22 травня 2020, 15:23 Читать на русском

Мінфін планує перевипустити внутрішні борги — Марченко

Міністерство фінансів має намір провести перевипуск внутрішніх боргів — так званий rollover. Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю НВ Бізнес.

Міністерство фінансів має намір провести перевипуск внутрішніх боргів — так званий rollover.
Фото: ukrinform.ua

Що говорить міністр

«На сьогодні до кінця року нам потрібно запозичувати близько 457 мільярдів гривень, але сюди входить все: і внутрішні запозичення, і зовнішні. Внутрішні позики ми плануємо перевипустити, зробити так званий rollover. Не бачу проблеми перевипуску внутрішніх боргів.

Щодо зовнішніх боргів, то ми намагаємося фіналізувати нашу програму з МВФ і вийти на борд найближчим часом», — повідомив міністр.

Читайте також: МВФ і Україна попередньо домовилися про нову програму співпраці

Він додав, що Україна планує отримати цього року від Міжнародного валютного фонду приблизно $3,5 млрд.

Крім того, отримання програми МВФ дозволить розблокувати фінансування Світового банку (до $1 млрд), отримати макрофінансову допомогу від ЄС (1,7 млрд євро).

Читайте також: За позику віддяка. Мінфін підрахував, скільки Україні потрібно виплатити за зовнішніми боргами

За словами міністра, у нерезидентів знову з'являється інтерес до облігацій внутрішньої держпозики. Тож Мінфін хоче знижувати криву дохідності.

«Питання, чому ми повинні позичати за ставкою вище 11%, якщо у нас річна інфляція 2,1%, мене турбує. Тому наше завдання, в тому числі в дискусії з Нацбанком, створити умови для прибутковості до прийнятних рівнів», — зазначив глава Мінфіну.

Нагадаємо

  • 19 травня Мінфін на аукціонах ОВДП залучив 21 млрд грн, знизивши ставки. Міністерство знизило ставку відсікання по тримісячних гривневих паперів з 11,3% до 10,5% і шестимісячним — з 11,3% до 11% річних, а по семимісячним доларовими — з 3,5% до 3,4% річних.
  • За станом на 21 травня обсяг ОВДП в обігу складає 870,1 млрд грн. У тому числі в НБУ — 324,6 млрд, у банків — 379,1 млрд, у нерезидентів — 107,8 млрд.
  • МВФ і влади України досягли угоди (staff level agreement) про нову програму співпраці stand-by на суму $5 мільярдів. Про це повідомила пресслужба МВФ.

Коментарі - 5

+
+63
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
22 травня 2020, 15:38
#
Сам по собі, ролловер то не проблема, проблеиа може бути, якщо спекулі очікували вийти зараз, а їм прийдеться ще пару років посидіти. Якщо вони добровільно виходили з дисконтом, який давав прибутковість 28%, значить десь так вони оцінюють ризики на сьогодні. Навряд чи Марченко дасть їм роловер на під 28%. А якщо це буде 10 %, то тиск нерезів на вторинний ринок зросте, хоча під роловер попадуть в основному наші банки, але все одно осад залишиться. Тепер стає зрозумілим, для чого мінфін організував два «супер успішні аукціони». Спекулям скажуть, а що ви хочете, он ринок бере залюбки під 11%, тому нате вам 10 і не бухтіть. Молодці, нагнули... самі себе...
+
0
rredrred
rredrred
22 травня 2020, 17:00
#
Здається, що при зниженні дохідності, на обсяг боргів не буде бажаючих придбавати ОВГЗ тим паче обсяг боргів збільшився на відсоткові ставки, та банки будуть шукати інші джерела доходів і не обовязково це кредитування, а наприклад надаючи гарантії, спекуляції на біржі
+
+10
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
22 травня 2020, 17:11
#
Звісно, ролловер то не дефолт, але він дуже близько. Тому ентузіазм нерезів на вихід додасться.
+
0
mary27
mary27
23 травня 2020, 20:07
#
Интересно, и кто купит перевыпущеные ОВГЗ?
Там наверно планируются купон 7-9%?
Кому они нужны?
+
0
987
987
25 травня 2020, 10:08
#
Сдается мне, что ролловер придумали для НБУ, обойти запрет на эмиссию таким вот макаром.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама