власності). Щоб почати оформляти право власності Вам також буде необхідний запит від нотаріальної контори на реєстрацію незавершеного будівництва та отримання Витягу з реєстру на нього.
Вищенаведена інформація є процедурною та потребує достатньо часу та коштів.

По-друге. Законом про державну реєстрацію речових права на нерухоме майно (в який зараз вносяться численні зміни, але який на сьогодні діє) передбачено чіткий перелік документів за якими проводиться державна реєстрація права власності. І тут виникає колізія, так як для того щоб зареєструвати право власності на незавершене будівництво в БТІ потрібно надати лише Рішення суду про визнання права власності на такий об'єкт. Це означає. що Тимчасове положення і Закон про реєстрацію прав суперечать одне одному. Тому, можливо прийти до наступного висновку:

Найбільш оптимальним виходом із цієї ситуації буде подача позову у відповідний районний суд та отримання від нього потрібного рішення. Ви, як спадкоємець, в позові в праві просити визнати право власності на об'єкт незавершеного будівництва. Відповідно до українського законодавства — Рішення судів має силу документу, який підтверджує право власності. У разі отримання позитивного рішення суду, Вам необхідно звертатися з ним в БТІ та подавати на реєстрацію. БТІ в свою чергу, на протязі 2-х тижнів зобов'язане провести дану реєстрацію. Технічний паспорт у Вас уже є — і це великий плюс. Після проведення реєстрації Ви сміливо можете замовляти Витяг з реєстру на цей незавершений будинок та іти до нотаріуса оформлювати спадщину.
Следить за новыми комментариями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися